Izolacje dachowe

Powerroof Reticel – unikalny system termoizolacji nakrokwiowej

Izolacja skośnych dachów metodą nakrokwiową staje się w naszym kraju coraz bardziej popularna. To dobrze, bo ma wiele zalet, a materiały, które można do niej wykorzystać są najwyższej jakości. Produktem specjalnie dedykowanym jest płyta Powerroof. Warto dziś przyjrzeć się bliżej metodzie nakrokwiowej w oparciu o ofertę Reticel.

Na czym polega metoda nakrokwiowa?

Na montażu materiału termoizolacyjnego na krokwiach dachowych nie tylko od zewnętrznej strony połaci, ale również na sztywnym poszyciu uprzednio przybitym do krokwi.

Zalety metody nakrokwiowej:

• Eliminacja mostka termicznego. Całe pokrycie dachowe jest ocieplone od zewnątrz, a wszystkie jego elementy konstrukcyjne są równomiernie osłonięte. Nie występuje też ryzyko osunięcia się izolacji spomiędzy krokwi, co mogłoby wystąpić, w przypadku nieprofesjonalnego montażu wełny mineralnej. Ocieplenie na krokwiach zawsze pozostanie na swoim miejscu. Zaletą zewnętrznej izolacji cieplnej jest zmniejszenie ryzyka kondensacji pary wodnej wewnątrz dachu.
• Łatwy montaż ocieplenia. Ułożenie płyt od zewnątrz jest mniej skomplikowane i pracochłonne niż montaż wełny mineralnej między krokwiami i pod nimi. Trudno popełnić tu błędy w sztuce. Metodą nakrokwiową łatwiej też docieplić remontowany dach.
• Konstrukcję dachu można pozostawić widoczną od strony poddasza. Jeśli płyty ociepleniowe umieszczone są na sztywnym poszyciu dachowym śmiało można wyeksponować krokwie jako element dekoracyjny poddasza.
• Oszczędności na materiałach wykończeniowych. Pod warunkiem, że zdecydujemy się nie zabudowywać konstrukcji od wewnątrz. Okładzina z płyt g-k stanie się wtedy niepotrzebna. Konieczne jednak będzie sztywne poszycie połaci, najlepiej z ładnych desek. Należy się też postarać o to, żeby do budowy więźby zastosować drewno estetyczne najlepiej czterostronnie strugane i suszone komorowo.
• Podwyższenie poddasza. Odejmując warstwę termoizolacyjną, która musiałaby osłaniać krokwie od strony poddasza, zwiększamy jednocześnie wysokość od podłogi do skosów, dzięki temu pomieszczenie będzie mieć większą kubaturę. To ważny argument w przypadku, gdyż zdecydujemy się zaadoptować poddasze do celów mieszkalnych.

Płyty izolacyjne Powerroof

Stosowanie jako ocieplenie dachu spadzistego, izolacyjne płyty od Reticel, to wyjątkowo efektywne rozwiązanie, zadowalające nawet najbardziej wybrednych klientów, którzy oczekują efektu energooszczędnego. Ponadto płyty wyposażone są po obwodzie w zamek typu pióro – wpust, który eliminuje w izolacji dachu efekt mostka termicznego.

Panel PIR POWERROOF z wierzchu i od spodu pokryty jest warstwą aluminium. Dzięki specyficznym właściwościom komórek poliuretanu oraz okładzinie Powerroof jest odporny na wilgoć oraz wodę, dodatkowe zabezpieczenie stanowi folia Rectivent .Takiemu zestawowi niestraszne będą nawet najbardziej ekstremalne warunki pogodowe.

Do zalet Powerroof zaliczyć też trzeba łatwy montaż, nawet w przypadku nierównych odległości między krokwiami, niską waga, idealne parametry termiczne i wytrzymałość.

Warto zastosować ją jako izolację nakrokwiową , gdyż daje jednolitą i szczelną warstwę izolacyjną eliminującą mostki termiczne i powstawanie skroplin.

Więcej na www.recticelinsulation.com

ASZ

Recticel Powerroof oryginalna nakrokwiowa termoizolacja dachu skośnego

4.9/5 - (9 votes)

Data publikacji: 31 sierpnia, 2013

Autor:

4.9/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. obserwator
    piątek, 5 czerwca, 2020

    Termoizolacja nakrokwiowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem izolacyjnym.Warto zainwestować w takie innowacyne rozwiązania jakimi jest termoizolacja nakrokwiowa.

Podobne artykuły