Vapourseal do połączeń paroszczelnych

Vapourseal do połączeń paroszczelnych
Vapourseal do połączeń paroszczelnych 

Stworzony na bazie żywic syntetycznych jednoskładnikowy produkt idealnie nadaje się do wykorzystania w paroszczelnych połączeniach wszelkiego typu membran i folii paroizolacyjnych.

Aby w zimowych miesiącach móc cieszyć się relaksującymi chwilami, warto zadbać o właściwe ocieplenie poddasza. Doskonale nadaje się do tego celu klej do folii budowlanych Vapourseal – nowy specjalistyczny produkt firmy Soudal. Pozwala on zastąpić używane powszechnie zszywki, „kaleczące” folię ochronną przy jej mocowaniu. Dzięki temu Vapourseal zapewnia skuteczniejsze uszczelnienie warstwy termoizolacyjnej.

Vapourseal jest neutralnym chemicznie klejem o właściwościach uszczelniających stworzonym z myślą o paroszczelnym łączeniu zróżnicowanych typów membran oraz folii paroizolacyjnych z materiałami takimi jak PE, PA, PP, EPDM, PVC i aluminium, ze sobą oraz wszelkiego typu podłożami budowlanymi.

Vapourseal charakteryzuje się ponadto bardzo dobrą przyczepnością do typowych materiałów budowlanych, czyli tynku, cegły, karton-gipsu, betonu komórkowego, drewna oraz materiałów izolacyjnych, a swoje właściwości zachowuje również w przypadku materiałów porowatych oraz wilgotnych.

Wykonywanie prac za pomocą Vapouresealu ułatwia także fakt, iż klej jest trwale elastyczny, nie ścieka z powierzchni pionowych i nie wymaga dodatkowych primerów i gruntów. Jest też doskonałym materiałem do klejenia taśm okiennych w systemie trójwarstwowego montażu okien Soudal Window System.

Dzięki uniwersalnym właściwościom sprawdza się również w tworzeniu paroizolacyjnego uszczelnienia elementów konstrukcyjnych, na przykład w budownictwie szkieletowym i energooszczędnym oraz w domkach kanadyjskich. Ponadto nadaje się również do izolacji foliowej pod wylewkami posadzkowymi.

Producentem jest firma Soudal, sugerowana cena detaliczna wynosi 25-27 zł/310 ml.


Data utworzenia: 03.06.2014


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły