Ukośnica Bosch GCM 8 S Professional nieoceniona przy pracach stolarskich

 

Po zakończeniu prac budowlanych i instalacyjnych w nowym mieszkaniu lub domu właścicieli czeka ważne prace wykończeniowe. Większość z nich to prace stolarskie, wśród których wykonanie parkietu, parapetów czy schodów to zadania dla fachowca z odpowiednim sprzętem. W sprzęcie tym nie powinno zabraknąć ukośnicy Bosch GCM 8 S Professional.

Ukośnica Bosch GCM 8 S Professional idealnie nadaje się do wszystkich prac parkieciarskich. Dzięki niewielkiej wadze (15 kg) i poręczności można ją bez problemu przetransportować na miejsce układania parkietu i precyzyjnie dociąć go do wymiarów pomieszczenia. Ukośnica Bosch doskonale sprawdzi się również przy przycinaniu tracek i podchwytów, wymagającym idealnego dopasowania przyciętych elementów. Urządzenie posiada bowiem możliwość regulacji skosu do odpowiednich wartości za pomocą specjalnego pokrętła, a stabilizacja na kątach nietypowych zapewnia powtarzalność cięcia, co umożliwia szybkie i dokładne przycięcie wszystkich potrzebnych elementów.

Ukośnica Bosch GCM 8 S Professional nieoceniona przy pracach stolarskich

Ukośnicę można również wykorzystać do prac wykończeniowych przy docinaniu na wysokość lub pod kątem kątowników, cokolików i ćwierćwałków. Standardowa wysokość cokolików przyściennych ok. 7-8 cm, pozwala na ich łatwe docinanie.

Zalety ukośnicy Bosch GCM 8 S Professional:

Idealne cięcie Model Bosch GCM 8 S Professional standardowo wyposażony jest w tarczę 48-zębową przy średnicy 216 mm, co przy prędkości obrotowej 5000 obrotów umożliwia idealne cięcie wszystkich wymienionych elementów. Uniwersalność zastosowań Ze względu na późniejszą wymianę warto zwrócić uwagę na otwór tarczy. Dla standardowego wymiaru 30 mm, na rynku dostępnych jest wiele tarcz zamiennych o różnej liczbie zębów, a to pozwala na uniwersalne zastosowanie urządzenia. Delikatniejsze elementy lakierowane lub fornirowane dobrze ciąć tarczą z minimum 60 zębami, a do konstrukcji aluminiowych, takich jak drzwiczki czy listwy, zaleca się używanie specjalnie przystosowanej tarczy. Stabilność i bezpieczeństwo Ukośnica Bosch posiada odpowiednią płaszczyznę stabilizacyjną i doskonale trzyma się na poziomych płaszczyznach. Dobrą widoczność materiału zapewnia oświetlenie, a osłona posuwu o odpowiedniej szerokości jest nie tylko bezpieczna, ale też zapobiega zanieczyszczeniom i umożliwia długą pracę urządzenia bez zbędnej konserwacji. Ukośnica Bosch GCM 8 S Professional jest wygodna, lekka i niezawodna. Warto mieć ją na wyposażeniu nie tylko podczas prac wykończeniowych i urządzaniu mieszkania. Niezwykle użyteczna jest również przy remontach i zmianach umeblowania.

Specyfikacja Techniczna
Dane techniczne GCM 8 S Professional
Moc nominalna 1400 W
Prędkość obrotowa bez obciążenia 5000 obr./min
Średnica tarcz 216 mm
Średnica otworu tarczy 30 mm
Regulacja skosu 50°L, 58°P
Regulacja kąta nachylenia 47°L
Ciężar 15 kg

ASZ


Data utworzenia: 30.12.2012


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły