Ukośnica Bosch GCM 12 GDL Professional – komfort i precyzja

 

Ukośnica GCM 12 GDL Professional firmy Bosch nie tylko ułatwia pracę, ale i podnosi jakość wykonywanych zadań. Innowacyjny mechanizm przesuwu zapewnia lżejszą pracę piłą oraz dodatkowo nie wymaga żadnych czynności konserwacyjnych. Natomiast precyzja cięcia jest gwarantowana przez wbudowany podwójny laser oraz tarczę „Top Precision”. Produkt wyznacza nowe standardy komfortowej i precyzyjnej pracy.

Jak to działa?

Największą zaletą urządzenia jest całkowicie nowy i innowacyjny mechanizm przesuwu piły polegający na tym, że jest ona prowadzona z wykorzystaniem ramienia wykonanego z wytrzymałego odlewu aluminium, a nie prowadnicy saneczkowej, jak ma to miejsce w większości tego typu urządzeń. Ramię osadzone w łożysku kulkowym jest całkowicie bezobsługowe i gwarantuje komfort pracy przez cały okres eksploatacji narzędzia. Wyeliminowanie prowadnicy saneczkowej daje użytkownikom także możliwość wygodniejszego niż dotychczas ustawiania urządzenia tuż przy ścianie, ponieważ elementy prowadnicy saneczkowej już nie wystają z tyłu poza obrys urządzenia.

Do czego służy?

Precyzyjna piła dla wszystkich branż demontażowych Ukośnica GCM 12 GDL Professional może być wykorzystywana do większości popularnych zadań, takich jak przycinanie profili drewnianych, z tworzyw sztucznych oraz aluminiowych, cięcie deski podłogowej, paneli ściennych i sufitowych oraz dopasowywanie elementów konstrukcyjnych na budowie. Urządzenie może wykonywać cięcia pod kątem, ukośne oraz szczelinowe. Maksymalna szerokość cięcia wynosi 341 mm, zaś jego maksymalna wysokość – 104 mm – zależna jest od wybranego kąta cięcia i nachylenia tarczy. Szerokość maksymalna może być jednak zwiększona do 110 mm po zastosowaniu elementu dystansowego, dostępnego jako wyposażenie dodatkowe.

Ukośnica GCM 12 GDL Professional firmy Bosch może wykonywać cięcia pod kątem, ukośne oraz szczelinowe. Maksymalna szerokość cięcia wynosi 341 mm, zaś jego maksymalna wysokość – 104 mm – zależna jest od wybranego kąta cięcia i nachylenia tarczy.Fot. BoschUkośnica GCM 12 GDL Professional firmy Bosch może wykonywać cięcia pod kątem, ukośne oraz szczelinowe. Maksymalna szerokość cięcia wynosi 341 mm, zaś jego maksymalna wysokość – 104 mm – zależna jest od wybranego kąta cięcia i nachylenia tarczy. Fot. BoschUkośnica Bosch GCM 12 GDL Professional - komfort i precyzjafot. Bosch

Funkcjonalność wyposażenia pomaga osiągnąć precyzję -ukośnica Bosch jest wyposażona jest w wydajny silnik o mocy 2 000 W. Wbudowany ogranicznik prądu rozruchowego gwarantuje łagodny start maszyny i tym samym chroni przed przeciążeniem inne urządzenia elektryczne, pracujące w tym samym czasie. Aby ułatwić użytkownikowi wykonanie precyzyjnych cięć, przebieg każdego z nich wskazywany jest przez podwójną linię lasera – każda z linii wskazuje krawędź cięcia przez lewą i prawą krawędź tarczy pilarskiej. Wszystkie elementy obsługowe ukośnicy umieszczono z przodu urządzenia co dodatkowo podnosi komfort pracy. Ponadto ukośnica posiada dwie wysuwane po bokach przedłużki, które umożliwiają stabilną obróbkę dłuższych elementów, a także przyłącze do odkurzacza i zintegrowany uchwyt transportowy ułatwiający przenoszenie urządzenia.

Dodatkowy osprzęt

W wyposażeniu standardowym urządzenia znajduje się tarcza „Top Precision Best for Wood“ firmy Bosch, która wyróżnia się wysoką skutecznością tłumienia drgań i hałasu, dużym tempem pracy i wysoką jakością cięcia. Natomiast użytkownikom, którym zależy na mobilności, Bosch oferuje stół roboczy GTA 2500 W Professional, dostępny oddzielnie. Sugerowana cena detaliczna brutto (wrzesień 2011): 4919 zł

Parametry techniczne

Prędkość obrotowa bez obciążenia

Moc nominalna 2000 W
Prędkość nominalna bez obciążenia 3800 min-1
O nominalna tarczy 305 mm
Maks. szerokość cięcia 341 mm
Maks. wysokość cięcia 104 mm / 110 mm z osprzętem
Wydajność cięcia przy 0°/0° 104 x 341 mm
Wydajność cięcia przy 0°/45° 51 x 341 mm
Wydajność cięcia przy 45°/0° 104 x 240 mm
Wydajność cięcia przy 45°/45° 51 x 240 mm
Ustawienie kąta 52° L do 60° P
Ustawienie nachylenia 47 ° L do 47° P
Ciężar 32,1 kg

Data utworzenia: 29.05.2013


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły