Trendy w branży dekarskiej na 2018 r.

system rynnowy Galeco Stal2
system rynnowy Galeco Stal2 

Trendy w branży dekarskiej na 2018 r.? Proste formy, stonowane kolory, innowacyjne produkty – odpowiadają specjaliści Galeco, producenta systemów rynnowych.

Zdaniem ekspertów Galeco, polskiego producenta systemów rynnowych, minimalizm i wynikająca z tego stylu czystość formy będą najważniejszymi trendami w branży dekarskiej w 2018 roku

system rynnowy Galeco Stal2 system rynnowy Galeco Stal2

Już od kilku lat zauważyć można postępujący trend, wedle którego bryły budynków, są upraszczane. W południowej części kraju największą popularnością cieszą się dziś projekty domów z dachami dwuspadowymi i kopertowymi. Jednak w przeciwieństwie do lat poprzednich, projektanci i inwestorzy coraz częściej decydują się także na budowę obiektów z dachami płaskimi. Fakt ten wynika między innymi ze stale powiększającej się oferty handlowej producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych, która pozwala architektom kreować naprawdę oryginalne projekty – zauważa Marcin Przybyłek, Szef Śląskiego Biura Handlowego Galeco.

system rynnowy Galeco Bezokapowy system rynnowy Galeco Bezokapowy

Jacek Polak
– Dziś śmiało możemy powiedzieć, że rynek budowlany mocno zmienił się na przestrzeni ostatnich lat. Inwestorzy stali się bardziej świadomi swoich wyborów, przez co częściej stawiają na lepsze jakościowo i droższe produkty. Wszystko w oczekiwaniu pożądanego efektu – stwierdza Jacek Polak.

Eksperci firmy zwracają uwagę na to, że płaskie dachy stają się charakterystyczną cechą domów wznoszonych w województwach pomorskim i zachodniopomorskim.

Projektanci uwzględniają je jako element nad wykuszem bądź jako zadaszenie garażu, które dodatkowo pełni funkcję tarasu. Minimalistyczny trend wymusza na inwestorach i architektach poszukiwanie nowoczesnego wyglądu także pozostałych elementów dachu. To z kolei wpływa na rosnące zainteresowanie systemami rynien ukrytych lub orynnowaniem o nowatorskim kształcie. Właściciele domów coraz częściej decydują się na te o przekroju kwadratowym – mówi Jacek Polak, Szef Pomorskiego Biura Handlowego w Gdyni.

Sztafeta trendów

Trendy w branży dekarskiej na 2018 rok są wynikiem zmiany mody w budownictwie i architekturze, tak samo jak w modzie odzieżowej, czy w innych dziedzinach sztuki. Nie zmienia się jedno: oczekiwanie klientów, że otrzymają produkt najwyższej jakości.

 

Dotyczy to także wyboru takich produktów, jak rynny. Klienci coraz częściej nie oszczędzają na jakości.

To nie wszystko. Niezwykle istotna dla klientów stała się estetyka domów i ich wykończenie.  Kształt rynny, czy materiał, z którego została wyprodukowana czasem jest mniej ważna niż sposób w jaki rynna komponuje się z dachem i wpływa na wygląd ściany budynku.

system rynnowy Galeco Bezokapowy system rynnowy Galeco Bezokapowy

Kapryśna pani moda

Marcin Przybyłek
– Obserwując dynamikę sprzedaży, z roku na rok obserwujemy wzrost zakupu orynnowania stalowego. Ma to związek ze wspomnianą już większą świadomością klientów. Rynny stalowe objęte są z reguły bardzo długim okresem gwarancji, a zatem uchodzą za dobrą inwestycję na lata – dodaje Marcin Przybyłek.

Kolory elewacji, dachu i rynien powinny współgrać ze sobą, ponieważ pozwala to uzyskać estetyczny i harmonijny wygląd. Co nie oznacza, że powinny być one identyczne. Wykorzystanie palety barw koloru, dobranie odpowiednich odcieni przynosi estetyczny i wyrafinowany efekt. Nie warto przy tym stawiać na najmodniejsze barwy sezonu. Gdy wyjdą z mody dom stanie się passe.

To wieloletnia inwestycja i warto pamiętać, że wybór klasyki sprawi, że zawsze będzie ona stylowa.

Najpopularniejsze do niedawna orynnowanie w odcieniu brązu, cegły i wiśni odchodzi dziś w zapomnienie. Pięknie natomiast prezentują się domy z jasną elewacją i wykończone elementami z drewna lub kamienia. Ich świetnym dopełnieniem są wtedy czarne, grafitowe lub antracytowe systemy rynnowe, które nadają tym budynkom ponadczasowego charakteru. Bądźmy jednak ostrożni i nie wprowadzajmy zbyt dużej ilości kolorów, bo w rezultacie zapanuje chaos i nieład – dodaje Marcin Przybyłek z firmy Galeco.


Trendy w branży dekarskiej na 2018 r.
5 (100%) 1 głos[ów]

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także