Płaska blachodachówka modułowa Bratex Savanna

Płaska blachodachówka modułowa Bratex Savanna
Płaska blachodachówka modułowa Bratex Savanna 

Płaska blachodachówka modułowa Bratex Savanna to unikatowy produkt posiadający szereg istotnych cech dla swojej kategorii, zarówno konstrukcyjnych jak i materiałowych.

Firma wprowadza do oferty zupełnie płaską blachodachówkę modułową Bratex Savanna. Produkt jest całkowicie nowy na rynku metalowych pokryć dachowych – dostarcza wyjątkową stylistykę o płaskiej niezakłóconej powierzchni. Jest odpowiedzią na obecnie rosnący trend czystych i prostych form.

Specjalne na potrzeby produktów Bratex wspólnie z hutą SSAB opracowano unikalną koncepcję ochrony dla wyrobów stalowych. Bratex Ceramic Matt® 350 to powłoka lakiernicza należąca do grupy produktów GreenCoat® cechujących się podwyższoną odpornością na zarysowania oraz promieniowanie UV. Produkty Bratex oparte na powłoce Ceramic Matt® wybiegają dalej z ochroną antykorozyjną oferując zabezpieczenie rdzenia stalowego cynkiem o masie 350 g/m², podczas gdy inne blachy posiadają standardowe 275 g/m². Ponadnormatywna ilość cynku to aż 27% więcej protekcji i bezterminowa gwarancja na funkcjonalność produktu.

Unikalne cechy produktu

Bratex Anti-Cap® to sprawdzona cecha zapobiegająca zaleganiu wody na poprzecznych połączeniach arkuszy, zaciąganiu jej przez efekt kapilarny pomiędzy połączenia arkuszy oraz zapewniająca wentylację tych połączeń. Unikalna dwusegmentowa kieszeń kompensacyjna zapewnia układanie arkuszy równolegle w linii okapu oraz niewidocznie połączenia w miejscu spotykania się czterech naroży.
Niespotykana (zgłoszona do UP RP) płaska powierzchnia arkusza zaraz pod przetłoczeniem idealnie przylega do łaty swoją powierzchnią na długości 30 mm będąc podłożem pod wkręt farmerski, którego dokręcenie nie spowoduje deformacji płaskiej powierzchni blachy.
Zagłębione punkty montażowe podpowiadają o miejscach mocowania arkusza i chronią przez ryzykiem zarysowania powierzchni wiertłem wkrętu.

Produkt będzie dostarczany na paletach typu euro w ilości około 200 m² krycia. Dzięki płaskiej powierzchni udało się osiągnąć ekonomiczną efektywność krycia wynoszącą 1175 mm przy szerokości całkowitej arkusza 1245 mm.
Bratex Savanna to prawdziwa płaska blachodachówka modułowa, klasycznie przykręcana na łatach z wierzchu. Jest produktem, który układa się kolumnami od okapu do kalenicy, dzięki czemu można uniknąć chodzenia po arkuszach. To prosty, szybki i nie wymagający sposób instalacji doceniany przez każdego dekarza.
Spółka Bratex Dachy prowadzi profesjonalne szkolenia z zakresu oferowanych rozwiązań. Firma otworzyła w maju własne zaawansowane centrum szkoleniowe w zupełnie nowym zakładzie produkcyjnym w Dębicy. Ambicją załogi przedsiębiorstwa Bratex Dachy jest zabezpieczanie potrzeb rynkowych w możliwie najlepsze technicznie produkty oraz serwis pierwszej klasy.

Bratex Dachy sp. z o.o. sp. k.
ul. Drogowców 7, 39-200 Dębica
Tel.: +48 14 6822 822
www.bratex.pl
info@bratex.pl
infolinia: +48 801 081 018

Data utworzenia: 10.08.2017


Komentarze

 • Nikt napisał(a):

  Każdy arkusz dziurawiony jest wkrętami (farmerskie) 9 razy. Wystarczy 3-4mm różnicy na łatach w poziomie i dociskające wkręty odkształcają blachę. Żaden dekarz nie da rady, bo % wilgotności drzewa krokwiowego je odkształca. Polecam blachodachówki o długości ponad 5 m. Jest tylko jedno łączenie na długości, a ewentualne nierówności na łatach, (mam na myśli do 0,5 cm) nie stanowią problemu. Poza tym na savanna nie można stawać. Odkształci się na powierzchniach płaskich. Duża powierzchnia zakładek (arkusz na arkusz) a co za tym idzie, większy koszt m kw. Wizualnie extra. Funkcjonalnie średnio.

 • Matek napisał(a):

  Witam możne ktoś już po czasie powiedzieć coś o tej blachodachówce

 • Kamil napisał(a):

  Nie polecam !!!! Piękna wszystko się zgadza do czasu kiedy nie odkryjecie że ta blacha na łączeniach przecież na folię i skrapla się do rynny co za tym stoi ? Gdyby nie folia wszytko było by na stropie...leje się jak z wiadra, mam ją i to piękno dziś zamieniło się w koszmar :( ponieważ pojawiała się woda w jednym miejscu dziś już wszystko się wyjaśniło

 • Ewa P. napisał(a):

  Polecam fajnie wygląda na dachu.

 • Aniaj napisał(a):

  Bardzo fajnie prezentuje się ta blachodachówka. Myślę, że jest ona godna uwagi przy wyborze materiału na dach.

 • ola123 napisał(a):

  Bradzo przydatny artykuł. Podoba mu się blachodachówka w takim wydaniu

 • Makuch napisał(a):

  Zwykle unikam nowości i stawiam na pewne i sprawdzone produkty. Tym razem jednak zrobię wyjątek, bo całość wygląda naprawdę przekonująco. Dziękuję za ten artykuł i zawarte w nim informacje.

 • bubu napisał(a):

  Bardzo podoba mi się to rozwiązanie. Aktualnie jestem na kupnie blachodachówki i chyba się na taką zdecyduję.

 • Wisia100 napisał(a):

  Znajomy właśnie zaopatrzył się w płaską blachodachówkę modułową Bratex Savanna. Prezentuje się rewelacyjnie. Doskonale zdobi dom, powodując że wygląda on bardzo estetycznie i ładnie na tle innych budynków. Jak na razie blachodachówka w 100% spełnia swoja rolę i wszystkie jej pozytywne cechy co są wspomniane w artykule także u niego się sprawdzają.

 • Leszek Piech napisał(a):

  Jedno z lepszych rozwiązań jakie znam, ostatnio wiele można się dowiedzieć dzięki tej stronie. Na dachu prezentuje się znakomicie. Płaska blacho dachówka modułowa Bratex Savanna jak dla mnie jest dobrym wyborem do pokrycia małych ale i tych większych dachów.Zaufanie do produktu na pewno wzrośnie jak dowiemy się jakie ma parametry, jakie można uzyskać korzyści itd.

 • xyz147 napisał(a):

  Szukając informacji o pokryciu dachu natrafiłam na ten artykuł. Byłam zdecydowana na tradycyjną blachodachówkę, jednak po przeczytaniu tego artykułu chyba zmienię zdanie. Korzyści jakie posiada płaska blachodachówka modułowa są bardzo atrakcyjne, więc muszę poważnie się zastanowić nad ostateczną decyzją.

 • kosa napisał(a):

  To jest blachodachówka jakich mało,a jej wysoka jakość jest jej największą zaletą.Wysokie zabezpieczenie antykorozyjne i prosty szybki sposób montażu na dachu jest ogromną zaletą.

 • krzysztofik napisał(a):

  Metalowe pokrycie dachowe taką blachodachówką ma kilka zalet. Na pewno jest mniej ciężkie niż tradycyjna dachówka, łatwiej przetransportować takie blachodachówki oraz bezpieczniejsze w przypadku ewentualnej wichury.

 • witek napisał(a):

  Bardzo ciekawie wygląda taka blachodachówka widac ze spełnia duzo rolę nie zalega woda . Zapewne rzecz gustu ale porównując inne rodzaje dachówek ta jest bardzo przekonywujaca i ciekawa

 • parisxparis napisał(a):

  Fajnie, że pojawiają się takie rozwiązania. Szukałam ostatnio informacji o prostych i gładkich formach dachówek i dopiero te przekonały mnie do wyboru.

 • piotrek napisał(a):

  Innowacja to jest to co teraz jest w cenie. Ta dachówka to jest to czego szukałem

 • krzysztof napisał(a):

  coraz ciekawsze rozwiązania. Na pewno dużo lepsze od dachówki ceramicznej chociażby ze wzgędu na ciężar warto to rozważyć .

 • irek.cz napisał(a):

  Nowość na rynku, czyli oczekiwać jakiejś promocji cenowej. O 27% większe zabezpieczenie antykorozyjne - to kusi aby dokonać wymiany pokrycia na moim dachu. Produkt warty zainteresowania, napewno skontaktuję się z przedstawicielem firmy co do ceny i terminu dostawy.

 • kojak napisał(a):

  Coraz bardziej przekonuję się do blachodachówki, brałem pod uwagę, dachówkę ceramiczną, lecz ciężar jest zbyt duży. Myślałem o kryciu blachą, lecz arkusze są zbyt duże, i samodzielne wykonanie nie wchodzi w rachubę. Lecz płaska blachodachówka, jest najlepszym rozwiązaniem.

 • fisher napisał(a):

  Odwieczne pytanie co lepsze ? Blachodachówka czy też ceramika. Kiedyś wybrałbym dachówkę. Dziś skłaniam się ku dachowi pokrytemu dachówką ale z blachy. Zatem czytam wszystko uważnie, bo wybór nie jest łatwy.

 • bobed napisał(a):

  Na uwagę zasługuje wysokie zabezpieczenie antykorozyjne blachodachówki. Jednakże mam obiekcje w zakresie zastosowania blachodachówki - obawiam się dużego hałasu przy opadach deszczu. No może dobra izolacja akustyczna zaradzi temu. Niewątpliwym plusem jest również brak możliwości zalegania wody. Dobre rozwiązanie.

 • goral napisał(a):

  bardzo ciekawe rozwiązanie dachu. Czytałem uwarznie i bardzo mi się to podobało warto się zastanowić nad zastosowaniem

 • Iwona Ka. napisał(a):

  Ważną zaletą tych dachówek jest fakt niezalegania wody na połaczeniach.Wada terażniejszych dachówek innej marki spowodowała liczne szkody na poddaszu.Muszę pokazać ten artykuł mężowi,myślę,ze to jest to czego szukamy na wiosenny generalny remont dachu.

 • Andrzej napisał(a):

  Cały czas zastanawiam się i szukam za i przeciw dachówka ceramiczna czy metalowe pokrycie dachu, muszę dokładnie sprawdzić to rozwiązanie

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły