Płyty Recticel PIR i Recticel PUR – przegląd oferty

Zastosowanie Termoizolacja poddaszy metodą podkrokwiową. Mury szczelinowe. Fasady wentylowane. Ściany trójwarstwowe
Zastosowanie Termoizolacja poddaszy metodą podkrokwiową. Mury szczelinowe. Fasady wentylowane. Ściany trójwarstwowe 

Firma Recticel oferuje szeroki asortyment materiałów termoizolacyjnych. Pozwalają one na skuteczną izolację ścian zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz, dachów skośnych i płaskich, a także tarasów i posadzek.

Termoizolacja ścian od zewnątrz

Eurowall/Eurowall 21 to wolna od freonów płyta izolacyjna bazująca na rdzeniu z twardej pianki PIR w okładzinie z szarego laminatu paroizolacyjnego. Laminat składa się z papieru typu kraft oraz folii aluminiowych, z których jedna ze stron jest matowa a druga odblaskowa. Stronę odblaskową należy skierować na zewnątrz budynku. Eurowall/Eurowall znajduje również zastosowanie przy izolowaniu murów szczelinowych, ścian trójwarstwowych oraz poddaszy metodą podkrokwiową.
Nowością firmy Recticel jest płyta izolacyjna Eurowall® Xentro®. Ma ona rdzeń wykonany z twardej pianki PIR wytwarzanej w oparciu o technologię Xentro®. Płytę wyróżnia unikalna okładzina z szarego laminatu paroizolacyjnego, na który składa się papier typu kraft oraz folia aluminiowa. Szczególną cechą jest tutaj współczynnik przewodzenia ciepła wynoszący 0,019W/mK. Taka izolacja jest idealna do termoizolacji murów szczelinowych, ścian trójwarstwowych, fasad wentylowanych oraz poddaszy izolowanych metodą podkrokwiową.
Z kolei płyty Powerdeck F to twarde płyty poliizocyjanurowe. Materiałem ich wykonania jest pianka TAUfoam by Recticel. Płyty są obustronnie pokryte okładziną z modyfikowanego włókna szklanego. Spektrum zastosowania tych płyt obejmuje termomodernizację dachów płaskich, pokrytych membraną wodoodporną przyklejoną ciepłym lub zimnym bitumem. Mogą być one również użyte jako element termoizolacji w układzie BSO, zgodnie z zaleceniami dostawcy konkretnego systemu.

Nowość Eurowall® Xentro® jest wolną od freonów płytą termoizolacyjną z rdzeniem z twardej pianki PIR
Nowość Eurowall® Xentro® jest wolną od freonów płytą termoizolacyjną z rdzeniem z twardej pianki PIR

Termoizolacja ścian od wewnątrz

Eurothane G to twarda poliuretanowa płyta termomodernizacyjna, która z jednej strony jest wykończona płytą gipsowo-kartonową. Płyty tego typu są nieodzownym elementem izolacji ścian i poddasza od wewnątrz, a także zimnych klatek schodowych i obiektów zabytkowych. Płyty Eurothane G zapewniają dobrą izolację oraz wykończenie. Ważny jest również łatwy montaż.

Termoizolacja dachu skośnego

W zakresie termoizolacji dachu skośnego podstawę stanowią płyty izolacji nakrokwiowej Powerroof. Jako izolację podkrokwiową można wykorzystywać opisane już płyty Eurowall, a także Eurothane G oraz Eurowall® Xentro®. Płyty Eurothane dostępne są również w wersji Silver. To twarde płyty PIR wykonane z pianki poliizocyjanurowej (TAUfoam by Recticel) z zabezpieczeniem z obu stron w postaci trwałego, wielowarstwowego, gazoszczelnego laminatu aluminiowego.

Wzór siatki ułatwiający cięcie jest wydrukowany po stronie odblaskowej
Wzór siatki ułatwiający cięcie jest wydrukowany po stronie odblaskowej

Termoizolacja dachu płaskiego i tarasu

W zakresie dachów płaskich i tarasów miejmy na uwadze płyty Eurothane Bi-4. Są to twarde płyty poliizocyjanurowe z obustronnym pokryciem bitumizowanym włóknem szklanym. Płyty idealnie sprawdzą się na dachach płaskich i tarasach pod hydroizolacyjne membrany bitumiczne stanowiąc alternatywę dla styropapy. Płyty Eurothane dostępne są również w wersji Bi-4A – przeznaczone do podłoży betonowych pod klejoną membranę w przypadku konieczności wyrobienia spadku. Do izolacji termicznej dachów płaskich i tarasów użyć można również płyt Eurothane Silver, Powerdeck F, Eurowall Xentro.

Termoizolacja posadzek

Firma Recticel ma również w swojej ofercie produkty pozwalające na izolację posadzek. Chodzi przede wszystkim o Eurofloor/Euroflor 300. Materiał ten to poliuretanowa płyta w okładzinie z laminatu paroizolacyjnego typu kraft aluminium odpornego na korozję alkaliczną. Płyty tego typu doskonale sprawdzą się również na posadzkach z ogrzewaniem podłogowym.

Jak widać oferta firmy Recticel jest bardzo bogata. Stąd też na etapie wyboru odpowiedniego materiału izolacyjnego warto skorzystać z pomocy doradców Recticela.

Recticel Powerroof oryginalna nakrokwiowa termoizolacja dachu skośnego

Data utworzenia: 08.03.2019


Komentarze

  • wyborca napisał(a):

    Obecnie wybór materiałów termoizolacyjnych może przyprawić o zawrót głowy. Tak szeroki asortyment stawia nas przed trudnym wyborem. Z pewnością należy się kierować właściwościami termoizolacyjnymi materiału, ich wytrzymałością oraz przeznaczeniem. Warto niewątpliwie w tym zakresie poradzić się fachowców.

  • Jacek napisał(a):

    Planuję w tym roku wykonać termoizolację dachu w moim domu i chętnie do tego wykorzystam płyty izolacji podkrokwiowej Eurowall lub płyty Eurothane w wersji Silver. Do tych prac muszę znaleźć porządnych fachowców aby dobrze wykonali taką izolację.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły