Roleta ARZ SOLAR – z ogniwami solarnymi na pilota

Zamontowana roleta ARZ Solar
Zamontowana roleta ARZ Solar 

Na użytkowym poddaszu dla pełnego komfortu przebywania niezwykle istotną rolę pełnią rolety zewnętrzne. Chronią pomieszczenie nie tylko przed operowaniem wszędobylskich promieni słonecznych, nadmiernym hałasem z zewnątrz, ale też zapewniają poczucie intymności. Niezależnie od pory roku pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Roleta ARZ SOLAR ma coś jeszcze: niezwykle wygodne rozwiązanie jakim jest możliwość jej obsługi bez zasilania prądem.

Dzięki ogniwom solarnym jej moc pochodzi wprost ze słońca, gdyż zasilana jest akumulatorem ładowanym z baterii słonecznych, i można nią sterować za pomocą pilota.

Roleta ARZ SOLAR

– chroni latem przed upałem i promieniami uv,
– ogranicza straty ciepła w zimie, zaciemnia wnętrza,
– jest skuteczną barierą przed nadmiernym hałasem,
– zapewnia poczucia prywatności,
– roleta zewnętrzna utrudnia włamanie i łatwo się montuje

Ważne wskazówki przed montażem

Roleta Solar powinna być zamontowana po najbardziej nasłonecznionej stronie domu. Dopuszczalne się kierunki wschodni i zachodni.

A – okno przeznaczone do zamontowania roletyA – okno przeznaczone do zamontowania rolety
B – odkręcenie wkrętów dolnych blach trapezowychB – odkręcenie wkrętów dolnych blach trapezowych

Jeśli chcemy zamontować rolety na stronie północnej baterie słoneczną należy umieścić w miejscu nasłonecznionym. Można je stosować również w zespoleniach okien przy zachowaniu minimalnej odległości 20 cm między oknami w pionie i 10 cm w poziomie.

C – zdemontowanie dolnych blach trapezowychC – zdemontowanie dolnych blach trapezowych
D – zamontowanie „ślizgów” na dolnych blachach trapezowychD – zamontowanie „ślizgów” na dolnych blachach trapezowych

Pancerz rolety stanowią lamele aluminiowe i są połączone między sobą specjalnym elastycznym łącznikiem, który zwiększa jego wytrzymałość i ma wpływ na wysoką kulturę pracy rolety. Dostępny jest w dwóch kolorach: ciemny popiel i jasny popiel.

Uniwersalne i innowacyjne rolety ARZ Solar można użyć zarówno do okien obrotowych FT i PT, okien uchylnoobrotowych FPP preSelect.

E – zamontowanie uchwytów montażowych na górnych blachach trapezowychE – zamontowanie uchwytów montażowych na górnych blachach trapezowych
F – zamontowanie uchwytów montażowych na górnej części oknaF – zamontowanie uchwytów montażowych na górnej części okna

G – uchwyt montażowy przygotowany do założenia roletyG – uchwyt montażowy przygotowany do założenia rolety
H – okno z przygotowanymi uchwytami do montażu roletyH – okno z przygotowanymi uchwytami do montażu rolety

I – założenie rolety na uchwyty montażoweI – założenie rolety na uchwyty montażowe
J – założenie rolety na „ślizgi” i zatrzaśnięcie środkowych uchwytówJ – założenie rolety na „ślizgi” i zatrzaśnięcie środkowych uchwytów

ASZ

 

Data utworzenia: 01.08.2012

Więcej na temat:

Komentarze

  • kosa napisał(a):

    Od dawna nosiłem się z zamiarem montażu rolety na oknach dachowych w moim domu.Liczę,że roleta taka uchroni moje poddasze od dokuczliwych letnich upałów,a roleta ARZ SOLAR posiadająca dodatkowo ogniwa solarne jest dla mnie idealnym rozwiązaniem.

  • technik napisał(a):

    Rolety są obecnie modnym, ale przede wszystkim użytecznym wyposażeniem okien naszych domów. Chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale również stanowią barierę dla ucieczki ciepła w okresie zimowym. Stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem i są również ozdobą naszych okien. Sterowanie pilotem to już wyższy stopień techniki, a zasilanie baterią słoneczną to już naprawdę XXI wiek.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także