StarLiteTM to brytyjska jakość na polskim rynku

Okno dachowe StarLiteTM
Okno dachowe StarLiteTM 

Czego najczęściej wymaga się od okien dachowych? Odpowiedź jest łatwa – prostej konstrukcji, dzięki której możliwe będzie doświetlenie wnętrza, zapewnienie dopływu powietrza przez cały rok, a zimą – ochrona mieszkania przed wychłodzeniem. A niezależnie od funkcji i użyteczności okno dachowego to przecież wizytówka domu.

– W Zambrowie jesteśmy od 2005 roku – mówi Janusz Stolarczuk, członek zarządu i dyrektor zakładu w Zambrowie, który jest częścią brytyjskiej grupy Keystone. – Do tej pory okna eksportowaliśmy na rynek Zjednoczonego Królestwa – do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Na rynku brytyjskim nasz produkt jest znany prawie od dekady i posiada znakomitą opinię.

Czym podbije Polskę?

StarLiteTM, bo pod taką marką występuje produkt naszej firmy na polskim rynku, proponuje okna, które sprawdzają się przy każdej konstrukcji i pogodzie. Okna uchylne, najpopularniejsze w Wielkiej Brytanii, okna ewakuacyjne, okna białe – do pomieszczeń o dużym stopniu zawilgocenia, czyli do kuchni lub łazienki na poddaszu. Ale oferta firmy jest dużo bogatsza, zarówno dla większych odbiorców, jak i klientów indywidualnych.

Do dachów o małym kącie nachylenia firma poleca system FRS z podbudową do dachów płaskich. Znajduje on szerokie zastosowanie w pomieszczeniach, gdzie jest słaby dostęp światła dziennego. W pomieszczeniach, w których nie ma możliwości zamontowania standardowych okien dachowych, znajduje zastosowanie system doświetlenia z serii SunLiteTM. Światło dzienne wpada do refleksyjnej rury poprzez zamontowaną w dachu kopułę. Gama produktów StarLiteTM posiada również okna konserwacyjne (CW) do odrestaurowanych budynków, wyposażone w czarne oblachowanie, które pasuje zarówno do dachów z pokryciem dachówkowym, jak i gontami bitumicznymi.

Intensywne badania oraz prace projektowe zaowocowały produktem, jakim jest okno ewakuacyjne/wyłazowe (FE). Dzięki unikalnej technologii zastosowanej w tego typu oknach możliwe jest otwarcie go do 45°.

Ostatnio firma wprowadziła nowatorskie rozwiązania zespołu okien pionowych, tzw . okna typu Pionowy Bi-Lite. Są one idealnym sposobem na maksymalne doświetlenie i wentylację każdego zamieszkałego poddasza. W swojej ofercie StarLiteTM posiada także okna białe, szczególnie polecane do kuchni i łazienek, a także okna do montowania w kalenicach oraz wyłazy dachowe.

Oferta ponad standard

Okno dachowe StarLiteTM - przekrój
Okno dachowe StarLiteTM – przekrój

Nowym produktem StarLiteTM są okna z żaluzją wewnątrz pakietu szybowego. – Okno z żaluzją wewnątrz szyby to prawdziwa innowacja. Jako jedyni w Polsce oferujemy rozwiązanie tego typu – podkreśla dyrektor firmy. Żaluzja zamontowana jest w jednokomorowej szybie zespolonej o współczynniku U dla podwójnego oszklenia 1 .0 W/m2K. Nie wymaga czyszczenia i zawsze wygląda jak nowa. Doskonale przyciemnia i zabezpiecza przed promieniowaniem UV. Okna oraz zamontowane w nich żaluzje można obsługiwać zarówno manualnie (za pomocą magnesu), jak i automatycznie (przy użyciu pilota). Ta ostatnia możliwość znacznie ułatwia użytkowanie w przypadku okien zamontowanych wysoko nad podłogą. Żaluzje wykorzystywane w oknach StarLiteTM są włoskiej produkcji, zapewniają długą żywotność i niezawodne działanie. Takie okna idealnie nadają się do kuchni, łazienek czy obiektów handlowych. Szyby wykorzystywane do okien StarLiteTM posiadają najniższy współczynnik przenikania ciepła, dzięki czemu zapewniają dobrą izolacyjność oraz oszczędność energetyczną pomieszczeń. Jako standard wszystkie rodzaje oszklenia posiadają szyby hartowane, a więc bezpieczne. Do wyboru firma posiada także szkło barwione, ornamentowe, samoczyszczące.

Wysoka jakość za minimalną cenę! – to dewiza produktu StarLiteTM.

Okno dachowe StarLiteTM
Okno dachowe StarLiteTM

W procesie produkcyjnym okien StarLiteTM wykorzystywane jest najwyższej jakości drewno certyfikowane FSC, z ekologicznie zarządzanych zespołów leśnych. Drewno jest klejone warstwowo i – co ważne w przypadku okien – każdą warstwę, nie tylko wierzchnią, wykonujemy ze znakomitej jakości surowca, a wszystkie elementy okna pokrywamy farbami czy lakierem, który zapewnia oknom gwarantowaną przez nas trwałość – podkreśla Janusz Stolarczuk.

Każde okno StarLiteTM posiada 10-letnią gwarancję oraz zaopatrzone jest w identyfikator. Na jego podstawie łatwo stwierdzić, kto je produkował, kiedy i z jakiej partii materiału. Informacje te przechowywane są w bazie danych firmy. – Jeśli klientowi potrzebne są akcesoria, rolety czy system sterowania do okna, które u nas kupił, nie ma problemu z dostarczeniem mu odpowiednich dodatków – wyjaśnia Janusz Stolarczuk. – Nasza firma zapewnia klientom kompleksową opiekę. Dysponujemy świetnym serwisem oraz zespołem doradców i instalatorów. A wyszkolony personel, jak twierdzi szef firmy, to klucz do zadowolenia klienta.

Data utworzenia: 13.02.2013


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły