Topduo – wkręty do mocowania izolacji nakrokwiowej firmy Eurotec

Fot. 4. Przekrój dachu z zamontowanymi wkrętami Topduo.
Fot. 4. Przekrój dachu z zamontowanymi wkrętami Topduo. 

Wkręty dachowe Topduo firmy Eurotec wyróżnia przede wszystkim innowacyjny system powłok Blue+. To właśnie dzięki niemu zapewniono wysoki poziom odporności na korozję w porównaniu do powierzchni ocynkowanych galwanicznie.

System Blue+

Należy podkreślić, że w systemie Blue+ na ocynkowaną powierzchnię nałożona jest dodatkowa niereagująca powłoka. Tym sposobem są zamykane i zabezpieczane ewentualne osłabione miejsca ocynkowania. Oprócz tego wkręty z taką powłoką mają dobre parametry w zakresie obciążenia mechanicznego. Zastosowanie wkrętów obejmuje klasy użytkowe 1 i 2.

Cechy wkrętów dachowych Topduo

Wkręty dachowe Topduo firmy Eurotec są przeznaczone do mocowania izolacji nakrokwiowej o grubości izolacji do 300 mm. Istotną rolę w konstrukcji wkrętów tego typu odgrywa podwójny gwint, co umożliwia montaż izolacji nakrokwiowych wykonanych z materiałów wytrzymałych i niewytrzymałych na ściskanie. Na uwagę zasługuje przy tym wysoki opór na wyciąganie w obydwu łączonych elementach drewna, zatem wkręty Topduo bardzo często są również stosowane w innych konstrukcjach drewnianych.

Topduo – łeb walcowy i łeb talerzykowy

Wkręty Topduo dostępne są w wersji z łbem walcowym i talerzykowym. Wkręty z łbem walcowym mają wymiary: (8,0 x) 225, 235, 255, 275, 302, 335, 365, 397, 435 (mm), przy długości gwintu 60/100 mm. Łeb ma gniazdo TX40. Z kolei wymiary wkrętów z łbem talerzowym to: (8,0 x) 165, 195, 225, 235, 255, 275, 302, 335, 365, 397, 435, 472 (mm). Wkręty o wymiarach 8,0 x 165 mm mają długość gwintu 60/80 mm, natomiast pozostałe modele bazują na gwintach o długości 60/100 mm.

Fot. 1. Świder do drewna.
Fot. 1. Świder do drewna.
Fot. 2. Klucz do montażu rusztowań.
Fot. 2. Klucz do montażu rusztowań.
Fot. 3. Klucz do montażu rusztowań z podwójnym gniazdem.
Fot. 3. Klucz do montażu rusztowań z podwójnym gniazdem.

Fot. 5. Na zdjęciu obok prezentujemy naturalniej wielkości Wkręt Topduo 225mm do montażu izolacji na krokwiowej.Fot. 5.  Wkręt Topduo  do montażu izolacji na krokwiowej.

Nowości firmy Eurotec

W zakresie nowości firmy Eurotec warto wspomnieć o specjalnym nasadowym kluczu z grzechotką, który doskonale sprawdza się przy montażu i demontażu rusztowań. Narzędzie jest wykonane ze stali wysokiej jakości (chrom/ wanad). Oprócz tego, dla zapewnienia trwałości, podwójne gniazdo klucza na etapie produkcji poddano wyżarzaniu. Kierunek obrotów można zmienić za pomocą przełącznika. Klucz dostępny jest również w wersji z jednym gniazdem.
Interesujące rozwiązanie w ofercie firmy Eurotec stanowi świder do drewna. Pozwala on na wykonywanie otworów w drewnie o średnicy od 8 do 22 mm, przy długości wierteł od 235 do 650 mm. Narzędzie umożliwia skuteczne wiercenie również w kierunku prostopadłym do włókien. Odpowiedni kształt zapewnia dobre odprowadzanie wiórów drzewnych z otworu zapobiegając jego blokowaniu, nawet w przypadku otworów o znacznej głębokości. Specjalna konstrukcja końcówki wiertła zapobiega ślizganiu po materiale nawet przy niewielkich prędkościach. Dzięki frezowi wstępnemu krawędzie otworu są precyzyjnie obrobione.

W bogatej ofercie firmy Eurotec można znaleźć m.in. wkręty oraz szereg innych rozwiązań w zakresie zamocowań, które są niezbędne zarówno w konstrukcji dachów, jak i w całej branży budowlanej. Decydując się na produkty tego producenta, zyskuje się gwarancję fachowego doradztwa produktowego i aplikacyjnego, łącznie z możliwością udziału w specjalistycznych szkoleniach.

Kontakt

Łukasz Borkowski
tel. +48 604 400 884, l.borkowski@e-u-r-o-tec.de
Robert Hilaruk
tel. +48 507 860 348, r.hilaruk@e-u-r-o-tec.de


Topduo – wkręty do mocowania izolacji nakrokwiowej firmy Eurotec
5 (100%) 6 głos[ów]


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także