Sprawdź wygląd okna dachowego na smartfonie

 

Jak będzie wyglądał dom wyposażony w okna dachowe? Możesz to sprawdzić używając nowej aplikacji Velux Experience przeznaczonej na smartfony.

Aby sprawdzić jak potencjalnie będzie wyglądało okno dachowe wystarczy zrobić zdjęcie wybranego pokoju i wirtualnie zainstalować okno dachowe. Zmieniając jego położenie w końcu uda nam się znaleźć najlepsze miejsce dla okna dające najwięcej światła w pomieszczeniu.
Wiele osób chciałoby lepiej doświetlić swój dom, jednak często kończy się na rozważaniach, bo ciężko sobie wyobrazić jaki będzie efekt zainstalowania nowego okna. Grupa Velux pomaga uporać się z tym problem – stworzona została nowa aplikacja, która pomoże wirtualnie umieścić okno w dowolnym pomieszczeniu. Można wybrać okno lub dowolną kombinację kilku okien, zrobić zdjęcie pokoju i sprawdzić jak okno staje się jego integralną częścią. To jeszcze nie koniec. Wystarczy kilka kliknięć aby nowym pomysłem na wnętrze podzielić się ze znajomymi na portalach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy Flickr. Dodatkowo w łatwy sposób można też dobrać odpowiednią roletę.

Po wybraniu najlepszego rozwiązania dzięki aplikacji dowiemy się, gdzie znajduje się najbliższa hurtownia materiałów budowlanych lub certyfikowany dekarz. Jest to możliwe dzięki użyciu przez aplikację nadajnika GPS wbudowanego w komórkę. W ten sposób szybciej otrzymamy fachową poradę na temat możliwości uzyskania większej ilości tak cennego światła dziennego w naszym domu.

– Odpowiednia ilość światła dziennego w domu jest ważna dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Więcej światła dziennego poprawia nastrój, ale ma także bardziej wymierne korzyści: zmniejsza zapotrzebowanie na energię elektryczną i tym samym obniża rachunki za prąd – mówi arch. Monika Kupska-Kupis, VELUX Polska. – Wiemy, że trudno wyobrazić sobie, ile światła wpada do mieszkania przez okno dachowe i co to oznacza dla komfortu użytkowników. Dlatego też stworzyliśmy aplikację VELUX Experience, która jest doskonałą wizualizacją i może inspirować – dodaje Kupska-Kupis

Aplikacja VELUX Experience jest dostępna na iPhone’a oraz system Android w polskiej wersji językowej. Obejrzyj na YouTube jak działa aplikacja VELUX i poznaj jej możliwości

Linki do pobrana aplikacji:

dla urządzeń Apple dla urządzeń Android

Data utworzenia: 21.03.2013


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły