Recticel rozszerza działalność Izolacji poprzez nabycie biznesu płyt termoizolacyjnych firmy Gór-Stal

Recticel_logo_black_RGB
Recticel_logo_black_RGB 

Przodujący europejski dostawca wysokiej jakości rozwiązań izolacyjnych – firma Recticel, poinformowała o rozszerzeniu swojej działalności. Po podpisaniu przedwstępnej umowy z właścicielami polskiej prywatnej firmy Gór-Stal produkującej płyty termoizolacyjne na bazie polizocyjanuratów (PIR) firma Recticel nabywa prawo zakupu firmy Gór-Stal Sp. z o.o. w formie gotówkowej.

Spółka Gór-Stal prowadzi dwa profile działalności. Od ponad 16 lat dostarcza rozwiązania dla budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego i dla rolnictwa, oferując szeroką gamę różnego zastosowania płyt warstwowych. Od 2015 roku, po otwarciu nowej fabryki w Bochni, produkuje również płyty izolacyjne o wysokiej wartości dodanej termPIR®, które przeznaczone są do nowoczesnego ocieplenia dachów, ścian, podłóg i innych przegród w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym. W ubiegłym roku w fabryce w Bochni zatrudnionych było 66 osób. Zrealizowano sprzedaż na poziomie 16,7 Euro mln netto oraz wypracowano znormalizowany wynik operacyjny – EBITDA, przy wykorzystaniu 40% mocy produkcyjnych w wysokości 2,5 mln Euro.

Sfinalizowanie umowy i zamknięcie transakcji planowane jest na początek trzeciego kwartału bieżącego roku. Transakcja podlega zarówno badaniu due diligance – dogłębnej analizie, mającej na celu ocenę aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa, jak i zwyczajowym warunkom zawieszającym. Nabycie odbędzie się w formie gotówkowej o wartości przedsiębiorstwa równej 30 mln Euro w trzech transzach. 27,25 mln Euro płatne będzie w momencie zamknięcia transakcji, tj. do końca lipca 2021 roku. Pozostałe 2,75 mln Euro podzielone będzie na dwie równe transze płatne w 2022 i 2023 roku.

Bez wątpienia przejęcie biznesu płyt izolacyjnych Gór-Stal Sp. z o.o. przyspieszy ekspansję firmy Recticel na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, na których do tej pory producent nie był obecny. Potwierdza to Dyrektor Zarządzający Recticel, Oliver Chapelle: „Przejęcie działalności z zakresu płyt izolacyjnych PIR firmy Gór-Stal to ważny krok w rozwoju naszego działu Izolacji. Krok ten doskonale wpisuje się w nasze ambicje dalszej ekspansji na wznoszących rynkach materiałów termoizolacyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej, spełniając zarazem trzy podstawowe warunki, jakimi są najnowocześniejsze zasoby, doskonała komplementarność geograficzna, oraz skupienie na wysokowydajnych rozwiązaniach opartych na płytach PIR. Z niecierpliwością czekamy na powitanie nowych i wysoko wykwalifikowanych kolegów z Gór-Stal”.


Data utworzenia: 19.03.2021


Komentarze

  • Piotr napisał(a):

    łącznie firm daje większe możliwości działalności w zakresie rozwiązań izolacji. nowe rozwiązania, kwalifikacje, większy obszar działalności, nowi klienci to wszystko daje napęd do rozwoju firmy. życzmy sukcesów na rynku światowym.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły