Powstaje coraz więcej dachów nylonowych

 

Rok po wprowadzeniu do sprzedaży, nylon dekarski pokrywa 200 tys. m2 polskich dachów i tarasów. Nowoczesny materiał, produkowany przez gliwicką firmę Dachermann Polska, zyskuje uznanie inwestorów i wykonawców.

Wykonawcy chętnie korzystają z nylonu dekarskiego podczas renowacji dachów najeżonych dodatkowymi obiektami, takimi jak: świetliki, kominy, instalacje klimatyzacyjne, anteny czy wpusty dachowe. Jego zastosowanie skraca czas wykonania pokrycia i gwarantuje lepsze uszczelnienie trudnych miejsc. Doceniana jest także wszechstronność produktu. Po odpowiednim przygotowaniu podłoża, nylon może być nakładany na powierzchnie betonowe, blaszane, papowe, pokryte folią dachową, a nawet eternitem. Świetnie sprawdza się również jako materiał do hydroizolacji. Może być wykorzystywany na tarasach, balkonach, do uszczelniania zbiorników na wodę lub ścieki, fundamentów oraz konserwacji betonowych lub stalowych elementów budowlanych. Dzięki dosko- nałym parametrom wytrzymałościowym, chroni pokryte powierzchnie nawet przez 15 lat.

– Nasz produkt przyjął się na rynku, ponieważ jest prosty do zastosowania i skuteczny. Cieszymy się zwłaszcza z dużego zainteresowania ze strony firm wykonawczych, którym nylon w znacznym stopniu ułatwia pracę nie tylko na dachu – mówi Piotr Bednorz twórca, nylonu i właściciel firmy Dachermann Polska. – Tylko w sierpniu 2009 roku sprzedaliśmy tyle samo produktu co w całym roku 2008 – dodaje.

Wykonawcy sięgają po nylon dekarski również z powodu prostoty jego stosowania. Użycie nylonu nie wymaga specjalistycznego sprzętu czy wykorzystania ognia na dachu. Prace mogą być z powodzeniem wykonywane przez pracowników nie posiadających wysokich kwalifikacji. Wystarczą proste narzędzia i podstawowa znajomość sztuki budowlanej.

Nylon dekarski oferowany jest w systemie wraz z gruntem dekarskim, kitem do wypełniania większych szczelin oraz unikalną taśmą z wkładką elastomeryczną do narożników i dylatacji. W optymalnych warunkach już po 30 minutach tworzy zwartą, mocną i wodoszczelną powłokę, która jest odporna na wszyst- kie czynniki atmosferyczne, w tym mrozy i wysokie temperatury, promieniowanie UV czy kwaśne deszcze. Pokrycie nylonowe jest elastomeryczne, posiada pamięć kształtu i wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Nylon dekarski to całkowicie polska technologia stworzona przez Dachermann Polska. Preparat jest zdobywcą tytułu Najlepszego Produktu XIV Międzynaro- dowych Targów TARGBUD Katowice 2009, a także „Złotej Kielni” na targach „Dom i Otoczenie 2008” oraz Złotego Medalu 33-ciej edycji Ogólnopolskich Targów Budownictwa.

źródło: Dachermann Polska

Data utworzenia: 20.02.2013


Komentarze

  • Iwona 24 napisał(a):

    Nylon dekarski? Pierwsze słyszę i to jeszcze nasza,rodzIma technologia i moja śląska firma.Z pewnością świetne rozwiązanie.

  • Zosia napisał(a):

    A to ciekawe, nylon na dachy. Ponieważ jego użycie nie wymaga specjalistycznego sprzętu czy np. wykorzystania ognia to oczywistym jest, że jest on tak szeroko wykorzystywany. Dodatkowo jest odporny na wszystkie czynniki atmosferyczne.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły