Profesjonalne i precyzyjne – elektronarzędzia FEIN dla dekarzy

Profesjonalne i precyzyjne – elektronarzędzia FEIN dla dekarzy
Profesjonalne i precyzyjne – elektronarzędzia FEIN dla dekarzy 

Kapitałem firmy FEIN jest 146 lat wspaniałej historii zapoczątkowanej wynalezieniem pierwszego na świecie elektronarzędzia.

Miliony wyprodukowanych maszyn, przeznaczonych do różnych zastosowań, niezmiennie od lat nacechowanych wydajnością, jakością i trwałością, skutecznie budują opinię na wszystkich kontynentach. FEIN to specjalista w zakresie profesjonalnych i niezawodnych elektronarzędzi oraz specjalistycznych rozwiązań, sprawdzających się w najtrudniejszych warunkach podczas intensywnej eksploatacji. Jedną z dziedzin przemysłu opanowaną do perfekcji jest precyzyjne cięcie blach. FEIN oferuje rozwiązania przeznaczone do obróbki blachy falistej, trapezowej, stalowych płyt i kształtowników, gwarantując optymalny współczynnik sprawności, najwyższą prędkość skrawania i doskonałą ergonomię zapewniającą wysoki komfort pracy. Bogata oferta wycinarek matrycowych, począwszy od urządzeń zasilanych przemysłowymi ogniwami litowo-jonowymi o pojemności 3,0 Ah, do narzędzi skrawających blachy nawet do grubość 5 mm, przeznaczona jest do cięcia wszelkiego rodzaju blach trapezowych i falistych. Doskonale ergonomiczne należą do najmniejszych i najwęższych tego typu urządzeń na rynku, dzięki czemu są wyjątkowo sprawne. Obrotowy uchwyt matrycy (360°/45°) zastosowany we wszystkich wycinarkach FEIN pozwala zmienić kierunek cięcia, a system QuickIN ułatwia wymianę elementów tnących, czyli stempla i matrycy bez używania narzędzi. Idealne dopełnienie całości stanowi wysokowydajny silnik H IGH POWER, o najwyższym współczynniku sprawności, który w połączeniu z liczbą skoków i wymiarem skrawanego wióra decyduje o rzeczywistej prędkości cięcia.

ABLK 1.6E – ASCS 4.8

Profesjonalny zestaw zawierający zasilane kompatybilnymi akumulatorami lekkie i mocne narzędzia do prac dekarskich i elewacyjnych, zapewnia elastyczność i komfort pracy. Wkrętarka ASCS 4.8 oraz nożyce ABLK 1.6E zasilane są przemysłowymi akumulatorami litowo-jonowymi, kontrolowanymi przez układ elektroniczny, o pojemności 3,0 Ah i napięciu 14,4 V.

Wkrętarka ASCS 4.8

Wkrętarka ASCS 4.8

ASCS 4.8 wyróżnia się doskonałą ergonomią i idealnym wyważeniem, a powszechnie znana użytkownikom jakość FEIN gwarantuje miliony precyzyjnych operacji wkręcania. Podstawą układu zasilania jest bezszczotkowy silnik EC, stworzony i wyprodukowany przez firmę FEIN. Pojemność i jakość ogniw w połączeniu z nowoczesnym silnikiem pozwala na wkręcenie nawet 300 wkrętów w stalową blachę trapezową 2 × 0,75 mm na jednym akumulatorze. Regulowane sprzęgło z elektronicznym zabezpieczeniem zapewnia stałą i precyzyjną pracę, również bez ogranicznika głębokości. – Prędkość obrotowa biegu jałowego: – 0-2500 obr./min. – Maksymalny moment obrotowy (materiał twardy/miękki): 20/7 Nm – Ciężar z akumulatorem: 1,6 kg – Uchwyt szybkomocujący: 1/4 in – Wkręcanie: do 4,8 mm Zapraszamy do naszych szkół i na kursy.

Nożyce ABLK 1.6E

Nożyce ABLK 1.6E

Wyspecjalizowane są w cięciu blachy trapezowej i blacho-dachówki, ale również doskonale znajdują się przy cięciu profili kształtowych i arkuszy blachy o grubości do 1,6 mm. Obrotowy okrągły stempel zwiększa trwałość narzędzia, obniżając znacznie koszty eksploatacyjne, a każdy z elementów mechanizmu tnącego wymienia się osobno bez użycia narzędzi. Ergonomiczna głowica tnąca, obracana o 360° w krokach po 45°, zapewnia zwrotność i łatwość skrawania krzywoliniowego. – Częstotliwość skoku: 1300 1/min. – Prędkość cięcia: 1,5 m/min. – Ciężar z akumulatorem: 2,1 kg – Maksymalna grubość cięcia:

  • – stal do 400 N/mm2: 1,6 mm
  • – stal do 800 N/mm2: 0,7 mm

– Szerokość linii cięcia: 5 mm – Promień najmniejszej krzywizny (wewn./zewn.): 30/35 mm.


Data utworzenia: 30.04.2013


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły