Ruukki Classic Solar Thermal Roof – dach, dzięki któremu zaoszczędzisz

Ruukki Classic Solar Thermal Roof
Ruukki Classic Solar Thermal Roof 

Wykorzystanie energii słonecznej znacznie obniża koszty prądu. Warto to wykorzystać, a nadarza się ku temu doskonała okazja. Na polskim rynku pojawił się unikatowy w swej formie produkt dachowy Ruukki Classic Solar Thermal Roof.

System Ruukki Classic Solar Thermal Roof jest idealnym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych, domków letniskowych oraz niskich budynków z pochyłym dachem. Zaprojektowano został z myślą o wytwarzaniu energii do podgrzewania wody użytkowej, jak też ogrzewania domu.

Jak działa system

System składa się z kolektora solarnego, dachu, urządzenia instalowanego w pomieszczeniach technicznych domu oraz łączących je rur cieplnych. Zintegrowany kolektor słoneczny łączony jest z dachem Ruukki Classic w niewidoczny sposób, nie ma więc potrzeby montowania oddzielnych kolektorów.

Kolektor, w pełni zintegrowany z dachemKolektor, w pełni zintegrowany z dachem

Jak zaoszczędzić

Na potrzeby domowników można podgrzewać ciepłą wodę przy pomocy energii słonecznej przez prawie pół roku – wiosną i jesienią ogrzewane są nią pomieszczenia, a w okresie letnim system usprawnia działanie pomp cieplnych.

Mimo że kolektory słoneczne są znacznym wydatkiem, to z czasem jego eksploatacja i korzyści z systemu solarnego generują bezkosztową energię.

Ruukki Classic Solar zwiększa efektywność energetyczną budynku i wyraża proekologiczną postawę.

Więcej na: www.ruukki.com

Data utworzenia: 12.06.2013


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły