Elektronarzędzia

Ręczne strugi ciesielskie

Duże powierzchnie drewna – coraz częściej wykorzystywane i eksponowane w nowoczesnym budownictwie – wymagają uszlachetnienia i profesjonalnej obróbki. Uszlachetnienia szorstkich krawędzi – w sposób sprawny i ekonomiczny – można dokonać wygładzając drewno szerokim strugiem ciesielskim. Kompletną serię strugów ciesielskich posiada w swojej ofercie marka PROTOOL.

Dostępne w ofercie marki PROTOOL strugi ciesielskie – PLP 205 E, PLP 245 E, PLP 300 oraz najszerszy PLP 350 E – wyróżniają się wśród innych dostępnych na rynku kilkoma unikalnymi rozwiązaniami.

Rozwiązaniem – zapobiegającym powstawaniu niepożądanych wyżłobień – są długie i precyzyjnie wykonane płyty struga. Poprawiają one prowadzenie struga ciesielskiego przy rozpoczynaniu strugania i podczas wychodzenia z belki. Dobre oparcie oraz spokojny bieg zagwarantowane są dzięki stabilnej i nie ulegającej deformacjom konstrukcji.

Idealny układ uchwytów, długa podstawa struga oraz ułożyskowana rolka oporowa mają wpływ na komfort obsługi narzędzia, jego pewne i precyzyjne prowadzenie oraz na pełne wykorzystanie szerokości struga. Trójmetalowe, łatwo wymienialne noże – co ważne, po ich wymianie ponowne ustawienie struga nie jest konieczne – gwarantują łatwość obsługi struga ciesielskiego.

Strug ciesielski posiada również turbowyrzutnik wirów, niezwykle przydatnych zwłaszcza w obróbce drewna mokrego. Szybkie pozbywanie się wiórów zapewnia strumień powietrza z silnika, który doprowadzany jest do komory wiórowej. Z kolei komorę wiórową oczyszcza się z osadzonych tam cząstek pyłu i żywicy za pomocą – umieszczonej bezpośrednio nad pokrywą pasa – specjalnej klapki rewizyjnej.

W uchwycie dodatkowym struga ciesielskiego znajduje się pokrętło, które zapewnia łatwość regulacji głębokości wióra. Z kolei w podstawie maszyny znajdziemy specjalny wpust w kształcie litery V, służący łatwiejszemu wykorzystaniu struga przy fazowaniu belek.

Elektronika SSB, w którą wyposażone są strugi ciesielskie PLP 205 E, 245 E i 350E zapewnia łagodny rozruch, stałą prędkość obrotową, hamulec wybiegu i zabezpieczenie przed przeciążeniem.

5/5 - (9 votes)

Data publikacji: 2 grudnia, 2011

Autor:

5/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły