Regulacja okien dachowych – mozliwości

Regulacja okien dachowych
Regulacja okien dachowych 

Regulacja okien odbywa się w zależności od potrzeb użytkownika. Jakie mamy możliwości w tym temacie.

W oknach wysokoosiowych reguluje się siłę otwierania skrzydła, dostosowujęc je do preferencji oraz kąta nachylenia dachu.

W oknach uchylno-wysokoosiowych, oprócz podobnej funkcji, można także wyregulować siłę hamowania skrzydła. Jest to bardzo przydatne przy zastosowaniu ciężkich akcesoriów, np. rolet zewnętrznych.

W oknach dużą zaletą jest możliwość regulacji pomontażowej. Po dłuższym okresie użytkowania, gdy wskutek pracy więźby dachowej nastąpi przekoszenie skrzydła względem ościeżnicy, istnieje możliwość dokonania korekty okna przy pomocy umieszczonych w bocznych ramionach śrub regulacyjnych. Pozwala to uniknąć kłopotliwego, kosztownego przemontowywania okien, przywraca też oknu wszystkie utracone przez przekoszenie funkcje.

Data utworzenia: 02.07.2012

Więcej na temat:

Komentarze

 • Radek napisał(a):

  Poniższe komentarze, jak czytam, wykonywał chyba ktoś z marketingu (takie miłe pitu pitu o niczym odkrywczym) - 4 dni z rzędu coś wpisano i tyle. No pewnie, że regulacja jest ok, ale na necie ze świecą szukać, jak to samemu zrobić pod np. Velux'a.

 • Tomasz napisał(a):

  Takie nowinki , dogodności jak regulacja okien , są bardzo dobrym wynalazkiem. Wszelkie regulacje , korekty po dłuższym uzytkowaniu to super sprawa , zawsze to korzysć zapewniajaca pózniejszej naprawie okien .

 • Kinia napisał(a):

  Super! Myślenie przyszłościowe, a co za tym idzie możliwość poprawy (regulacja) okna dachowego po kilku latach jest na prawdę wspaniałym rozwiązaniem. Bez konieczności kupowania nowego okna, bez problemu.

 • Arek napisał(a):

  Bardzo dobrze, że takie okna produkują. Budynek pracuje, dach też więc na pewno z czasem okna opadają i trzeba je wyregulować. Warto zainwestować i zamontować porządne okna.

 • Marysia napisał(a):

  Regulacja okna dachowego to napewno ogromny plus w zakupionych produkcie. Ma praktycznie same zalety, ma zastosowanie przy zakładaniu rolet zewnętrznych. Pełni funkcje na długie lata dlatego sądzę że warto rozważyć zakup własnie takich okien

 • kos napisał(a):

  Regulacja okien wysokoosiowych w trakcie użytkowania sprawia,że można we własnym zakresie wykonać regulację i zaoszczędzić czas jak i pieniądze.Takie okna z prostą regulacją są rozwiązaniem idealnym dla moich potrzeb.

 • Jakub napisał(a):

  Uważam iż możliwość regulacji okien dachowych jest bardzo istotnym czynnikiem. Szczególnie przydatna jest regulacja i korekta po dłuższym czasie użytkowania. Na uwagę zasługuje też regulacja siły hamowania skrzydła.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także