Profesjonalny dekarz gwarancją prawidłowo funkcjonującego dachu

 

Jak wynika z raportu opracowanego przez PMR, dekarze dbają o kompleksowość usług i  podnoszą swoje kwalifikacje, co w dobie silnej konkurencji pozwala na zdobywanie nowych zleceń.

Według danych z raportu PMR Rynek pokryć dachowych w Polsce 2016 – Prognozy rozwoju na lata 2016-2021, odsetek dekarzy oferujących kompleksowe usługi  wzrósł w stosunku do 2014 roku o 10 procent, a tym samym dekarz coraz częściej odpowiada nie tylko za montaż produktu, ale także jego wybór i zakup.

Wiedza ma znaczenie

Rosnąca rola doradcza dekarza sprawia, że coraz istotniejsza staje się wiedza posiadana przez fachowca. Wiedza ta jest niezbędna nie tylko do odpowiedniego dobrania jakości produktów do oczekiwań klienta – im więcej fachowej wiedzy, tym większa pewność inwestora, że dach będzie prawidłowo spełniał swoje zadanie przez lata.

Ważny prawidłowy montaż

Nawet najwyższej jakości produkt nie będzie funkcjonował prawidłowo, jeśli dekarz nie zastosuje się do zaleceń producenta – przekonuje Łukasz Nowakowski, doradca techniczny Monier BRAAS. Kiedy na nowo wybudowanym dachu pojawia się problem, inwestor najczęściej zwraca się do producenta, tymczasem największa liczba usterek spowodowana jest montażem niezgodnym z instrukcją. Dlatego też producenci pokryć dachowych inwestują w szkolenia dla dekarzy.

Szkolenie fachowców

Aspekt edukacyjny działalności producentów systemów dachowych jest bardzo istotny– dodaje Łukasz Nowakowski. – Monier BRAAS zaprasza dekarzy na cykliczne szkolenia składające się z części teoretycznej i praktycznej pod okiem doświadczonego fachowca, co stanowi dla uczestników okazję do doszlifowania swoich umiejętności oraz wymiany między sobą doświadczeń z tej trudnej dziedziny, jaką jest budowa dachu. Firma prowadzi również Certyfikację Dekarzy BRAAS, aby potwierdzać kompetencje profesjonalistów i rekomendować ich naszym klientom. Program certyfikacji daje wszystkim trzem stronom wspólne korzyści – dekarz zyskuje nowe zlecenia, klient pewny dach nad głową, a producent gwarancję, że jego produkty będą funkcjonowały, jak należy.


Profesjonalny dekarz gwarancją prawidłowo funkcjonującego dachu
Oceń artykuł

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także