Paroizolacja dachów i wiatroizolacja w przypadku ścian szkieletowych

Paroizolacja dachów i wiatroizolacja w przypadku ścian szkieletowych
Paroizolacja dachów i wiatroizolacja w przypadku ścian szkieletowych 

Funkcje paroizolacji dachów i wiatroizolacji w przypadku ścian szkieletowych będzie miał nowy model Regulatora Pary MPF 110 firmy Marma Polskie Folie.

Jeden regulator – podwójne zastosowanie

Innowacyjny, a jednocześnie pierwszy tego typu produkt na polskim rynku, pojawi się w ofercie Marmy prawdopodobnie jeszcze pod koniec tego roku.
Podstawową zaletą produktu jest jego podwójne zastosowanie.

– Regulatory pary utożsamiane są tylko ze szczególnym rodzajem paroizolacji dachów – tłumaczy Krzysztof Patoka z firmy Marma Polskie Folie – Stosowane razem z membranami dachowymi, skutecznie regulują przepływ pary wodnej i zapobiegają gromadzeniu się wilgoci w płytach gipsowo-kartonowych.

Nowy Regulator Pary MPF 110 można z powodzeniem wykorzystać nie tylko na dachu, ale także jako wiatroizolację ścian szkieletowych. Innowacyjność produktu polega głównie na tym, że w każdej ze swoich funkcji pełni on odmienna rolę. – Po pierwsze jest to słabo paro-przepuszczalna paro-izolacja, a po drugie optymalnie paro-przepuszczalna wiatroizolacja – wyjaśnia Patoka.

Regulator MPF 110 rozwiązuje nie tylko problem przenikania pary wodnej przez ściany szkieletowe, ale także skutecznie chroni je przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Poza tym stanowi barierę przed przewiewami, czy niekontrolowanymi przepływami powietrza przez szczeliny i szpary znajdujące się w termoizolacji.

Dane techniczne produktu:
Masa – 110 g/m²
Liczba warstw – 2
Zakres temperatur stosowania – od -40 do 120 stopni C
Paroprzepuszczalność – 140 g/m²/24 h
Kolor – biały
Wymiary rolki standardowej – 1,5x50m
Klasa odporności ogniowej – E

Data utworzenia: 18.09.2009


Paroizolacja dachów i wiatroizolacja w przypadku ścian szkieletowych
4.9 (97.5%) 16 głos[ów]


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także