Piękno Sycylii na Mazowszu

Piękno Sycylii na Mazowszu
Piękno Sycylii na Mazowszu 

Sycylia, zwana perłą Morza Śródziemnego, zachwyca zarówno urodą krajobrazu jak i typową dla tej wyspy architekturą. Na indywidualne zamówienie opracowano projekt willi, której kształty, proporcje i użyte naturalne materiały, zaczerpnięte zostały z podziwianego na Sycylii stylu śródziemnomorskiego. W efekcie powstała oryginalna, wyróżniająca się spośród innych domów na Mazowszu willa, wspaniale oddająca charakter Południa.

Licząca ponad 370 m2 powierzchni użytkowej willa zachwyca grą kolorów, estetyką użytych materiałów oraz niepowtarzalnym stylem. Uwagę zwraca urzekający prostotą kształt dachu, podkreślony urodą tradycyjnych dachówek. Wyraz klasycznej, śródziemnomorskiej elegancji uzyskany został dzięki harmonijnemu dopasowaniu odpowiedniego rodzaju i koloru pokrycia dachowego ze specyficzną elewacją i ciemnobrązowymi framugami okien oraz, dopełniającymi całości, okiennicami.

W poszukiwaniu dachówki idealnej

Przy wyborze odpowiedniej dachówki kierowano się nie tylko kształtem i kolorem, lecz także jakością i trwałością produktów. Najlepsze okazały się dachówki ceramiczne Koramic. „Na początku chcieliśmy sprowadzić materiał do pokrycia dachu z Włoch – wspomina właścicielka. – Jednak w końcu, zgodnie z sugestią architekta, zdecydowaliśmy się na dachówki firmy Wienerberger, które są przystosowane do polskich warunków klimatycznych, a ich kolor i kształt znakomicie podkreśla włoski styl całej inwestycji”. Wybór padł na angobowaną dachówkę Mnich- Mniszka w kolorze rustykalnym. To właśnie ten model, obecnie najczęściej wykorzystywany podczas renowacji obiektów zabytkowych, najbardziej przypomina „stare” sycylijskie pokrycie, zapewniając jednocześnie szczelne i solidne wykończenie dachu.

Piękno Sycylii na Mazowszu

Zarówno regularny, dwuspadowy dach, jak i rozciągający od strony wschodniej taras zostały wykończone przy użyciu dachówek Mnich- Mniszka, co daje wrażenie jednorodnej, spójnej całości.

Kolory Południa

Subtelny, półmatowy dach w ciepłym ceglasto- brązowym kolorze, w połączeniu z jasną elewacją, wykonaną z misternie ułożonych płyt piaskowca i bielą ścian poddasza, kolorystycznie współgrają ze sobą, urzekając harmonią, pięknem i spokojem. „Nieregularne przebarwienia dachówek Koramic i kamienna okładzina na ścianach doskonale komponują się z niskim, białym murem otaczającym działkę i roślinnością ogrodu, niewątpliwie kojarząc się z architekturą śródziemnomorską”- mówi architekt, Kazimierz Steć. Dzięki spójności zabudowy, proporcjom budynku, kamiennej elewacji oraz typowo „sycylijskiemu” dachowi, willa wyraźnie wyróżnia się na tle tradycyjnego otoczenia i wywiera tak ogromne wrażenie, że nikt nie przejdzie obok niej obojętnie.

Piękno Sycylii na MazowszuPiękno Sycylii na Mazowszu

Architekt: Kazimierz Steć, Stare Babice
Dachówki ceramiczne:Mnich-Mniszka, rustykalna angoba

Data utworzenia: 24.05.2013


Komentarze

  • Kamil napisał(a):

    Bardzo ciekawa realizacja - rzeczywiście można się poczuć jak na południu Europy. Interesujący projekt domu, kamienna elewacja, dachówka Mnich-Mniszka, rustykalna angoba o nieregularnych przebarwieniach , biel poddasza przy dzisiejszych temperaturach i bezchmurnym niebie rzeczywiście przenoszą nas na Sycylię. Gratulacje dla architekta i inwestora.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły