Prosty dom w Sao Paulo

Prosty dom w Sao Paulo
Prosty dom w Sao Paulo 

W pierwszej chwili budynek sprawia wrażenie hangaru. Niezwykle uproszczona konstrukcja bez okien nie przypomina wcale domu. To jednak jest dom, a cała jego magia kryje się we wnętrzu.

Projekt: Marcio Kogan
Biuro projektowe: Studio MK27
Lokalizacja: Sao Paulo
Ten prosty dom posiada tylko jedną, ale za to bardzo obszerną kondygnację. Mieści się w nim 9 sypialni, 10 łazienek, 3 salony, 2 kuchnie, przepiękny drewniany taras i basen. W wystroju dominuje drewno oraz jasne barwy, wszystkie stonowane i naturalne. Dodatkowego uroku nadają elementy bliskie przyrodzie, takie jak stolik z pnia. Ciepły kominek zachęca do zbierania się przy nim w chłodne wieczory. Wszystko to  nie zyskałoby jednak swojego piękna bez najlepszego pomysłu, jaki można zastosować w tak ciepłym klimacie – dwóch długich ścian z listewek, które z łatwością można wyjmować, dowolnie przesuwając ściany! Dzięki temu cały dom może przemienić się w altanę. To niezwykłe rozwiązanie jest godne pozazdroszczenia, zwłaszcza, gdy ktoś uwielbia słuchać dźwięków nocy w wygodnym fotelu i ze stabilnym dachem nad głową.

prostydom5prostydom6  prostydom4 prostydom3 prostydom2

Źródło: Archimania
Zdjęcia: Archimania, via: knstrct


Data utworzenia: 25.06.2016


Komentarze

  • Karol napisał(a):

    Ciekawa realizacja, choć początkowo wzbudziła mój niepokój. Nietypowy koncept, ale z ciekawym pomysłem rzeczywiści robi pozytywne wrażenie. Gdybym sam miał realizować tę wizję to zmniejszyłbym ilość łazienek i sypialni. Ale drewno, natura, kontakt z przyrodą rzecz bezcenna.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły