Praktyczne zastosowanie koszy gabionowych

Praktyczne zastosowanie koszy gabionowych
Praktyczne zastosowanie koszy gabionowych 

Możemy przyznać, że dzisiaj przykłada się szczególną wagę do aranżacji, czy to wnętrz, czy to ogrodów. Dlatego też dużym powodzeniem cieszą się takie konstrukcje, dzięki którym łatwiej jest uzyskać taki kształt, czy estetyczny wyraz danej przestrzeni, jaki może być najbardziej pożądany. Aranżacja to nie tylko dobór odpowiednich elementów wyposażenia, czy zaprojektowania, ale też stworzenie odpowiedniej bazy, podłoża, na jakim uda się stworzyć dany zamysł wizualizacji. I tutaj właśnie mają swoje zastosowanie kosze gabionowe, które tak naprawdę są po prostu połączonym drutem w specjalnym splocie oczek, tworzących razem niezwykle wytrzymałą i zarazem elastyczną siatkę.

Kosze gabionowe i ich wykorzystanie w terenie

Bardzo często wykorzystuje się takie siatki w tym celu, by móc szybko zmienić ukształtowanie danego terenu. W praktyce takie siatki nazywa się koszami, gdyż obciąża się je różnymi przedmiotami, przeważnie drewnem, bądź kamieniami. Dopiero wtedy można podziwiać niezwykłość kubatury takiej siatki, która jednak nie jest niczym więcej, jak tylko geometrycznym wzorem kwadratu, prostokąta, czy walca. To, co sprawia, że jest ona wyjątkowa, to fakt, że przedmioty, jakie nadają jej tego geometrycznego kształtu będą uporządkowane. Jeśli zaś chodzi o samą siatkę, bardzo szybko zacznie się po niej wspinać roślinność, toteż jest ona rzeczywiście doskonałym rozwiązaniem na otwartej przestrzeni.

W dodatku można ją wykorzystać nie tylko do aranżacji terenu, by go upiększyć, czy stworzyć jakąś atrakcyjną dla oka przestrzeń, ale też by zadbać o bezpieczeństwo. Nierzadko taka siatka sprawdza się przy zabezpieczeniu zbocza, ponieważ wystarczy ją odpowiednio uformować na wysokość i szerokość, a także obciążyć przedmiotami, które pozwolą utrzymać zbocze w takiej postaci, w jakiej jest obecnie. Jest to niezwykle ważna cecha, zwłaszcza, jeśli będziemy chcieli wykorzystać taki kosz na terenie, który jest często nawiedzany przez deszcz, czy wręcz solidne ulewy. Przy takiej pogodzie zbocze z czasem zamieniłoby się w lawinę błotną, a dzięki tym specjalnym koszom, będą dzielnie opierać się niesprzyjającym warunkom atmosferycznym.

Kosze gabionowe kupisz w z sklepie: http://www.ogrodzenia.pl/pl/19-kosze-gabionowe – wejdź.

Data utworzenia: 29.05.2014


Komentarze

  • Witold napisał(a):

    Doskonały pomysł z wykorzystaniem koszy gabionowych. Dwóch sąsiadów z ich użyciem zbudowało sobie front ogrodzenia. Świetnie to wygląda i pomimo upływu 2-3 lat nadal wgląda jakby było postawione wczoraj. Polecam.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły