Rustykalny raj w Katalonii

Rustykalny raj w Katalonii
Rustykalny raj w Katalonii 

Podzielony przed laty między Hiszpanię i Francję rejon La Cerdanya to naturalny raj. Widać to zwłaszcza w malowniczo rustykalnej dolinie Pirenejów.

Architekci z barcelońskiego studia Dom Architecture podjęli się rewitalizacji domu położonego w katalońskiej wsi. Pablo Serrano Elorduy zaprojektował obiekt na nowo, a Blanca Elorduy opracowała projekt jego wnętrza.

Ideą było otworzenie przestrzeni na okoliczne widoki, tak by stanowiły integralne elementy domu. Z pozoru surowe wnętrza ociepla światło słoneczne padające przez zadaszone, lecz nieoszklone połacie. Tymczasem wszechobecne kamienie czy drewno świetnie wpisują się w klimat rolniczej okolicy, dając poczucie autentyczności.

Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii pic_003 Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii

Więcej na: www.dom-arquitectura.com

Źródło: Design Alive
Tekst: Angelika Ogrocka
Zdjęcia: Jordi Anguera

Data utworzenia: 20.02.2016


Komentarze

  • Dariusz napisał(a):

    Pogranicze Francji i Hiszpanii, Pireneje, Katalonia i rustykalny dom - czegóż można chcieć więcej. Surowy klimat wnętrza, wszechobecne drewno, kamień ale piękne widoki okolicy nęcą do zamieszkania. Jak tylko finansowo będę mógł to udźwignąć to czemu nie.

  • Damazy napisał(a):

    Katalonia - piękna kraina, w której chciałbym kiedyś zamieszkać na dłużej. Ten piękny rustykalny dom po rewitalizacji świetnie wpisuje się w moją wizję. Kamienie, drewno, przestrzeń, cudne widoki dookoła tworzą naturalną zachętę do zamieszkania. Brawa dla architektów.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły