Pilarka mieczowa UniverS firmy PROTOOL

Pilarka mieczowa UniverS PROTOOL
Pilarka mieczowa UniverS PROTOOL 

UniverS to wyjątkowe urządzenie, które umożliwia cięcie na głębokość 200 mm, waży tylko 6,5 kg, a przy współpracy z szyną prowadzącą zapewnia niezwykłą precyzję przekrojów. Zarówno podczas cięć poprzecznych, jak i przy wykonywaniu przekrojów pod kątem 60° w drewnie lub twardych materiałach izolacyjnych, UniverS pozwala pracować szybko i dokładnie.

UniverS to prawdziwie innowacyjne cięcie. Pilarka mieczowa PROTOOL łączy zalety piły łańcuchowej i ręcznej pilarki tarczowej z szyną prowadzącą w jednym, wyjątkowym systemie o uniwersalnym zastosowaniu. UniverS tnie zarówno drewno, jak i twarde materiały izolacyjne o grubościach do 200 mm, chociaż waży 6,5 kg – co stanowi zaledwie 30% wagi ręcznej pilarki tarczowej o porównywalnej głębokości cięcia. Niewielka UniverS wyposażona jest w ergonomiczne uchwyty, co pozwala na bezpieczne prowadzenie urządzenia na budowie. Odpowiedni wybór łańcucha tnącego (łańcuch uniwersalny, do cięć wzdłużnych lub poprzecznych) zapewnia najwyższą jakość cięcia w każdej sytuacji roboczej. Jak sama nazwa wskazuje, pilarka mieczowa UniverS przygotowana jest do uniwersalnego stosowania w budownictwie drewnianym.

Lekka, dokładna, uniwesalna – perfekcyjna

Niewielki ciężar pilarki UniverS umożliwia cieślom różnorakie możliwości jej zastosowania. Przykładowo przy renowacji starych szkieletów drewnianych oraz zasadniczo wszędzie tam, gdzie duże ręczne pilarki tarczowe stanowią bardziej utrudnienie niż pomoc – np. przy pracach na dachu. Poza obróbką drewna, UniverS doskonale nadaje się do cięcia twardych materiałów izolacyjnych, np. coraz bardziej popularnych płyt z włókna drzewnego.

Pilarka mieczowa UniverS PROTOOLPilarka mieczowa UniverS PROTOOL

W kombinacji z szyną prowadzącą GRP/2 i przykładnicą kątową z precyzyjną skalą pilarka umożliwia wykonywanie dokładnych cięć poprzecznych o głębokości do 200 mm oraz cięć ukośnych do 60°. Maksymalna grubość materiału przy cięciu pod kątem 45° wynosi 140 mm, zaś przy cięciu pod kątem 60° – 100 mm. Szyna prowadząca pozwala wykonywać precyzyjne i wolne od wyrwań cięcia poprzeczne, ukośne lub wzdłużne. Nowy system szybkiego mocowania GRP-Rapid pozwala pewnie i dokładnie zamocować szynę prowadzącą w ciągu kilku sekund, zapewniając w ten sposób perfekcyjne cięcie. Kolejną niezwykłą cechą nowej pilarki jest beznarzędziowa wymiana łańcuchów tnących. Wystarczy odkręcić nakrętkę FastFix, zdjąć osłonę miecza, wymienić łańcuch, zatrzasnąć nakrętkę i maszyna jest w pełni gotowa do pracy. Naciąg łańcucha ustawia się za pomocą pokrętła, bez użycia klucza. Prowadnicę łańcucha można odchylić o 10°. Cięcie pod skosem umożliwia szybką i pozbawioną szarpnięć pracę oraz uzyskanie gładkich powierzchni cięcia. Pilarkę UniverS można przechylać dokładnie na krawędzi cięcia, bez przestawiania – nawet przy cięciach pod kątem do 60°. Ponadto maszyna dostosowana jest do współpracy z odkurzaczem. Dzięki temu wszelkie wióry i pyły powstające podczas pracy mogą być skutecznie odciągnięte. Profesjonaliści doceniają tą możliwość zwłaszcza podczas obróbki materiałów izolacyjnych takich jak płyty z włókna drzewnego. Ergonomiczne uchwyty z osłoną ze specjalnej gumy zapewniają pewne trzymanie narzędzia. Dodatkowy uchwyt w tylnej części urządzenia sprawia, że prowadzenie pilarki jest niezwykle wygodne. Smarowanie łańcucha reguluje się za pomocą pokrętła, bez użycia narzędzi, co pozwala łatwo i sprawnie dostosować pilarkę do różnych prac. Podobnie jak inne urządzenia marki PROTOOL, także UniverS i wyposażenie do niej można wygodnie przechowywać w Systainerze. Bez względu na to jak ambitne zadanie masz do wykonania, z pilarką UniverS osiągniesz każdy cel. www.protool.pl


Data utworzenia: 02.02.2012


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły