TRUSS4 – wiązary w najlepszym wydaniu

Program TRUSS daje duże możliwości projektowania obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej.
Program TRUSS daje duże możliwości projektowania obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej. 

Monopol na rynku zawsze w naturalny sposób wymusza powstanie konkurencji. Tak też dzieje się już od jakiegoś czasu w branży projektowania i produkcji wiązarów drewnianych łączonych za pomocą płytek kolczastych. Cieszy zatem fakt, że na rynku dostępny jest godny rywal – program TRUSS4.

Postęp techniczny i technologiczny we wszystkich dziedzinach życia wymusza stosowanie w firmach nowoczesnych, ale przede wszystkim najlepszych, rozwiązań tak, aby były one konkurencyjne nie tylko na rynku krajowym, ale i na rynkach europejskich. Takim rozwiązaniem jest program do projektowania i przygotowania produkcji drewnianych wiązarów kratowych łączonych za pomocą płytek kolczastych – TRUSS4.

Wbudowane kreatory pomagają i przyspieszają prace nad projektem.
Wbudowane kreatory pomagają i przyspieszają prace nad projektem.

Zalety oprogramowania

To doskonałe narzędzie już od kilku lat dostępne na polskim rynku cieszy się coraz większym powodzeniem i uznaniem aktualnych i nowych producentów wiązarów, zapewnia pracę w języku polskim z pełną zgodnością obliczeń i wyników z EuroCodami oraz załącznikami krajowymi dla Polski i nie tylko. Program umiejętnie łączy automatykę z możliwościami manualnego projektowania. Użytkownik jest przy tym dodatkowo wspierany przez system podpowiedzi czy kreatory. To znaczne ułatwienie i szczególnie przydatne narzędzia wspomagające prace projektowe wspomagające prace projektowe początkujących i młodych inżynierów, projektantów i użytkowników.

TRUSS4 umożliwia projektowanie hal przemysłowych i rolniczych w konstrukcji ramowej.
TRUSS4 umożliwia projektowanie hal przemysłowych i rolniczych w konstrukcji ramowej.
Dostępne funkcje rysowania, wstawiania ścian, wstawiania połaci i modelowania całych dachów, pełne wsparcie kreatora dla obciążeń, w tym także dla obciążeń wiatrowych dla wiat i zadaszeń to tylko niektóre z licznych zalet programu TRUSS4. Nieocenione są również narzędzia do projektowania samych wiązarów i ich późniejszej edycji – w całości, poszczególnych elementów drewnianych, płytek, węzłów. Na szczególną uwagę zasługuje także możliwość doboru złączy – kątowników i wieszaków oraz łączników – wkrętów i gwoździ dla łączonych wiązarów. Dla wielu bardzo pomocny okaże się kreator kalkulacji cenowej i wyceny całej konstrukcji z wyliczeniem ceny średniej za wiązar, który uwzględnia różne koszty związane z całym produkcji.
Asystent, z pomocą którego można szybko, prosto i łatwo rozpocząć projekt.
Asystent, z pomocą którego można szybko, prosto i łatwo rozpocząć projekt.

Łatwość obsługi

Przejrzysty układ i wygląd programu, stały podgląd wszystkich potrzebnych informacji to wygoda pracy i oszczędność czasu. Program TRUSS umożliwia przygotowanie rysunków montażowych, czytelnej i przejrzystej dokumentacji produkcyjnej, profesjonalnej dokumentacji z wynikami obliczeń, zestawienia drewna, płytek kolczastych oraz złączy i łączników. Wydruki można konfigurować i dopasowywać do swoich potrzeb, a także przygotować je w językach obcych. TRUSS4 to także możliwość współpracy z zewnętrznymi programami do projektowania konstrukcji budownictwa drewnianego i programami CAD/CAAD. Zapis elementów projektu do plików maszynowych (STROMAB, Hundegger, EasyCut, DePaw czy BTL) czyni z programu TRUSS4 bardzo uniwersalne i wszechstronne narzędzie pracy.

Przykład projektu konstrukcji dachu domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem.
Przykład projektu konstrukcji dachu domu jednorodzinnego z użytkowym poddaszem.

Praca i wsparcie techniczne

Program sprzedawany jest na zasadzie, coraz modniejszej w świecie oprogramowania formie, usługi w pełnej możliwej konfiguracji bez żadnych ograniczeń możliwości i funkcji. Oznacza to również brak ograniczenia ilości instalacji i pracy na dowolnym stanowisku (komputerze), a także dostęp do pełnej funkcjonalność oferowanej przez program oraz stałych i regularnych aktualizacji i uaktualnień oraz wsparcia technicznego i pomocy. B.PRO Polska 05-530 Tomice ul. Europejska 4 tel. 607 775 500 e-mail: biuro@bpro.pl

Data utworzenia: 06.05.2017

Więcej na temat:
TRUSS4 – wiązary w najlepszym wydaniu
5 (100%) 11 głos[ów]


Komentarze

  • Jula napisał(a):

    Niesamowite jak technologia idzie do przodu. Programy tego typu niezmiernie cieszą, bo ułatwiają pracę dla projektujących, jak również i wykonującym.

  • Niunia napisał(a):

    Świat zmierza ku lepszemu. Najnowsze technologie bardzo ułatwiają życie. Taki program na pewno pomaga zaoszczędzić czas przy projektowaniu, co więcej jest łatwy w obsłudze więc nie przysporzy problemów dla projektującego.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także