Po raz ósmy wybrano SUPERDEKARZA ROKU

SUPERDEKARZ ROKU
SUPERDEKARZ ROKU 

Podczas uroczystej Gali w Hotelu Andel`s w Łodzi, poznaliśmy najlepszych dekarzy w poszczególnych regionach oraz w klasyfikacji ogólnopolskiej. SUPERDEKARZEM ROKU 2016 został Rafał Szczepański z Łodzi, kolejne miejsca zajęli Daniel Czarnecki ze Stargardu Szczecińskiego oraz Jerzy Orłowski z Pyrzyc.

 

Branżowy program dla profesjonalistów pod raz ósmy wyłonił najlepszych dekarzy 2016 roku. Gala SUPERDEKARZ, której patronem i inicjatorem jest marka BRAAS, to finał wielomiesięcznej rywalizacji kilkuset wykonawców dachów z całej Polski.

W trwających rok zmaganiach liczy się nie tylko ilość położonych dachów, umiejętność wykorzystania akcesoriów i kompletnych systemów dachowych, ale także udział w szkoleniach i warsztatach podnoszących umiejętności zawodowe. SUPERDEKARZEM Roku 2016 został Rafał Szczepański z  Łodzi, który rok temu zajął trzecie miejsce na podium. Drugie miejsce zdobył Daniel Czarnecki ze Stargardu Szczecińskiego, a trzecie – ubiegłoroczny zwycięzca, Jerzy Orłowski z Pyrzyc.

Ponadto 12 dekarzy, najlepszych w poszczególnych częściach kraju, odebrało statuetkę SUPERDEKARZ REGIONU 2016. Rafał Szczepański okazał się także tu liderem w dwóch kategoriach: w ilości położonych dachówek płaskich Teviva Cisar oraz wykorzystaniu innych modeli dachówek wykonanych w nowoczesnej technologii Cisar. Najbardziej aktywnym debiutantem okazał się Radosław Babich z Ciechanowa, a Mistrzem Systemów Dachowych – Marcin Seklecki  z Gąbina. Niespodzianką okazał się prezent wręczony przez przedstawicieli środowiska dekarskiego Grzegorzowi Baryckiemu – tego bowiem dnia obchodził 20-tą rocznicę zatrudnienia w firmie Monier Braas Polska jej aktualny Prezes.

SUPERDEKARZ ROKU

– Wielokrotnie powtarzałem, że dekarze zapraszani na Galę, w żaden sposób nie odstają swoimi umiejętnościami od wykonawców z innych krajów powiedział Grzegorz Barycki, Prezes Zarządu Monier Braas. Ta świadomość odbija się także w zmianie myślenia dekarzy o ich pracy – coraz więcej doskonałych fachowców przestaje walczyć za pomocą niskiej ceny, a podkreśla wysoką jakość wykonawstwa i materiałów służących do pokrycia dachów. Przynależność do programu SUPERDEKARZ, a przede wszystkim obecność wśród finalistów, to prosty przekaz dla inwestorów, że mają do czynienia z najlepszymi wykonawcami dachów w Polsce – dodaje.

Rok 2016 rok w programie upłynął pod hasłem bicia olimpijskich rekordów – rywalizacja dekarska (i ta na serio, i dla zabawy) nawiązywała do bieżących wydarzeń towarzyszących Igrzyskom Olimpijskim w Rio de Janeiro oraz Mistrzostwom Europy w Piłce Nożnej, dlatego taktykę, umiejętności i wytrwałość dekarzy w dążeniu do celu docenili również goście specjalni tegorocznej Gali – olimpijczycy Mateusz Kusznierewicz i Szymon Ziółkowski oraz wieloletni członek reprezentacji Polski w piłce nożnej – Tomasz Iwan. Z ich rąk finaliści odebrali statuetki za osiągnięcia w minionym roku, muzyczną atrakcją wieczoru był koncert Sylwii Grzeszczak, zaś Galę – z właściwą sobie elegancją – poprowadził Maciej Kurzajewski.

Superdekarz z Certyfikatem

Ósma edycja programu SUPERDEKARZ zakończyła się 8 grudnia 2016 roku. Czynnie uczestniczyło w niej 725 dekarzy, a kluczowymi punktami programu były szkolenia produktowe oraz warsztaty podnoszące umiejętności komunikacyjne, a także powiększenie grona Certyfikowanych Dekarzy BRAAS. To grupa wykonawców, cieszących się bardzo dobrą opinią, biorą udział w szkoleniach oraz poddają swoje budowy dodatkowej weryfikacji przez ekspertów marki BRAAS. Posiadanie Certyfikatu jest synonimem wysokiej jakości wykonawstwa i obsługi klienta – to między innymi z najlepszymi wykonawcami związany jest rewolucyjny produkt, który planuje wkrótce wprowadzić marka BRAAS.

Nadchodzący rok zapowiada się na przełomowy na ogólnokrajowym rynku pokryć dachowych – stwierdza Grzegorz Barycki, Prezes Zarządu Monier Braas. Po latach pracy nad projektem, który przyniesie ogromne korzyści inwestorom oraz rekomendowanym przez nas wykonawcom, w końcu będziemy mogli wprowadzić na rynek zupełnie nową jakość – zapowiada. O szczegółach poinformujemy już wkrótce.

SUPERDEKARZ ROKU

WYNIKI PROGRAMU SUPERDEKARZ 2016

Zwycięzcy krajowi

I miejsce – Rafał Szczepański – Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański, Łódź

II miejsce – Daniel Czarnecki – Zakład Ogólnobudowlany Czarnecki, Stargard Szczeciński

III miejsce – Jerzy Orłowski – Usługi Ogólnobudowlane Orzeł Jerzy Orłowski, Pyrzyce

Zwycięzcy regionalni

 1. Łukasz Budzyński – Mistrz Regionu Wielkopolskiego, Zakład Blacharsko-Dekarski, Gniezno, Strzyżewo Smykowe
 2. Jerzy Łączyński – Mistrz Regionu Mazowieckiego, Domino Dach, Mińsk Mazowiecki
 3. Roman Dyduch – Mistrz Regionu Śląskiego-Zachodniego, FUH Dachbud, Orzesze
 4. Bogdan Kalinowski – Mistrz Regionu Białostockiego, GD Bogdan Kalinowski, Księżyno
 5. Marek Walczewski – Mistrz Regionu Lubuskiego, Ciesielstwo i Dekarstwo Ogólnobudowlane Marwal, Osieczna
 6. Franciszek Tusk – Mistrz Regionu Pomorskiego, Zakład Dekarsko-Blacharski, Rembienica- Wejherowo
 7. Zbigniew Gozdur – Mistrz Regionu Lubelskiego, Best-Dach, Radom
 8. Grzegorz Adamczyk – Mistrz Regionu Śląskiego-Wschodniego, Allbud, Łodygowice
 9. Henryk Klóska – Mistrz Regionu Podkarpackiego, Klóska Henryk Firma Remontowo-Budowlana, Rytro
 10. Adrian Woźniak – Mistrz Regionu Małopolskiego, URB Adrian Woźniak, Gorenice
 11. Henryk Labisz – Mistrz Regionu Opolskiego, DACHER, Chrząstowice
 12. Damian Rolla – Mistrz Regionu Dolnośląskiego – Wrocławskiego, DACH-SYSTEM, Głogów

Nagrody dodatkowe

 1. Radosław Babich – Debiut 2016 roku, Usługi Dekarsko-Budowlane Radosław Babich, Ciechanów
 2. Marcin Seklecki – Mistrz Systemów Dachowych 2016, Usługi Blacharsko-dekarskie Marcin Seklecki, Gąbin
 3. Rafał Szczepański – Najlepszy wynik w dachówce CISAR w 2015 roku, Ciesielstwo-Dekarstwo Szczepański, Łódź

Po raz ósmy wybrano SUPERDEKARZA ROKU
Oceń artykuł

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także