Podnośnik próżniowy CLAD-BOY wsparcie przy budowie hal magazynowych

Fot. 1. Podnośnik próżniowy CLAD-MAN idealny do transportu płyt warstwowych.
Fot. 1. Podnośnik próżniowy CLAD-MAN idealny do transportu płyt warstwowych. 

Podnośniki próżniowe CLAD-BOY mają szerokie spektrum zastosowania w budownictwie. Jednym z nich jest transportowanie w poziomie i w pionie płyt warstwowych przy wznoszeniu hal magazynowych i produkcyjnych. Podnośniki tego typu mogą stanowić wyposażenie dodatkowe żurawi Klaas.

Budowa hal magazynowych i produkcyjnych wymaga podnoszenia płyt warstwowych i innych elementów o gładkiej powierzchni na znaczne wysokości. Nic w tym dziwnego, że firmy wykonawcze oczekują od podnośników próżniowych najwyższego poziomu bezpieczeństwa. W podnośnikach próżniowych CLAD-BOY jest ono zapewnione dzięki dwóm obwodom podciśnieniowym, zaworom nadmiarowym, płytom ssącym oraz zbiornikowi próżniowemu. Dodatkowo każdy obwód jest oddzielnie monitorowany. Jeżeli dojdzie do spadku podciśnienia w zbiorniku poniżej określonej wartości to pompa próżniowa załączy się. Tym sposobem podnoszenie płyt może być wykonywane w trybie ciągłym.
Ponadto nad pracą urządzenia czuwa inteligentny system ostrzegania, który inicjuje odpowiednie czynności wraz ze spadkiem wartości ciśnienia poniżej 60%. Chcąc odchylić płytę o 90° od osi podnośnika należy to wykonać ręcznie, grawitacyjnie.

Przy transportowaniu płyt warstwowych doskonale sprawdzą się urządzenia podnośnikowe typu CLAD-BOY i CLAD – MAN. Różni je maks. obciążenie – ok. 300 kg i 800 kg.

Możliwości

Dzięki podnośnikowi próżniowemu CLAD-BOY płyty warstwowe i inne materiały budowlane o gładkiej powierzchni, które są wykorzystywane przy budowie można chwytać, przechylać, podnosić i obracać. Przy ustawianiu płyt można wykonać ryglowanie mechaniczne w kilku pozycjach. Z kolei gdy płyta warstwowa lub inny materiał wymaga umieszczenia na ścianie, to ładunek można przechylić o 90°.

Fot. 2. Podnośnik próżniowy CLAD-TEC do podnoszenia szyb.
Fot. 2. Podnośnik próżniowy CLAD-TEC do podnoszenia szyb.

Parametry techniczne

Parametry techniczne podnośników próżniowych CLAD-BOY są wystarczające do tego, aby szybko i bezpiecznie operować płytami podczas wznoszenia hal. Podnośnik umożliwia podnoszenie elementów o maksymalnej masie 300 kg. O bezpieczeństwie i trwałości podnośnika zadecydował rodzaj zastosowanych materiałów w jego konstrukcji. Transportowane materiały o znacznych wymiarach dodatkowo zabezpiecza się pasami.

Podnośnik CLAD-TEC umożliwia chwytanie, przechylanie, podnoszenie i obracanie ładunków w postaci szyb i innych gładkich powierzchni.

Podnośnik próżniowy CLAD-TEC do podnoszenia szyb

W podnośniku próżniowym do podnoszenia szyb CLAD-TEC teleskopy z regulowaną długością wykonuje się z ocynkowanej stali, a rama urządzenia jest aluminiowa. Pewny chwyt zapewniają przyssawki o średnicy 420 mm. Masa urządzenia to 42 kg. Podczas pracy podnośnika nie ma potrzeby wykorzystywania zasilania poprzez kabel, bowiem urządzenie zasilają akumulatory (2 x 12 V/4,5 Ah) ładowane z sieci 230 V/50 Hz.

Fot. 3. Podnośnik próżniowy CLAD-BOY.
Fot. 3. Podnośnik próżniowy CLAD-BOY.

Podsumowanie

Żurawie dekarskie wraz z odpowiednimi akcesoriami z oferty firmy Lift Polska doskonale sprawdzają się przy budowie hal magazynowych i produkcyjnych. Dzięki nim zyskuje się bowiem oszczędność czasu przy transportowaniu płyt warstwowych i innych elementów o gładkiej powierzchni. Odpowiedni podnośnik próżniowy dobiera się w zależności od przeznaczenia i maks. obciążenia – CLAD-MAN (800 kg), CLAD-BOY (300 kg) – płyty warstwowe, CLAD-TEC (1000 kg) – szyby i inne powierzchnie gładkie.

Lift Polska
tel. 796 388 026
e-mail: biuro@lift-polska.pl
www.lift-polska.pl

Data utworzenia: 03.12.2017


Podnośnik próżniowy CLAD-BOY wsparcie przy budowie hal magazynowych
5 (100%) 8 głos[ów]


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także