Upał na poddaszu

 

W Polsce lato w pełni, bezchmurne niebo i wysokie temperatury z pewnością cieszą urlopowiczów. Jednak tym, którzy zostali w domach, skwar może doskwierać. Jak zatem uczynić użytkowe poddasze bardziej komfortowym?

Po pierwsze materiał

Aby zniwelować negatywny wpływ upału na temperaturę wnętrza już na etapie budowy bądź wymiany pokrycia, należy wybrać materiał, który lepiej chroni przed wysokimi temperaturami. Dachówka jest jednym z najstarszych rodzajów pokrycia i stanowi nie tylko wyjątkowo trwały i odporny na warunki atmosferyczne materiał pokryciowy, ale jest również dobrym izolatorem – nagrzewa się dużo wolniej niż na przykład blachodachówka.

Po drugie warstwa wstępnego krycia

Zastosowanie odpowiedniej izolacji oraz prawidłowej warstwy wstępnego krycia skutecznie poprawi mikroklimat poddasza, a dodatkowo niektóre membrany posiadają unikalne właściwości zapobiegające nadmiernemu nagrzewaniu. Na przykład Divoroll CLIMA+ S BRAAS odbija aż do 83% ciepła promieni słonecznych i poprawia komfort życia w lecie przez obniżenie ciepła wnikającego przez pokrycie dachowe aż o 21% i temperatury na poddaszu w czasie upałów o ok. 3°C.

Po trzecie nowoczesne technologie

W sukurs osobom nieprzepadającym za wysokimi temperaturami przychodzą również nowoczesne technologie. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań jest dachówka BRAAS Tegalit Protegon – płaska dachówka betonowa, której wyjątkowy design – wyraźnie poprowadzone linie i geometryczny wzór – trafia w gusta nawet najbardziej wymagających. Tegalit doskonale sprawdza się na dachu nowo wznoszonych budynków, nadając im efektowny, nowoczesny wygląd. Uwagę inwestorów przyciąga jednak nie tylko jej elegancki i prosty kształt. Główną zaletą jest to, że poprzez zastosowanie w produkcji technologii Protegon, powierzchnię Tegalitu pokrywają pigmenty odbijające promieniowanie podczerwone emitowane przez słońce, dzięki czemu odbitych zostaje nawet do 300% promieniowania więcej niż w przypadku zwykłych dachówek. W ten sposób w upalne dni temperatura na ich spodniej stronie jest nawet o 10˚C niższa, co ma znaczny wpływ na zmniejszanie nagrzewania się całego dachu.

Więcej informacji na temat dachówki oraz technologii CISAR znajdą Pańswo w filmie dostępnym pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=gGa-uGv3JLI

Data utworzenia: 09.09.2015


Upał na poddaszu
4.8 (96.67%) 6 głos[ów]


Komentarze

  • Marek B. napisał(a):

    Nagrzane poddasze użytkowe to poważny problem. Z ciekawością przeczytałem artykuł, gdzie opisano dachówkę betonową BRAAS Tegalit Protegon. Wyjątkowy i nowoczesny design (to istotrne dla żony), dużo lepsze odbijanie promieniowania, dobra izolacja akustyczna, trwałość to zalety które rozważę na wiosnę przy wymianie pokrycia dachu. Dachówka BRAAS Tegalit Protegon przekonuje mnie swymi zaletami.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także