Techma+ prefabrykowane domy energooszczędne

Techma+ prefabrykowane domy energooszczędne
Techma+ prefabrykowane domy energooszczędne 

Warmia to malowniczy region, w którym siedzibę ulokowała jedna z najbardziej doświadczonych firm zajmujących się budową energooszczędnych, prefabrykowanych domów szkieletowych, czyli firma TECHMA+ zlokalizowana w Dobrym Mieście niedaleko Olsztyna. Jej właściciel, Andrzej Grzelewski – inżynier i pasjonat budownictwa – prowadzi ją z sukcesem od lat 90., produkując domy i używając do ich produkcji naturalnych materiałów, między innymi certyfikowanego drewna konstrukcyjnego klasy C24, wełny drzewnej i wełny mineralnej.

Indywidualne potrzeby inwestora zawsze na 1. miejscu

Własny dom to zawsze poważna inwestycja, planowana najczęściej od lat. Pracownicy rodzinnej firmy Techma+ zdają sobie sprawę z tego, że możliwość skrojenia domu na miarę marzeń i własnych oczekiwań to dla wielu inwestorów sprawa kluczowa, dlatego tak istotne jest, by umieć na te wymagania właściwie odpowiedzieć. Z tego powodu firma od samego początku stawia na elastyczne podejście do oczekiwań klientów, co z pozoru może brzmieć jak pusty slogan. Jednak za prawdziwością tego stwierdzenia przemawia fakt, iż w ofercie firmy znajduje się zarówno opcja kompleksowego wykonania domu, jak i prefabrykacji elementów do samodzielnego montażu – w tym przypadku klient nie zostaje sam z trudnym zadaniem zbudowania własnego domu, ale oczywiście jest stale wspierany instruktażem i fachowym doradztwem zarówno w trakcie, jak i po skończeniu inwestycji.

Klienci firmy Techma+ mają gwarancję, że powierzając zlecenie inwestycji temu wykonawcy, będą mieli swobodę w zakresie adaptacji projektu do własnych potrzeb i oczekiwań, począwszy od wyboru produktu i formy współpracy, po bogate możliwości doboru rozwiązań technologicznych, projektowych i konstrukcyjnych. Firma pomaga klientom realizować nawet najbardziej pracochłonne i wymagające projekty, co na rynku nie jest wcale regułą. Chodzi tu nie tylko o doświadczenie pracowników firmy, ale też o dostęp do całej gamy najlepszych prefabrykatów, takich jak wiązary dachowe Mitek, które stały się istotnym i wyróżniającym elementem oferty oraz różne rodzaje przegród. Wszystko to dostępne jest do złożenia w niezliczonych konfiguracjach, można więc sięgnąć śmiało nawet po najbardziej nieszablonowe rozwiązania konstrukcyjne. Warto przy tym pamiętać, że firma wykorzystuje w swej działalności certyfikowane drewno C 24, KVH oraz produkty takich renomowanych marek, jak STO, STEICO, ROCKWOOL czy MITEK, przy zastosowaniu których klient może cieszyć się trwałością i jakością wykonanego domu.

Techma+ prefabrykowane domy energooszczędne
Techma+ prefabrykowane domy energooszczędne
Techma+ prefabrykowane domy energooszczędne

Różne opcje – od prefabrykatów do domu deweloperskiego

Firma Techma+ wykonuje i oferuje prefabrykaty, dopracowane w każdym calu, by dać swoim klientom udział w projektowaniu i przy wyborze sposobu zrealizowania inwestycji. Te praktycznie gotowe „klocki” do składania, to m.in. elementy konstrukcji, przegrody ścian oraz prefabrykowane wiązary dachowe. Firma może więc na życzenie inwestora stworzyć gotowy dom, dostarczając wszystkie elementy do samodzielnego montażu, oczywiście zawsze służąc przy tym fachowym doradztwem.

Na inwestorów czeka również propozycja wykonania domu w stanie surowym zamkniętym. W tym wariancie dom posiada ściany zewnętrzne i wewnętrzne, dach, stolarkę otworową oraz elewację. Oferta obejmuje też wykonanie domu deweloperskiego w pełnej realizacji – i to nawet w 3 do 4 miesięcy od momentu podpisania umowy, ponieważ właśnie takie możliwości daje technologia prefabrykacji, pozwalająca uniezależnić się od kaprysów pogody i prowadzić inwestycję nawet przy niesprzyjającej aurze.

Techma+ prefabrykowane domy energooszczędne
Techma+ prefabrykowane domy energooszczędne
Techma+ prefabrykowane domy energooszczędne

Prefabrykowany dach jako sposób na obniżanie kosztów

Prefabrykowana więźba dachowa to rozwiązanie, na które decyduje się wielu klientów, między innymi dlatego, że „w pakiecie” jest zarówno krótki czas budowy, jak i wysoka dokładność wykonania.

Technologia i zastosowanie programów komputerowych pozwalają tworzyć wiązary dachowe o bardzo precyzyjnych wymiarach. Jednak bardziej istotne dla wielu inwestorów jest to, że na wykonanie takiej konstrukcji zużywa się mniej materiału, co pozwala zaoszczędzić cenne drewno i pieniądze inwestora. Od strony technicznej na plan pierwszy wysuwają się znaczące korzyści: dach jest lżejszy i nie obciąża całej konstrukcji budynku.

W gruncie rzeczy wymienione powyżej zalety prefabrykowanych dachów odnoszą się w równej mierze do prefabrykowanych domów drewnianych jako całości. Jeśli dodać do tego kwestię wykorzystania ekologicznych materiałów, energooszczędności oraz możliwości łatwej rozbudowy takiej nieruchomości w przyszłości, to otrzymuje się idealny pomysł na dom. Firma Techma+ doskonale wie jak go zrealizować po myśli klientów, przede wszystkim szybko i trwale.

Budynki prefabrykowane: firma EKOINBUD jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe - DOMYIDACHY

Firma TECHMA+ jest członkiem
Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe.

Więcej na techmaplus.pl

Data utworzenia: 01.08.2020


Komentarze

  • Marek napisał(a):

    co raz to więcej jest takich firm w całej Polsce ale bardziej stawiają na całe projekty domu niż wybrane elementy. specjalizują się w projektach dachów lub całych budynków. dobrze, że można liczyć na niestandardowe realizacje firm i pomoc przy ich realizacji.

  • Jan napisał(a):

    Energooszczędny, prefabrykowany dom szkieletowy to świetna sprawa. Ekologiczne materiały, łatwość rozbudowy w przyszłości przy rozsądnych kosztach i poszanowaniu ekologii to mocne argumenty dla inwestorów. Tak więc oferta f-my Techma+ jest dobrą propozycją dla nowych inwestorów.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły