System akumulatorowy STIHL PRO i pilarka akumulatorowa STIHL MSA 200 C-BQ

Pilarka akumulatorowa STIHL MSA 200 C-BQ
Pilarka akumulatorowa STIHL MSA 200 C-BQ 

Pilarka akumulatorowa STIHL MSA 200 C-BQ to najmocniejsza wśród pilarek akumulatorowych firmy STIHL. Jest idealnym narzędziem dla profesjonalistów, zarówno do pracy w ogrodzie, przy pielęgnacji terenów zielonych, a także do prac rzemieślniczych. Sprawdza się doskonale przy cięciu drewna opałowego, przycinaniu gałęzi w sadach, jak również do prac ciesielskich.

Ta komfortowa, mocna i wytrzymała pilarka jest prosta w użyciu, łatwa w uruchomieniu i łączy w sobie wszystkie zalety lekkiej, cichej i ergonomicznej pilarki. Cechuje ją stała, wysoka moc, maksymalna wydajność cięcia oraz uniwersalne zastosowanie.

Wydajność cięcia

Pilarka akumulatorowa STIHL MSA 200 C-BQ wyposażona została w bardzo mocny akumulator litowo-jonowy STIHL AP 300, a jego pojemność pozwala na 45 minut ciągłej pracy. Nowoczesny silnik elektryczny generuje w akumulatorze dużą moc i ekonomicznie go eksploatuje. Żywotność akumulatora wzrasta tym samym nawet do 70%. Elektronicznie regulowany silnik cechuje stały wysoki moment obrotowy gwarantujący mocne cięcie. Dodatkowymi zaletami silnika są: niewielki ciężar, kompaktowe wymiary i minimalne zużycie mechaniczne.

Wydajna praca bez konieczności stosowania ochrony słuchu

Poziom emisji hałasu w pilarce akumulatorowej STIHL MSA 200 C-BQ został zredukowany do minimum. Dzięki temu urządzenie jest ciche i przyjazne dla środowiska. Pilarka akumulatorowa stanowi idealny wybór nie tylko do stosowania na terenach wymagających zachowania ciszy, ale jest doskonałym rozwiązaniem także w zamkniętych pomieszczeniach, np. podczas prac ciesielskich, takich jak cięcie belek, listew, czy też innych prac związanych z przycinaniem drewna.
Pilarka akumulatorowa STIHL MSA 200 C-BQ

Idealnie dopasowana piła łańcuchowa

W wyposażeniu seryjnym pilarka posiada piłę łańcuchową STIHL Picco Micro 3 (PM3) z podziałką 1/4 charakteryzującą się niską skłonnością do odbić. Zestaw tnący został precyzyjnie dopasowany do specyficznych potrzeb tej lekkiej pilarki akumulatorowej. Na doskonałą jakość cięcia wpływ ma również wąska prowadnica STIHL Rollomatic o długości 30 cm. Przy jej użyciu można błyskawicznie ciąć drewno o średnicy nawet do 25 cm. STIHL samodzielnie projektuje i produkuje jednostki napędowe, prowadnice i piły łańcuchowe, co sprawia, że wszystkie elementy są idealnie dopasowane.

Bezpieczeństwo podczas pracy

Pilarka STIHL MSA 200 C-BQ została wyposażona w dodatkowy hamulec STIHL QuickStop Super, który zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo. Piła łańcuchowa zostaje zatrzymana nie tylko w przypadku odpowiednio mocnego odbicia, ale również po zwolnieniu tylnego uchwytu pilarki. Efektem jest błyskawiczne zatrzymanie piły łańcuchowej. Ten element wyposażenia gwarantuje operatorowi wysokie bezpieczeństwo bez względu na pozycję pracy: przy uruchamianiu pilarki, jej przenoszeniu i krótkich przerwach w pracy.

Detale gwarantujące wysoki komfort obsługi

Akumulator został umieszczony w taki sposób, że pilarka jest doskonale wyważona. Zaokrąglone kontury i gładkie powierzchnie obudowy wpływają na płynność pracy. Położenie włącznika umożliwia prostą obsługę. Kompaktowa budowa oraz wygodny uchwyt zapewniają wysoki komfort pracy. Piłę łańcuchową można regulować przy użyciu błyskawicznego napinacza – bez użycia narzędzi. Uzupełnianie oleju do smarowania piły łańcuchowej jest równie proste i czyste za sprawą dużego otworu w zbiorniku, który daje się łatwo otworzyć dzięki opatentowanemu przez firmę STIHL specjalnemu zamknięciu.

Mocny i wydajny

Akumulator STIHL AP 300 o napięciu 36 V i pojemności 227 Ah sprawia, że pilarka STIHL MSA 200 C-BQ ma potężną moc i jest bardzo wytrzymała. Pilarka w gotowości do pracy waży 5 kg (wraz z akumulatorem). Przy użyciu dwóch akumulatorów można pracować pilarką praktycznie bez przerwy.

Uniwersalny akumulator do wielu urządzeń

Pilarka STIHL MSA 200 C-BQ i akumulator STIHL AP 300 są częścią systemu akumulatorowego STIHL PRO. Jeden akumulator jest kompatybilny z wieloma urządzeniami STIHL i VIKING – od pilarek akumulatorowych, poprzez nożyce do żywopłotów i kosy po dmuchawę i kosiarkę do trawy VIKING. Dzięki takiemu nowoczesnemu i praktycznemu rozwiązaniu każdy park maszynowy może być w prosty i ekonomiczny sposób nieustannie rozbudowywany.
System akumulatorowy STIHL PRO i pilarka akumulatorowa STIHL MSA 200 C-BQ

Dane techniczne
Akumulator litowo-jonowy
Ciężar bez akumulatora kg 3,3
Napięcie znamionowe V 36
Poziom ciśnienia akustycznego dB(A) 84
Poziom mocy akustycznej dB(A) 95
Wartość drgań uchwyt lewy/prawy m/s² 4,6/3,9
Podziałka piły łańcuchowej 1/4 ” P
Typ piły łańcuchowej STIHL Oilomatic Picco Micro 3(PM3)

Więcej informacji u Autoryzowanych Dealerów STIHL oraz na
www.stihl.pl


System akumulatorowy STIHL PRO i pilarka akumulatorowa STIHL MSA 200 C-BQ
Oceń artykuł

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także