Ukośnica Bosch GCM 12 GDL Professional

 

Ukośnica Bosch GCM 12 GDL Professional wyznacza nowe standardy komfortu i precyzji pracy. Innowacyjny mechanizm przesuwu sprawia, że praca piłą staje się lżejsza, a ponadto nie wymaga żadnych czynności konserwacyjnych. Precyzję cięcia gwarantuje wbudowany podwójny laser oraz tarcza Top Precision.

Zastosowane w ukośnicy GCM 12 GDL Professional firmy Bosch innowacyjne rozwiązania ułatwiają pracę i podnoszą jakość wykonywanych zadań. Największą zaletą urządzenia jest całkowicie nowy i innowacyjny mechanizm przesuwu piły. Dzięki niemu prowadnica jest prowadzona przy użyciu ramienia z wytrzymałego odlewu aluminium, a nie prowadnicy saneczkowej, jak to ma miejsce w większości tego typu urządzeń. Osadzone w łożysku kulkowym ramię jest całkowicie bezobsługowe i zapewnia komfort pracy przez cały okres eksploatacji narzędzia. Wyeliminowanie prowadnicy saneczkowej sprawia ponadto, że elementy prowadnicy saneczkowej nie wystają już z tyłu poza obrys urządzenia i użytkownik ma możliwość wygodniejszego niż dotychczas ustawiania urządzenia tuż przy ścianie.

Precyzyjne narzędzie dla wszystkich branż demontażowych

Ukośnica GCM 12 GDL Professional nadaje się do większości popularnych zadań, takich jak przycinanie profili drewnianych, z tworzyw sztucznych oraz aluminiowych, cięcie deski podłogowej, paneli ściennych i sufitowych, a także dopasowywanie elementów konstrukcyjnych na budowie. Można nią wykonywać cięcia pod kątem, ukośne oraz szczelinowe. Maksymalna szerokość cięcia wynosi 341 mm, a maksymalna wysokość 104 mm. Wartości te zależą od wybranego kąta cięcia i nachylenia tarczy, przy czym szerokość maksymalna można zwiększyć do 110 mm przez zastosowanie elementu dystansowego, dostępnego jako wyposażenie dodatkowe.

Ukośnica Bosch GCM 12 GDL ProfessionalUkośnica GCM 12 GDL Professional firmy Bosch może wykonywać cięcia pod kątem, ukośne oraz szczelinowe. Maksymalna szerokość cięcia wynosi 341 mm, zaś jego maksymalna wysokość – 104 mm – zależna jest od wybranego kąta cięcia i nachylenia tarczy.
Fot. Bosch

Funkcjonalne wyposażenie

Ukośnica Bosch posiada wydajny silnik o mocy 2 000 W, a wbudowany ogranicznik prądu rozruchowego gwarantuje łagodny start maszyny i chroni inne urządzenia elektryczne, pracujące w tym samym czasie, przed przeciążeniem. Wykonanie precyzyjnych cięć ułatwia użytkownikowi wskazywanie przebiegu każdego cięcia przez podwójną linię lasera, z których każda wskazuje krawędź cięcia przez lewą i prawą krawędź tarczy pilarskiej. Wszystkie elementy obsługowe ukośnicy znajdują się w przedniej części urządzenia, co dodatkowo podnosi komfort pracy. Ukośnica posiada dodatkowo dwie wysuwane po bokach przedłużki, umożliwiające stabilną obróbkę dłuższych elementów, a także przyłącze do odkurzacza i zintegrowany uchwyt transportowy do przenoszenia urządzenia.

Ukośnica Bosch GCM 12 GDL ProfessionalFot. Bosch

Osprzęt

W skład standardowego wyposażenia urządzenia wchodzi tarcza Top Precision Best for Wood firmy Bosch, wyróżniająca się wysoką skutecznością tłumienia drgań i hałasu, dużym tempem pracy i wysoką jakością cięcia. Użytkownikom, dla których liczy się mobilność, Bosch oferuje dostępny oddzielnie stół roboczy GTA 2500 W Professional.

Dane techniczne
Bosch GCM 12 GDL Professional

Prędkość obrotowa bez obciążenia

Moc nominalna 2000 W
Prędkość nominalna bez obciążenia 3800 min-1
Ø nominalna tarczy 305 mm
Maks. szerokość cięcia 341 mm
Maks. wysokość cięcia 104 mm / 110 mm z osprzętem
Wydajność cięcia przy 0°/0° 104 x 341 mm
Wydajność cięcia przy 0°/45° 51 x 341 mm
Wydajność cięcia przy 45°/0° 104 x 240 mm
Wydajność cięcia przy 45°/45° 51 x 240 mm
Ustawienie kąta 52° L do 60° P
Ustawienie nachylenia 47 ° L do 47° P
Ciężar 32,1 kg


Data utworzenia: 04.01.2013


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły