Skuteczna i trwała izolacja nakrokwiowa

Skuteczna i trwała izolacja nakrokwiowa
Skuteczna i trwała izolacja nakrokwiowa 

Jeśli izolacja nakrokwiowa to tylko Recticel – tak mówią dekarze. To właśnie system Powerroof pozwala spełnić rygorystyczne wymagania względem termoizolacji dachu. Użytkownicy budynku zyskują więc znaczne oszczędności w jego kosztach utrzymania.

Cechy dobrej izolacji nakrokwiowej

Od nowoczesnej izolacji nakrokwiowej z płyt poliuretanowych PIR wymaga się połączenia typu pióro-wpust. To właśnie tym sposobem zostanie zapewniona szczelność izolacji, bowiem każdy inny rodzaj zamka nie będzie tak skuteczny.
Ważne jest aby izolacja nakrokwiowa miała okładzinę o odpowiedniej grubości, po to aby uzyskać stabilność wymiarową płyty. Jeżeli grubość okładziny będzie niewłaściwa lub zbyt cienka to może dojść do kurczenia i wyginania płyt. Jak wiadomo takie zjawiska w dużej mierze przyczyniają się do rozszczelnienia warstwy izolacji Płyty systemu Powerroof mają okładzinę o grubości 50 μ i charakteryzują się odpowiednim poziomem odporności na nacisk – min. 150 kPa. W przypadku niewłaściwych parametrów w tym zakresie pojawia się ryzyko niestabilności podłoża i rozszczelnienia całego dachu.

Płyty firmy Recticel Maxx są wykończone fabrycznie naklejoną membraną z samoprzylepnym zakładem, przez co montaż systemu jest prosty, tani i szybki bez ryzyka wyboru niewłaściwej membrany. Trzeba pamiętać o czynnikach, które wpływają na jakość montażu izolacji i pokrycia. Mowa tutaj o belce startowej, belce kalenicowej, wkrętach mocujących, obróbce przy ścianach i kominach, a także o sposobie łączenia i oklejania płyt oraz technice mocowania w zależności od rozstawu krokwi.

Wspomniana już belka startowa musi być bezwzględnie mocowana od góry krokwi. Z kolei jej wysokość zależy od grubości warstwy izolacyjnej Powerroof. Do belki startowej układa się pierwsze płyty. Zadanie belki startowej to podtrzymywanie ciężaru izolacji i poszycia dachu. Ponadto do belki startowej mocuje się orynnowanie.

Skuteczna i trwała izolacja nakrokwiowa

Izolacja nakrokwiowa – nie tylko oszczędność energii

Jednak korzyści płynących z zastosowania izolacji nakrokwiowej jest znacznie więcej – np. w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu więźba może być widoczna. Powstała termoizolacja obejmuje również miejsca, do których nie można dotrzeć od strony spodniej konstrukcji więźby. Jeżeli termoizolacji poddaje się istniejący budynek to podczas prac ewentualne wykończenie od wewnątrz pozostaje nienaruszone. Prace termoizolacyjne wykonywane w czasie gdy budynek jest użytkowany nie powodują nadmiernego dyskomfortu domowników, bowiem większość robót wykonuje się od góry.

Ponadto trzeba mieć na uwadze możliwość zachowania oryginalnej formy dachu z możliwością połączenia różnych materiałów wykończeniowych takich jak boazeria, panele czy płyty GK. Przy montażu izolacji nakrokwiowej dach jest minimalnie podniesiony i nie ma strat w przestrzeni wewnętrznej.

Prestiż wykonawcy

Z punktu widzenia wykonawcy trzeba mieć na uwadze nie tylko korzyści związane z szybkim montażem, ale również możliwość podniesienia swojej pozycji na rynku. Klientowi oferowane jest bowiem nowoczesne rozwiązanie o najwyższym poziomie jakości. Montaż płyt Powerroof z racji szybkości montażu i trwałości gwarantuje wykonawcy zyskowność sprzedawanej usługi. Jako ważną cechę systemu Powerroof należy wymienić przede wszystkim wyeliminowanie mostków termicznych. Płyty izolacji nakrokwiowej wykonane z pianki PIR są bowiem gwarancją jednolitej warstwy termoizolacji bez mostków termicznych. Wszystko to przekłada się na oszczędność energii oraz wysoki poziom komfortu użytkowania budynku.

ISTOTNE ELEMENTY WPŁYWAJĄCE NA JAKOŚĆ MONTAŻU I CAŁEGO POKRYCIA DACHU

  • belka startowa
  • belka kalenicowa
  • wkręty mocujące
  • obróbka przy ścianach i kominach
  • sposób łączenia i oklejania płyt
  • rozstaw krokwi a sposób mocowania

Recticel Powerroof oryginalna nakrokwiowa termoizolacja dachu skośnego

Data utworzenia: 26.06.2018


Komentarze

  • Mania napisał(a):

    Najważniejsze to trwała i faktycznie skuteczna izolacja dachu. Do tego nie tracimy przestrzeni na poddaszu. Na pewno warto stosować takie nowoczesne rozwiązania.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły