Pilarki tarczowe CSP

pilarki tarczowe Protool csp
pilarki tarczowe Protool csp 

W kwestii elektronarzędzi najbardziej liczą się rozwiązania, dzięki którym praca staje się łatwiejsza i bardziej bezpieczna. W pilarkach PROTOOL zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań, zapewniających bezpieczeństwo użytkownika. CSP to jednak nie tylko przełom w dziedzinie bezpieczeństwa pracy. To także nowa jakość i nowe standardy precyzji cięcia, mocy i wytrzymałości.

Bezpieczeństwo w każdej sytuacji

Koncepcja bezpieczeństwa nowych CSP koncentruje się wokół najważniejszego narzędzia każdego rzemieślnika – jego rąk. Dzięki osłonie wahadłowej, którą steruje się zdalnie, praca jest wygodna, a cięcie precyzyjne. Ogromne znaczenie ma także szybki hamulec, który wyhamowuje tarczę pilarską w ciągu zaledwie kilku sekund. Zoptymalizowany system odprowadzania wiórów oraz adapter do odsysania zapewniają dobrą widoczność podczas pracy.

Mistrzostwo we wszystkich kategoriach

Modele CSP 56, CSP 68 i CSP 85/45 to mocne, przenośne, kompaktowe pilarki tarczowe, umożliwiające cięcie na głębokość od 56 do 85 mm. Oprócz wspomnianych już zalet, urządzenia wyposażone są w elektronikę MMC. Regulacja prędkości obrotowej, łagodny rozruch, zabezpieczenie przed przeciążeniem oraz utrzymywanie stałej prędkości obrotowej pod obciążeniem to cechy, które chronią zarówno użytkownika, jak i maszynę. Zdejmowany kanał odprowadzający wióry pozwala na wykonywanie przekrojów w odległości zaledwie 18,5 mm od krawędzi. Wymienione modele pilarek współpracują z szyną prowadzącą GRP-2. Połączenie to stanowi optymalny system w przypadkach wymagających dokładnego cięcia po wyznaczonej linii, nawet podczas wykonywania przekrojów pod kątem do 45 stopni. Czytelne skale i wskaźniki zapewniają wymaganą precyzję ustawiania kąta oraz głębokości cięcia. Żebrowa konstrukcja stołu wykonanego z odlewu aluminium gwarantuje wyjątkową stabilność. Rozwiązanie to zapewnia maszynie pewne oparcie, a zarazem lekki posuw podczas pracy z szyną. Oprócz pilarek kompaktowych, PROTOOL oferuje również ciesielską pilarkę CSP 85/60, a także CSP 132, która w połączeniu z wypróbowaną ciesielską szyną prowadzącą umożliwia cięcie elementów o grubości do 132 mm. Za pomocą tych dwóch urządzeń można ciąć pod kątem do 60°. Są więc idealne do wszelkich prac w zakresie ciesielstwa i budownictwa drewnianego, np.: do wycinania czopów, rozcinania elementów, przycinania kulawek itd. Każdy z wymienionych modeli pilarek ma swoje wyjątkowe zalety. CSP 132 to wszechstronna maszyna, łącząca 3 urządzenia w jednym. Doskonale sprawdza się jako ręczna pilarka tarczowa, frezarka do zaciosów, a także jako frezarka do wręgów. Elektronika zapewnia dodatkowy komfort pracy: łagodny rozruch, obniżoną liczbę obrotów na biegu jałowym oraz zabezpieczenie przed przeciążeniem. Dla zwiększenia bezpieczeństwa pracy, CSP 132 została wyposażona w nową osłonę wahadłową. Elementy prowadzące ręcznych pilarek tarczowych można ustawić odpowiednio do szyny prowadzącej bez użycia narzędzi. Efektem jest bezluzowe prowadzenie maszyny, a w związku z tym wyższa jakość przekrojów. Na szynie prowadzącej umieszczona jest specjalna bieżnia ślizgowa zapobiegająca zatrzymywaniu lub zahaczaniu się piły. Dzięki temu maszynę prowadzi się lekko, pewnie i zawsze wzdłuż wyznaczonej linii. Wkładka antywyrwaniowa umieszczona bezpośrednio przy linii cięcia zapobiega wyrywaniu materiału z krawędzi przekrojów. Także w przypadku przekrojów pod kątem. Okładzina przyczepna uniemożliwia przesuwanie się szyny prowadzącej na obrabianym przedmiocie i utrzymuje ją pewnie we właściwym miejscu. Jednocześnie okładzina chroni powierzchnię obrabianego materiału. Dodatkowo, szynę prowadzącą można łączyć z przykładnicą kątową. Kombinacja ta zapewnia dokładne cięcie liniowe i kątowe przekrojów poprzecznych.

Szyny prowadzące PROTOOL dostępne są w długościach od 800 mm do 3000 mm, ale w razie potrzeby można je przedłużać za pomocą elementów łączących. Ciesielskie szyny prowadzące PROTOOL GCP zostały zaprojektowane specjalnie do pilarek ciesielskich CSP 85/60 i CSP 132. Wygodna przykładnica kątowa pozwala na wykonywanie precyzyjnych przekrojów pod kątem. Po przymocowaniu szyny prowadzącej do belkowania stropu, ręczną pilarkę tarczową można łatwo i szybko ustawić na „rysę” przy pomocy prowadnicy równoległej. Przykręcona, przybita lub przymocowana ściskami – szyna nie przesunie się, zapewniając komfort pracy i precyzję cięcia. Dobierając odpowiednio tarczę pilarską, każdą CSP można idealnie dopasować do rodzaju obrabianego materiału. Maszyna z właściwym wyposażeniem i odpowiednio dobraną tarczą tworzy system będący gwarancją wydajnej, precyzyjnej i bezpiecznej pracy. Profesjonalista ma pewność, że zawsze może polegać na swojej pilarce, bez względu na to, jak skomplikowane zadanie ma do wykonania i w jak trudnych warunkach pracuje.

www.protool.pl


Data utworzenia: 13.12.2012


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły