System kominków wentylacyjnych „SIGNUM”

System kominków wentylacyjnych SIGNUM
System kominków wentylacyjnych SIGNUM 

Prawidłowo wykonana wentylacja budynku gwarantuje właściwą cyrkulację powietrza w pomieszczeniach, odprowadza nadmiar wilgoci, poprawia mikroklimat we wnętrzu, zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów – czyli odpowiada za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, a także ma znaczący wpływ na stan techniczny budynku.

Istotnym elementem systemu wentylacyjnego są kominki wentylacyjne i odpowietrzające, które oprócz swoich podstawowych funkcji powinny także gwarantować szczelność pokrycia dachowego. W ofercie CREATON Polska znajdziemy idealnie komponujące się z powierzchnią dachu kominki ceramiczne „SIGNUM” – łatwe w montażu, wodoszczelne i niezwykle wydajne.
Kominki wentylacyjne są integralną częścią systemu wentylacyjnego pomieszczeń. Mogą być wykorzystywane jako zakończenie instalacji wentylacyjnej łazienki, garażu czy kuchni, na przykład podłączenia okapu. Ich średnica powinna być większa niż 100 mm – w żadnym wypadku nie wolno ich mylić z kominkami odpowietrzającymi o średnicy 100 mm, które służą do usuwania gazów kanalizacyjnych oraz wyrównywania ciśnienia w instalacji i zgodnie z normą nie mogą pełnić tej funkcji.

System kominków wentylacyjnych SIGNUM

W skład kompleksowego systemu dachowego marki CREATON wchodzą kominki ceramiczne „SIGNUM” – odpowietrzające, które umożliwiają usuwanie gazów kanałowych oraz wyrównanie ciśnienia w rurach kanalizacyjnych oraz wentylacyjne, wykorzystywane jako zakończenie instalacji wentylacyjnej łazienki czy kuchni, odpowiedzialne za wentylowanie pomieszczeń. Różne rozmiary – od DN 100 do DN 200 – i kształty oraz unikalna konstrukcja, gwarantują maksymalną sprawność i efektywność urządzeń. Podstawą kominków „SIGNUM” jest dachówka przelotowa w kształcie i kolorze identycznym z ceramiczną dachówką podstawową danej kolekcji, dzięki czemu dach zachowuje harmonijną kompozycję o jednolitej barwie i linii wzorniczej. Kolejne elementy budowy kominka to: ceramiczna rura wywiewna o średnicach od 100 do 200 mm, łącznik poddachowy (adapter), elastyczne podłączenie węża oraz górna część kominka, czyli pokrywa.

System kominków wentylacyjnych SIGNUM

Doskonałą szczelność i ochronę przed przenikaniem wilgoci do warstwy termoizolacyjnej zapewnia praktyczny poddachowy adapter, który łączy kominek z rurą odpowietrzającą. Adapter jest przykręcany do otworu i osadzony uszczelką – nie wymaga klejenia. Tuleja gumowa podłączona do górnego pierścienia uszczelniającego umożliwia niezawodne wodoszczelne połączenie, wyprowadzając osadzające się skropliny na zewnątrz folii dachowej. Ponadto układ złącza jest odpowiedni dla wszystkich przelotów dachowych CREATON do średnicy około 200 mm.
Nowością w ofercie CREATON są kominki „SIGNUM” DN 100 z nakrętką i „SIGNUM” DN 125 ze zdejmowaną pokrywą. W tych pierwszych górna część kominka wyposażona jest w gwint z tworzywa sztucznego i w zależności od wymagań może być przykręcona lub nie, tym samym nadaje się zarówno do odpowietrzania kanałów toaletowych (otwarta), jak i w systemach wentylacyjnych (zamknięta). Analogicznie „SIGNUM” DN 125 z całkowicie otwartą pokrywą są odpowiednie dla rur wentylacyjnych podłączonych do systemu kanalizacyjnego, np. do odpowietrzania toalet, natomiast gdy pokrywa jest zamontowana, kominki mogą być używane do wentylowania pomieszczeń takich jak łazienka czy kuchnia.
System kominków odpowietrzających i wentylacyjnych „SIGNUM” stanowi jedną z najciekawszych ofert na rynku – nowoczesny, kompatybilny ze wszystkimi modelami dachówki ceramicznej CREATON, wodoszczelny i elastyczny, spełnia najwyższe standardy jakości zarówno w zakresie techniczno – użytkowym, jak i estetyki.

Więcej www.creaton.pl

Data utworzenia: 06.12.2016


System kominków wentylacyjnych „SIGNUM”
5 (100%) 4 głos[ów]


Komentarze

  • Jacek napisał(a):

    Kominki wentylacyjne bardzo dobrze się sprawdzają jeśli są montowane przez fachowców,marka Creaton ze swym systemem dachowym obejmującym także i kominki dachowe jest jednym z najlepszych na rynku.Ja na swym dachu posiadam dwa kominki dachowe i mogę zapewnić,że w pełni spełnia swe zadanie,to jeszcze bardzo dobrze prezentują się na dachu i są jego ozdobą.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także