Termoizolacja BauderPIR

Termoizolacja BauderPIR
Termoizolacja BauderPIR 

Firma Bauder to wiodący producent płyt ze sztywnej pianki poliuretanowej. Płyty te są izolatorem o bardzo dobrych parametrach jakościowych. Właściwości w tym zakresie są szczególnie istotne wobec coraz to bardziej rosnących wymagań stawianych materiałom izolacyjnym. Te wymagania z kolei muszą iść w parze z troską o ochronę środowiska oraz wytycznymi dotyczącymi oszczędności energii.

Firma Bauder pierwsze produkty do pokryć dachowych wyprodukowała ponad 160 lat temu. Firmę prowadzi już czwarte pokolenie Bauderów, w tym termoizolacja BauderPIR, konsekwentnie budując i kultywując dorobek założycieli przedsiębiorstwa. Należy podkreślić przy tym, że firmie na przestrzeni lat udało się połączyć tradycję z nowoczesnością, co stało się podstawą do budowy firmy o międzynarodowym zasięgu. Przedsiębiorstwo jest zarządzane przez właścicieli jako firma rodzinna, gdzie nie ma presji krótkoterminowej maksymalizacji zysków. Firma dzięki temu może się więc rozwijać w sposób ciągły i długofalowy, dążąc przy tym do osiągania najlepszych rezultatów we wszystkich aspektach działalności.

Termoizolacja BauderPIR

Termoizolacja BauderPIR

Płyty BauderPIR osiągają najlepszą wydajność izolacyjną ze wszystkich materiałów stosowanych w budownictwie. Na uwagę zasługuje ich niewielka masa, wytrzymałość na ściskanie oraz stabilność wymiarowa.

Termoizolacja BauderPIR Termoizolacja BauderPIR Termoizolacja BauderPIR

Płyta BauderPIR nie topi się pod izolacją i co ważne jest dopuszczona do stosowania w wielkopowierzchniowych budynkach przemysłowych. Istotną rolę odgrywa przy tym grupa przewodności cieplnej WLS 023, przez co można stosować cieńsze warstwy, a łączniki mogą być krótsze. Ponadto można łatwo dopasować grubość izolacji do konkretnych wymagań aplikacyjnych. Ważna jest przy tym niewielka gęstość wykorzystanego materiału, co pozwoliło producentowi uzyskać dużą, ale lekką płytę.

Termoizolacja BauderPIR

Bauder PIR Kompaktdach

Dach kompaktowy Bauder PIR Kompaktdach stanowi system dachu płaskiego z warstwami hydroizolacyjnymi i materiałem termoizolacyjnym. Poszczególne warstwy są sklejone ze sobą oraz z podłożem. W efekcie udało się wykluczyć podciekanie wody pod izolację, co wpływa na to, że skutki ewentualnych uszkodzeń są ograniczone.


Termoizolacja BauderPIR
4.8 (96.25%) 32 głos[ów]


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także