Uppgrenna Nature House – szklarnia de lux

 

Jak połączyć stodołę i szklarnię? Odpowiedź na to pytanie zna Tailor Made Arkitekter – studio odpowiedzialne za projekt Uppgrenna Nature House. Tradycyjne szwedzkie budownictwo, czyli koncept Natur House wykonany w latach 70-tych przez Bengta Warne’a, zainspirowało projektantów do stworzenia spa i miejsca spotkań.

Uppgrenna Nature House składa się z trzech elementów – ocieplonego budynku, oszklonych powierzchni, które zapewniają ochronę przed warunkami atmosferycznymi, dają niesamowitą ilość światła i piękne widoki, oraz instalacji pozwalającej na recykling ścieków. Architekci podkreślają, że wizja towarzysząca im podczas projektowania, pozwoliła na wykreowanie samowystarczalnego domu, produkującego żywność zamiast odpadów. Między innymi dlatego znalazło się w nim mnóstwo zieleni – część z nich rodzi warzywa i owoce. Uppgrenna Nature House położony jest w południowej Szwecji, nad brzegiem jeziora Vättern.

Uppgrenna_Nature_House_Tailor_Made_Arkitekter_designalivemag-8 Uppgrenna_Nature_House_Tailor_Made_Arkitekter_designalivemag-7 Uppgrenna_Nature_House_Tailor_Made_Arkitekter_designalivemag-13 Uppgrenna_Nature_House_Tailor_Made_Arkitekter_designalivemag-4 Uppgrenna_Nature_House_Tailor_Made_Arkitekter_designalivemag-17 Uppgrenna_Nature_House_Tailor_Made_Arkitekter_designalivemag-5

Źródło: Design Alive
Tekst: Sylwia Chrapek
Zdjęcia: materiały prasowe

Data utworzenia: 12.05.2016


Komentarze

  • Czarek M. napisał(a):

    Bardzo oryginalna kompozycja miksu szklarni ze stodołą, Bardzo lubię takie nietypowe połączenia. Zawsze Skandynawowie mieli ciekawe projekty proekologiczne. Samowystarczalność, mnóstwo zieleni, świetne widoki - czegóż chcieć więcej.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły