Plannja Siba – stalowe rynny na lata

Dzięki zróżnicowanej kolorystyce orynnowanie Plannja Siba bez problemu można dopasować do elewacji budynku. Fot. Plannja
Dzięki zróżnicowanej kolorystyce orynnowanie Plannja Siba bez problemu można dopasować do elewacji budynku. Fot. Plannja 

System orynnowania jest jednym z najważniejszych elementów chroniących każdy budynek przed zaciekami i niszczeniem elewacji. Nagromadzony zimą na dachach naszych domów śnieg oraz sople lodu często niszczą rynny, zwłaszcza gdy są one wykonane z nietrwałego materiału. Dlatego warto wybrać wysokiej jakości rozwiązanie z długoletnią gwarancją. Na szczególną uwagę zasługuje orynnowanie Plannja Siba.

Zimą kurz i błoto pod wpływem ujemnych temperatur zamarzają tworząc w rynnach zatory. Ciężka pokrywa śnieżna powoduje również oberwania i uszkodzenia orynnowania. Wszelkie wypaczenia mogą doprowadzić do tego, iż topniejący wiosną śnieg ścieka po dachu i ścianach tworząc zabrudzenia i uszkodzenia w elewacji budynku. W najgorszym wypadku zatory mogą spowodować nawet pęknięcie rynny, dlatego wybierając orynnowanie do naszego domu warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których zostało wykonane.

Liczy się Plannja Hard Coat Glossy

Warstwy chroniące system rynnowy Plannja Siba sprawiają, że jest on wytrzymały na odkształcenia termiczne oraz korozję. Nie trzeba go poddawać okresowym renowacjom, wystarczy jedynie co kilka miesięcy wyczyścić z liści i pozostałych zanieczyszczeń. Rynny Plannja Siba produkowane są z wysokiej jakości stali ocynkowanej na gorąco, na którą dodatkowo nakładana jest warstwa pasywacyjna i podkładowa oraz unikalna powłoka Plannja Hard Coat Glossy. Dzięki temu są wyjątkowo odporne na uszkodzenia spowodowane działaniem ujemnych temperatur oraz niekorzystnych czynników atmosferycznych. Taki rodzaj rynien nie odbarwia się, nie kruszy oraz nie pęka. Odpowiednia głębokość rynien oraz zastosowanie wyjątkowo gładkiej powłoki Plannja Hard Coat Glossy sprawiają, że produkt firmy Plannja jest bardzo wydajny przy odprowadzaniu wody. Z tego powodu na większości dachów można stosować rynny w rozmiarze 125 mm tam gdzie inne systemy np. PVC wymagają większych średnic.

Sprawdza się w szwedzkich warunkach

System rynnowy Plannja Siba sprawdza się bez zarzutu nawet zimą. Fot. Plannja System rynnowy Plannja Siba sprawdza się bez zarzutu nawet zimą. Fot. Plannja

Szwedzcy konstruktorzy opracowali nowy uchwyt do rur spustowych, z pomocą którego z łatwością zamocujemy je zarówno na ścianach drewnianych, jak i murowanych. Jest on niezwykle prosty w użyciu, dzięki zastosowaniu w nim mimośrodowego zamka, który ma wbudowany mechanizm łatwego blokowania. Plannja Siba obejmuje kompletny zestaw akcesoriów, dzięki czemu system odprowadzania wody z dachów działa wyjątkowo efektywnie. Funkcjonalne rynajzy, rury spustowe, uchwyty oraz odcinki pośrednie znakomicie sprawdzają się w każdych warunkach atmosferycznych, zarówno szwedzkich, jak i polskich. Wysokie parametry stalowego systemu rynnowego firmy Plannja zapewniają perfekcyjną ochronę elewacji naszego domu. Ponadto dzięki zróżnicowanej kolorystyce produkt szwedzkiej firmy można bez problemu dopasować do elewacji budynku, barwy dachu, a przede wszystkim naszych preferencji estetycznych. Produkt jest objęty gwarancją przez okres piętnastu lat.

Parametry techniczne:
Parametr Plannja Siba
Materiał Stal ocynkowana, powlekana
Grubość 0,60 mm
Rozmiary rynien – średnica 100, 125, 150 mm
Rozmiary rur – średnica 75, 90, 100, 120 mm
Długość rynien 2 lub 4 metry
Długość rur spustowych 1 lub 3 metry
Sposób łączenia złączki z neoprenową uszczelką gumową
Kolory czarny, grafitowy, wiśniowy, brązowy, ceglastoczerwony, srebrny metalik, śnieżnobiały, miedziany metalik

Data utworzenia: 16.04.2010


Komentarze

  • Marek napisał(a):

    Rynny metalowe nadal są powszechnie używane pomimo popularnego plastiku PCV. Są miejsca i sytuacje, gdzie stalowa rynna będzie pewniejszym zastosowaniem. Metalowe rynny też wyglądają ładnie, dostępne są w wielu wersjach koloru, każdy powinien dopasować coś do swojego dachu.

  • Kamila napisał(a):

    Faktycznie zatkana rynna może być problemem. Jeśli rynna jest nietrwała to może po takim zatkaniu zostać zniszczona. Jeśli ta rynna sprawdza się w szwedzkich warunkach to tym bardziej poradzi sobie w polskich.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły