Poradnik SuperDekarza: Czym grozi wilgoć wewnątrz dachu

Poradnik SuperDekarza: Czym grozi wilgoć wewnątrz dachu
Poradnik SuperDekarza: Czym grozi wilgoć wewnątrz dachu 

Gromadzenie się wilgoci pod wykonaną z dachówek połacią to zjawisko całkowicie naturalne, powodowane przede wszystkim czynnikami atmosferycznymi.

Jej najczęstszym źródłem jest, szczególnie przy niskich temperaturach, kondensująca się para wodna, również ta pochodząca z wnętrza domu bądź woda z ewentualnych przecieków lub roztopionego śniegu, który został wdmuchnięty pod dachówki. Zbierająca się w ten sposób wilgoć przemieszcza się w stronę okapu bądź gromadzi się na ewentualnej napotkanej przegrodzie. Jeżeli nie umożliwimy jej wydostania się na zewnątrz, może to grozić poważnymi konsekwencjami dla dachu, a także naszego domu – mówi Jacek Święty z firmy ISO-BAU, SUPERDEKARZ. Najczęstszymi skutkami takiego zaniedbania jest osłabienie konstrukcji więźby dachowej, zmniejszenie właściwości termoizolacyjnych użytych materiałów, a nawet poważne zawilgocenie materiałów budowlanych – dodaje. Dlatego prawidłowe wykonanie wentylacji połaci dachowej jest tak ważne. Właściwie skonstruowany system zależy bowiem od odpowiedniego montażu kalenicy, okapu oraz pozostawienia odpowiedniego kanału wentylacyjnego. Prace te warto powierzyć fachowcom, których listę można znaleźć na stronie www.superdekarz.pl.

Data utworzenia: 13.02.2015


Komentarze

  • Kaja napisał(a):

    Kondensująca para wodna to nic przyjemnego, należy z nią jak najszybciej walczyć. Wentylacja dachu to bardzo ważna sprawa.

  • Kowal2 napisał(a):

    Dokładnie tak.Prawidłowe wykonaniewentylacji ma ogromne znaczenie.Wszelkie zaniedbania czy niedociągnięcia będa skutkowały zawilgoceniem i powaznymi skutkami.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły