Renowacja XVI-wiecznego obiektu w Anglii

Fot. contemporist
Fot. contemporist 

Dawna, historyczna już zabudowa, mimo niezaprzeczalnego uroku, dziś staje się niepraktyczna? Snook Architects wskazali, co można uczynić, by zachowała swój niepowtarzalny charakter, a jednocześnie stała się przestrzenią użytkową.

Przeprowadzona przez nowatorskich twórców renowacja XVI-wiecznego obiektu wprowadziła niepozorny, ceglany domek w nową epokę. Dzięki wstawieniu przeszkleń obejmujących dwie kondygnacje, budynek przestał być przytłaczający. W eleganckim wnętrzu dominuje poczucie wolności i lekkości – ze starymi, ceglanymi ścianami kontrastują nowoczesne, ciemne meble oraz naturalnie piękne drewniane elementy. Szczególnie widoczne jest to w kuchni, która jest wyrazem fascynacji modernistyczną estetyką. Otwartą przestrzeń nad salonem można podziwiać ze szklanego przejścia, które prowadzi do sypialni. W pokoju rozrywki znajdziemy między innymi stół bilardowy.
Angielski dom w Sheffield to przykład doskonałej harmonii między przeszłością a nowoczesnością, które, zdawałoby się, są sobie tak obce.

Projekt: Snook Architects
Lokalizacja: Sheffield, Anglia

Fot. contemporist Fot. contemporist Fot. contemporist Fot. contemporist Fot. contemporist Fot. contemporist Fot. contemporist Fot. contemporist Fot. contemporist Fot. contemporist Fot. contemporist Fot. contemporist Fot. contemporist

Źródło: Archimania.pl
Zdjęcia: contemporist

Data utworzenia: 20.12.2015


Komentarze

  • Leszek napisał(a):

    Świetna idea przywrócenia historycznej budowli do żywych. Pomysł przeszklenia obu poziomów super. Wnętrze powstałe w wyniku modernizacji nietypowe ale ergonomiczne i przytulne. Ale za to historia i duch historii w pakiecie. Chętnie pomieszkałbym w takim domu.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły