Płaskie dachówki są modne

 

Na polskim rynku można ostatnio zaobserwować dwa trendy: wzrastające zainteresowanie płaskimi dachówkami oraz modę na ciemne kolory. Marka Braas wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientom i wprowadziła do oferty nowe, płaski dachówki betonowe: Tegalit Protegon i Teviva Protector.

Dachówka Tegalit Protegon nawiązuje do cieszącego się dużą popularnością modelu Tegalit Cisar. Podobnie jak poprzedniczka wyróżnia ją płaski profil oraz trójwarstwowa budowa. Nowością jest zastosowanie nowoczesnych pigmentów odbijających emitowane przez słońce promieniowanie podczerwone. Sprawia to, że dachówki Tegalit Protegon odbijają do 300 procent więcej promieniowania podczerwonego niż zwykłe betonowe i ceramiczne dachówki. W efekcie dachówka nagrzewa się od spodu mniej nawet o 10°C. Więcej informacji o dachówce: http://www.monier.pl/produkty/katalog-produktow/d/product/tegalit-protegon.html

Płaskie dachówki są modneFot. Braas

Kolejny model w segmencie dachówek płaskich Braas to Teviva Protector. Jej forma doskonale podkreśli nowoczesny styl współczesnej architektury. Sprawdzi się zarówno na nowych budynkach, jak i tych remontowanych. Więcej informacji o dachówce:  http://www.monier.pl/produkty/katalog-produktow/d/product/teviva.html Obie dachówki dostępne są w modnych ciemnych kolorach.

Ciemny dach w modzie

Płaskie dachówki są modneFot. Braas

Wybór jaki kolor będzie miał nasz dach ma kluczowe znaczenie. Dach powinien pasować do elewacji i komponować się z otoczeniem. Warto rozważyć dach w ciemnym kolorze. W przypadku dachówki płaskiej wybór dachówki w kolorze ciemnoszarym, grafitowym czy czarnym podkreśli awangardowy charakter budynku i doskonale pasują do nowoczesnych elewacji. Pod względem dopasowania najbardziej uniwersalnym odcieniem jest grafitowy. Wygląda dobrze w zasadzie z każdym kolorem elewacji, także w przypadku drewnianego wykończenia. Warto jednak pamiętać, że ciemne dachy nienajlepiej prezentują się na otwartych przestrzeniach eksponując całą bryłę budynku.

Płaskie dachówki są modneFot. Braas

Data utworzenia: 08.04.2013


Komentarze

  • Marek napisał(a):

    Sezon budowlany w mojej okolicy trwa nadal. Fachowcy pokrywają dachy domów różnego rodzaju materiałami. Jak widzę dominują różne dachówki. Dwa nowo wybudowane domy mają nowoczesny kosmiczny kształt. Nowatorska bryła, ciemne wykończenie, spadzisty w jedną stronę dach pokryty ciemną dachówką podobną do tej z artykułu. Tak więc dachówki płaskie przyjęły się i mają się dobrze, tak jak sama firma Braas.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły