Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc i MT 55 18M bl firmy MAFELL

Zasilana akumulatorowo MT 55 18M bl: stworzona dla maksymalnej mobilności
Zasilana akumulatorowo MT 55 18M bl: stworzona dla maksymalnej mobilności 

Pomysł stworzenia nowej pilarko-zagłębiarki sam w sobie nie jest nowy, ale pomysł stworzenia precyzyjnej pilarki z unikalnymi funkcjami – już takim jest. Rezultat: nowa zagłębiarka jest bardzo precyzyjna w obsłudze i jeszcze bardziej mobilna dzięki innowacyjnej technologii akumulatorów.

Zawsze o jedno cięcie do przodu. W jakości i w funkcjonalności.

Odpowiednia moc dla każdego zastosowania: kompaktowa pilarko-zagłębiarka MT 55 jest teraz dostępna w dwóch wersjach zasilania: MT 55 18M bl z zaawansowaną technologią akumulatorów – dla maksymalnej mobilności bądź MT 55 cc ze sprawdzonym silnikiem CUprex – dla maksymalnej mocy.

Głębokość cięcia można ustawić z milimetrową dokładnością, pilarko-zagłębiarka MT 55 cc
Głębokość cięcia można ustawić z milimetrową dokładnością

Pilarko-zagłębiarka MT 55 18M bl

Zaawansowana technologia akumulatorów litowo-jonowych 18V zapewnia wyjątkowo wysoką jakość cięcia. Akumulator jest kontrolowany przez procesor i monitoruje wszystkie istotne parametry, takie jak stan naładowania i temperaturę.

Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc

Skoncentrowana moc i wysoki moment obrotowy: wysokowydajny kompaktowy silnik CUprex wyznacza nowe standardy wydajności. Jego wydajność jest zoptymalizowana dzięki cyfrowej elektronice, która zapewnia stałą prędkość nawet w najtrudniejszych zastosowaniach.

Zaawansowana technologia akumulatorów litowo-jonowych 18V
Zaawansowana technologia akumulatorów litowo-jonowych 18V

Podcinanie

MT 55 to przede wszystkim to pierwsza pilarko -zagłębiarka, która wyposażona jest w funkcję podcinania. Jak bardzo niezbędna jest to funkcja wiedzą wszyscy fachowcy, którzy przykładowo podczas montażu kuchni u klienta muszą dociąć blat na wymiar. Czysta krawędź cięcia to konieczność, a czas, który trzeba poświęcić na powrót do warsztatu, aby podciąć blat na maszynie stacjonarnej z podcinakiem i wrócić do klienta – to nie tylko strata czasu, ale przede wszystkim strata pieniędzy.

Uniwersalność

Pilarko-zagłębiarka MT 55 – jak większość pilarek – pracuje przy szynach prowadzących. Można nią nie tylko ciąć po szynach firmy Mafell, ale także po szynach innych producentów, tj. Festool, Bosch czy Makita. Dzięki temu klient, kupując pilarko-zagłębiarkę firmy Mafell, nie musi od razu kupować całego osprzętu – korzystając z tego, co już posiada.

Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc posiada najszybszy na świecie system wymiany tarczy.
Najszybszy na świecie system wymiany tarczy

Szybkość

Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc oferuje także najszybszy na rynku system wymiany tarczy pilarskiej. Wystarczy nacisnąć przycisk zwalniający, następne podnieść dźwignię i pokrywa obudowy cała się otwiera, pozwalając na wymianę tarczy w ciągu kilku sekund bez ryzyka uszkodzenia zębów tarczy pilarskiej. Dodatkowo, gdy osłona tarczy zostaje otwarta – wyłącznik pilarki i blokada tarczy są automatycznie załączane.

Precyzja

Inną funkcją ułatwiającą pracę pilarką jest wskaźnik głębokości cięcia. Głębokość cięcia może być nastawiona z milimetrową dokładnością, a obrót wskaźnika o 180 stopnia pozwala na dopasowanie głębokości cięcia w zależności od tego, czy tniemy po szynie, czy bez niej.

–1° Ujemny kąt natarcia. Przy łączeniu płyt w widocznych miejscach
–1° Ujemny kąt natarcia. Przy łączeniu płyt w widocznych miejscach

Cięcie ukośne

Zagłębiarka umożliwia cięcie ukośne od -1 do + 48 stopni. Przy cięciu pod kątem na szynie punkt obrotu tarczy wyznacza dolna krawędź szyny, natomiast gdy tniemy z wolnej ręki – pilarka wyposażona jest w przesuwny wskaźnik, który w zależności od kąta nachylenia pilarki odsuwa się wskazując dokładne położenie tarczy na materiale.

Czystość

Również praca w czystości nie jest pozostawiona przypadkowi. Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc jest tak przystosowana, że może współpracować z każdym konwencjonalnym odkurzaczem przemysłowym, a specjalnie zaprojektowana, zamknięta i uszczelniona obudowa minimalizuje powstawanie pyłów praktycznie do minimum. Dzięki temu – po wymianie tarczy pilarskiej na specjalną tarczę diamentową (dostępną w ofercie firmy Mafell) – pilarka znakomicie sprawdza się przy cięciu płyt z włókno-cementem, które obecnie bardzo często są wykorzystywane przy elewacjach nowoczesnych budynków. Wszystkie maszyny objęte są 3-letnią gwarancją, a pełny serwis gwarancyjny zapewnia firma Andrema-Mafell Service Center Polska w Poznaniu.

Akumulator PowerTank 18 M 99
Akumulator PowerTank 18 M 99
Ładowarka PowerStation
Ładowarka PowerStation
Worek na wióry
Worek na wióry
Dane techniczne MT 55 18 M bl
Pobór mocy
Prędkość obrotowa 4.850 1/min
Głębokość cięcia 0 – 57 mm
Głębokość cięcia przy 45° 0 – 40,5 mm
Zakres kątów cięcia – 1° – + 48°
Napięcie 18V
Ciężar 4,5 kg
Dane techniczne MT 55 cc
Pobór mocy 1.400 W
Prędkość obrotowa 3.600 – 6.250 1/min
Głębokość cięcia 0 – 57 mm
Głębokość cięcia przy 45° 0 – 40,5 mm
Zakres kątów cięcia – 1° – + 48°
Napięcie 230V
Ciężar 4,5 kg

Więcej informacji na
www.mafell.pl


Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc i MT 55 18M bl firmy MAFELL
5 (100%) 2 głos[ów]

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także