Rząd chce wspierać budowę domów z drewna

domów z drewna
domów z drewna 

Ministerstwo Środowiska zorganizowało spotkanie, na którym dyskutowano rozwiązania prawne w zakresie wsparcia rozwoju budownictwa drewnianego w Polsce. W dyskusji udział wzięli  minister Henryk Kowalczyk i wiceminister Sławomir Mazurek.

Budownictwo drewniane, ekologiczne, oferuje szeroką gamę technologii, która zwiększa efektywność energetyczną budynków. Znacząco obniża także koszty ich utrzymania. Wiceminister dodał, iż konstrukcje drewniane akumulują węgiel, co wpływa korzystnie na środowisko i ochronę klimatu.    Do produkcji drewna nie używa się wysokoenergetycznych paliw kopalnych, a więc niesie ono najniższy ślad węglowy w porównaniu z cegłą, stalą czy plastikiem.

Wiceminister Mazurek zaznaczył, iż potrzebne będzie nawiązanie współpracy z innymi instytucjami, by wypracować  instrumenty wsparcia i rozwiązania dla rozwoju branży, które wykraczają poza obszar działania Ministerstwa Środowiska.

Rozwój budownictwa drewnianego – jak podkreślił minister Henryk Kowalczyk podsumowując spotkanie – jest jednym z priorytetów rządu. Ustalono zatem z Radą Mieszkalnictwa w KPRM, iż podjęcie działań zwiększających udział technologii drewnianej w budownictwie jest wskazany. Sektor budownictwa drewnianego może bowiem znacząco przyczynić się do realizacji celów Narodowego Programu Mieszkaniowego.

W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju , Lasów Państwowych, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Instytutu Technologii Drewna,  Instytutu Techniki Budowlanej  a także stowarzyszeń z branży budownictwa drewnianego Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe, Stowarzyszenia Centrum Drewna w Czarnej Wodzie i Stowarzyszenia Dom Drewniany.


Rząd chce wspierać budowę domów z drewna
4.9 (97.86%) 28 głos[ów]

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także