Projekt domu w Peru – prosty i tani w budowie

 

Dom, niczym oaza wolności i spokoju, powinien swoją konstrukcją odzwierciedlać te właśnie cechy. Nowoczesna architektura upatruje takiego wyzwolenia w przestrzennych pomieszczeniach, wielu przeszkleniach i nietypowości wnętrza. I tym właśnie charakteryzuje się projekt domu w Peru.


Projekt: Jorge Marsino Prado
Biuro projektowe: Le Corbusier
Lokalizacja: Peru
Powierzchnia: 303 m2

Wspaniały budynek o trzech kondygnacjach to miejsce, w którym każdy z domowników znajdzie sobie własne schronienie. Najniższe piętro skryte jest pod ziemią, dzięki czemu dom wydaje się znacznie mniejszy. Parter to poziom z wieloma przeszkleniami, które można zakryć pięknymi, drewnianymi parawanami. Na najwyższą kondygnację prowadzą wspaniałe spiralne schody, dobrze widoczne z zewnątrz. Na górze znajduje się przykryty taras ze szklanymi barierkami – to idealny azyl, pełen typowo ogrodowych mebli, a jednak pozostający integralnym elementem domu. W całym budynku dominuje biel w połączeniu z elementami drewnianymi, dzięki czemu wnętrze jest jasne i przyjazne. Tymczasem soczysta zieleń dookoła i piękne kwiaty w donicach tworzą nowoczesną, a przy tym pełną uroku przestrzeń.

projektdomuwperu01 projektdomuwperu05 projektdomuwperu07 projektdomuwperu08 projektdomuwperu09 projektdomuwperu02 projektdomuwperu10 projektdomuwperu11 projektdomuwperu12 projektdomuwperu13 projektdomuwperu14 projektdomuwperu15 projektdomuwperu16

Źródło: Archimania, www.archimania.pl
Fot. via: freshome

Data utworzenia: 23.04.2016


Komentarze

  • Darek napisał(a):

    Zaintrygował mnie tytuł artykułu a potem sam projekt domu. Rzeczywiście wizja nowatorska, śmiałe rozwiązania zapewniająca intymność każdemu użytkownikowi pomimo ogromnych przeszkleń, taras, zieleń dookoła. Wszystko jest ok boję się jednak iż cena realizacji projektu wcale nie będzie mała tak jak podano w artykule.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły