Skuteczna i trwała izolacja termiczna dachu

Skuteczna i trwała izolacja termiczna dachu
Skuteczna i trwała izolacja termiczna dachu 

Dekarze i inwestorzy już dawno przekonali się do izolacji nakrokwiowej w postaci płyt POWERROOF. Nic w tym dziwnego, bowiem w odniesieniu do tradycyjnych technologii izolowania dachu skośnego izolacja nakrokwiowa zapewnia lepsze parametry termiczne oraz brak mostków termicznych.

Budowa płyt POWERROOF

Pamiętajmy o wysokim poziomie odporności na wilgoć oraz o stabilności wymiarowej. Płyty POWERROOF, będące podstawowym elementem izolacji nakrokwiowej firmy Recticel, są odporne na ściskanie (średnio 1,5 kg/cm² przy 10% odkształcenia), natomiast w odniesieniu do izolacji termicznej współczynnik lambda wynosi zaledwie (0,022 W/mK). Zwróćmy uwagę na podwyższoną reakcję na ogień (klasyfikacja na poziomie A1 zgodnie KB 19/12/1997).
Płyty izolacji nakrokwiowej POWERROOF wytwarzane są z poliuretanu PIR (pianka TAUfoam). Płyty łączy się poprzez pióro-wpust zapewniając w ten sposób najwyższy poziom szczelności izolacji. Nie zapewni tego żaden zamek. Wymiary płyt to 1200 mm x 2500 mm, a ich grubość mieści się pomiędzy 60 a 180 mm. Zaleta płyt POWERROOF to również niewielka masa – 1 m³ waży ok. 30 kg. W zależności od grubości płyt POWERROOF wartości RD wynoszą 5,45 m²K/W (grubość: 100 mm, 120 mm) i 6,35 m²K/W (grubość: 140 mm).

Okładzina

Płyty mają okładzinę, której grubość jest tak dobrana aby dodatkowo zwiększyć stabilność temperaturową. Płyty nie kurczą się i nie wyginają. Grubość okładziny to 50 μ, natomiast nacisk wynosi 150 kPa.
Płyty POWERROOF dostępne są również w wersji MAX. Cechują się one fabrycznym wykończeniem poprzez naklejoną membranę z samoprzylepnym zakładem.

Folia dachowa

Nad płytą POWERROOF montuje się wodoodporną warstwę foli dachowej (np. RECTIVENT) po to, aby zabezpieczyć górną warstwę izolacji. W ten sposób konstrukcja dachu i poddasze mają szczelne zabezpieczenie.

Skuteczna i trwała izolacja termiczna dachu

Wkręty do mocowania płyt POWEROOF

Płyty POWEROOF mocuje się za pomocą specjalnych wkrętów. Dedykowanym rozwiązaniem są wkręty Rectifix, wykonane z wysokogatunkowej stali. Wkręty umożliwiają montaż systemu izolacji nakrokwiowej pod kątem prostym, zatem nie trzeba używać wkrętów mocowanych pod kątem 67 st.
O trwałości zadecydowało zabezpieczenie powłoką 700 hr SST. Wkręt ma specjalny grot będący gwarancją pewnego mocowania w drewnie, z kolei w łbie przewidziano odpowiednio dopasowane nacięcie. Średnica wkrętu to 7 mm. Do wkręcania używa się końcówki TORX 40.
O sukcesie izolacji nakrokwiowej Recticel zadecydowała również estetyka strony wewnętrznej dachu. Chodzi przede wszystkim o pomieszczenia z widoczną więźbą. Można również zachować oryginalną formę dachu i łączyć różne materiały wykończeniowe – boazeria, panele, płyty G-K. Podczas montażu izolacji nakrokwiowej dach jest minimalnie podnoszony, zatem nie pojawiają się straty w przestrzeni wewnętrznej.

Recticel Powerroof oryginalna nakrokwiowa termoizolacja dachu skośnego

Data utworzenia: 25.01.2019


Komentarze

 • Franek napisał(a):

  Świetne materiały do wykonywania dociepleń budynków można dostać u sprzedawcy Polychem Systems. Materiały na bazie poliuretanów to ich specjalność. Tutaj są bezkonkurencyjni. Pracuję na produktach od nich już długi czas i widzę jak są wyjątkowo trwałe i mocne.

 • Artur napisał(a):

  Zastosowałem wyrób RAVATHERM STG do tego rodzaju ocieplenia. Dałem 8 cm i jestem bardzo zadowolony, po kilku latach nie stwierdzam najmniejszych szczelin a efekt przerósł moje oczekiwania. Rachunek za ogrzewanie zmniejszył się o 30%. Polecam. RAVAGO RAVATHERM STG

 • Celina napisał(a):

  Skuteczna i wytrzymała izolacja to gwarancja zadowolenia domowników. Takie płyty rzeczywiście wydają się świetnym rozwiązaniem. Nie dość, że zdają egzamin jeśli chodzi o zabezpieczenie ciepła, to jeszcze wyglądają estetycznie.

 • Miłosz napisał(a):

  Efekt takiego ocieplenia jak płyty Powerroof jest najważniejszy. Skuteczność termiczna i mała waga płyt są przewagą w zastosowaniu tego rozwiązania. Niby to pianka i folia a wygląda a wygląda to jak boazeria, co dobrze się komponuje z resztą.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły