Pilarka taśmowa MAFELL Z 5 Ec

Pilarka taśmowa MAFELL Z 5 Ec
Pilarka taśmowa MAFELL Z 5 Ec 

Mafell jest powszechnie uznawany za ultra topową markę. To założone w 1899 roku przedsiębiorstwo produkuje swoje wyroby nadal w 100% w Europie, w zakładach zlokalizowanych w Oberndorfie. Firma postawiła nie tylko na jakość wykonania swoich produktów, ale też na innowacyjność w zakresie materiałów wykorzystywanych przy produkcji elektronarzędzi oraz na wszechstronność zastosowania swoich wyrobów.

Jednym z ważnych kroków rozwojowych poczynionych przez przedsiębiorstwo był zaprezentowany w 2006 roku wysokowydajny silnik o nazwie CUprex – napęd wyjątkowy i wyróżniający się na tle konkurencji. Jego unikalność polega na kompaktowych rozmiarach przy zwiększonym momencie obrotowym – dzięki powiększonej średnicy wirnika – i zarazem na minimalnej utracie mocy użytkowej, osiągniętej poprzez zmyślny trik, jakim jest zwiększenie średnicy miedzianych drutów w uzwojeniu. Właśnie ten motor napędza pilarkę taśmową oznaczoną symbolem Z 5 Ec, która nie tyle była nowym modelem w dniu swojej premiery, co raczej rozwinięciem i następcą legendarnej piły Z 3.

Pilarka taśmowa MAFELL Z 5 Ec

Prześwit – a więc głębokość cięcia – wynosi w tej pilarce 305 mm, prędkość obrotowa regulowana jest płynnie w zakresie od 650 do 1550 obr./min., zaś taśmę można obrócić o kąt do 30 stopni dzięki czemu narzędzie zyskało na uniwersalności. Ciężar pilarki to 13,7 kg i patrząc na to narzędzie odnosi się wrażenie, że powinno ważyć nieco więcej, lecz tak nie jest dzięki wykorzystaniu lekkich odlewów magnezowych w obudowie maszyny. Ta niska waga narzędzia w połączeniu z silnikiem o mocy 2250 W i wyjątkowo wysokim momentem obrotowym, tak potrzebnym przy cięciu najtwardszych gatunków drewna, czyni z modelu Z5 Ec idealną pilarkę taśmową.

Do ważnych cech narzędzia trzeba zaliczyć prowadnicę taśmy z łożyskiem kulkowym, co pomaga uzyskać idealną dokładność cięcia taśmami o szerokości do 8 mm maksymalnie. Właśnie taki dobór szerokości taśm i połączenie tego z doskonałym prowadzeniem sprawiło, że narzędzie jest uniwersalnym sprzętem ciesielskim, gdyż doskonale sprawdza się m.in. podczas przycinania łuków czy profilowania krokwi i płatew (należy pamiętać, że podczas cięcia pod kątem narzędzie powinno być obsługiwane przez dwie osoby). Z punktu widzenia cieśli pilarka ta może znaleźć zastosowanie w wykonywaniu takich elementów i cięć, jak zaciosy koszowe, wykonywanie nakładek skośnych, przygotowywanie czopów i gniazd na nie, czy wykonywanie łukowych profili dekoracyjnych. Inne domeny tej pilarki to oczywiście cięcia wzdłużne i poprzeczne drewna litego, a ponadto cięcie płyt klejonych czy kompozytowych oraz ogólnie wykonywanie cięć pod wszelkie wpusty i połączenia na zakładkę.

Pilarka taśmowa MAFELL Z 5 Ec Pilarka taśmowa MAFELL Z 5 Ec Pilarka taśmowa MAFELL Z 5 Ec

Warto docenić mocny i stabilny stół pilarki i wydajną dmuchawę zapewniającą dobry widok na miejsce, w którym materiał poddawany jest obróbce. Pilarka przygotowana jest też do współpracy z opcjonalną szyną prowadzącą oraz specjalnym stojakiem na kółkach, który ułatwia transport narzędzia i który, jak prowadnica, należy do opcjonalnych akcesoriów oferowanych przez Mafell.

W wyposażeniu standardowym tej piły nabywcy znajdą oczywiście kabel zasilający o długości aż 10 metrów, prowadnicę równoległą, rękojeść do obsługi narzędzia przez dwie osoby (cięcia pod kątem), i trzy taśmy tnące: jedna 6-milimetrowa (4 zęby na cal) oraz dwie 8-milimetrowe (4 zęby na cal), z których jedna jest dwustronna (pozwala na powrót pilarką w wykonanym rzazie, co ma duże znaczenie przy wykonywaniu wręg). Mafell to wcielona w narzędzia maksyma „Quality Made in Germany”, czego dowodem jest pilarka taśmowa Z 5 Ec. Choć model ten nie należy do najtańszych na rynku, to jednak relacja jego ceny do jakości i osiągów jest ogromną wartością dodaną, która sprawia, iż Z 5Ec wprost deklasuje konkurencję.

Więcej informacji www.mafell.pl


Data utworzenia: 30.05.2019


Komentarze

  • Łukasz napisał(a):

    Od lat wiadomo że narzędzia Mafell to porządna firma i warto zainwestować. Oferowany zestaw swoje kosztuje ale w końcu to niemiecka jakość. Sam myślę nad zakupem takiej maszyny.

  • Jacek napisał(a):

    Taka pilarka taśmowa zapewni płynność cięcia,a także precyzję.Parametry pilarki taśmowej Mafell Z5 Ec w pełni odpowiadają moim wymaganiom i jeszcze tej wiosny zakupię tę pilarkę,marka ta według mnie gwarantuje dobrej jakości sprawdzone narzędzia.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły