Akcesoria dachowe

Płotki przeciwśnieżne Braas – i zima Cię nie zaskoczy!

Z pogodą w Polsce jest jak z toto lotkiem. Niczego nie można przewidzieć. Widać to było zwłaszcza w ostatnim roku, kiedy śnieg niespodziewanie spadł już pod koniec października i został aż do połowy kwietnia. Dlatego warto ze sporym wyprzedzeniem zaplanować wakacyjny przegląd techniczny naszego domu, tak aby zabezpieczyć się przed nieprzewidywalnymi warunkami klimatycznymi.

Najważniejszym elementem domu jest dach. To on przyjmuje na siebie pierwsze opady deszczu, gradu czy śniegu. I jest narażony na ciągłe zmiany temperatury, palące promienie słoneczne i silne podmuchy wiatru. Przez cały rok, 24 godziny na dobę, bez wolnych sobót i długich weekendów chroni nas przed niebezpieczeństwem. A jedyne co możemy dla niego zrobić to profesjonalny przegląd dachu. Podczas niego warto zwrócić uwagę nie tylko na stan dachówek, ale i rynien. Być może zajdzie potrzeba ich wyczyszczenia albo poprawy ich zamocowań. Jest to też doskonały moment na zamontowanie płotków przeciwśnieżnych, dzięki którym unikniemy niebezpiecznie zsuwającego się śniegu.

Przegląd dachu

Zdowy rozsądek oraz Eksperci Braas zalecają regularne przeprowadzanie przeglądów dachowych.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

– upewnić się czy stan połaci i jej elementy nie są zarysowane lub uszkodzone. Wykryte usterki należy naprawić, a pęknięte elementy wymienić na nowe,
– sprawdzić okolice komina, kominków wentylacyjnych, okien połaciowych i innych załamań dachu. Nawet najmniejsze pęknięcia i uszkodzenia w tych miejscach mogą przepuszczać wilgoć,
-przyjrzeć się wszystkim obróbkom blacharskim -każdy z elementów musi być dobrze uszczelniony, Wszelkie zanieczyszczenia: liście, mech i inne śmieci muszą być usunięte z dachu gdyż mogą one negatywnie wpływać na odpływ wody do rynien i znacznie utrudnić ten proces.

Przed zimą bardzo istotne jest przeprowadzenie przeglądu naszego dachu i systemu rynnowego.Przed zimą bardzo istotne jest przeprowadzenie przeglądu naszego dachu i systemu rynnowego.

System rynnowy

Wraz z przeglądem dachu należy sprawdzić system odprowadzania wody opadowej. Jak już wspomnieliśmy powyżej należy oczyścić rynny ze wszystkich śmieci, które znajdują się w środku. To nie jest kwestia porządku i estetyki ale bezpieczeństwa. Szlam i liście zalegające w rynnach w mogą zamienić się w błoto, które w minusowej temperaturze zamarznie. Prawa fizyki są bezlitosne i w najgorszym razie, zbierający się w świetle rynny lód może doprowadzić do jej pęknięcia. Co narazi nas na niemałe straty. W najlepszym zaś, utworzą się zacieki na dachu i ścianach budynku, bo topniejący śnieg nie znajdzie innego ujścia.

Pamiętajmy, że w konstrukcyjnych załamaniach dachu niedrożne rynny mogą doprowadzić do wylania się wody poza boczne krawędzie kosza. A wtedy przeciekający dach oraz kosztowna renowacja są tylko kwestią czasu.

Belki i płotki przeciwśnieżne zabezpieczają przed obsuwaniem się śniegu z połaci dachowejBelki i płotki przeciwśnieżne zabezpieczają przed obsuwaniem się śniegu z połaci dachowej

Dach jak z obrazka

Śnieg i sople na dachu wyglądają malowniczo i pięknie. Ale tylko na zdjęciach. W prawdziwym życiu mogą wyrządzić wiele szkód od uszkodzenia połaci i zniszczenia całej konstrukcji po zagrożenie dla przechodniów.

Przed tymi zagrożeniami skutecznie nas uchronią drabinki i płotki przeciwśnieżne. Ich zadaniem jest rozdrabnianie masy śnieżnej dzięki czemu nie spada ona na ziemię w postaci ciężkiej bryły. Zabezpieczają też rynny i obróbki blacharskie przed ciężarem zsuwającego się śniegu. W ofercie Braas znajdziemy pełen wybór estetycznych przeciwśnieżnych płotków, które można dopasować do barwy i kształtu wybranego modelu dachówki.

Zadanie tylko dla profesjonalistów

Przegląd dachu to obowiązek każdego właściciela domu jednorodzinnego Dla własnego bezpieczeństwa warto powierzyć go w ręce doświadczonych fachowców. Tych na szczęście w naszym kraju nie brakuje, na stronie www.superdekarz.pl znajdziemy spis rekomendowanych dekarzy z całej Polski.

www.monier.pl

ASZ

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 14 lipca, 2013

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły