Więcej niż tylko ochrona: Jakie funkcje muszą spełniać buty ochronne dla dekarzy?

Maddox BOA® czarno-czerwony pozwala dekarzom wykonywać swoją pracę z ochroną i komfortem. (zdjęcie © ELTEN GmbH)
Maddox BOA® czarno-czerwony pozwala dekarzom wykonywać swoją pracę z ochroną i komfortem. (zdjęcie © ELTEN GmbH) 

Aby dekarze w jak największym stopniu mogli zminimalizować ryzyko urazów podczas pracy, potrzebują m.in. obuwia ochronnego. Stalowy podnosek i międzypodeszwa z zabezpieczeniem przed przebiciem, mają na celu ochronę przed poważnymi obrażeniami. A jednak pracownicy często nie korzystają z możliwości ochrony stóp.

Powodem może być niewygodne lub uciążliwe w stosowaniu obuwie. W modelach takich, jak „Maddox BOA® Black-red”, producent butów ochronnych Elten zastosował rozwiązania, które łączą komfort noszenia i niezawodną ochronę stóp.

Dzięki materiałowi Infinergy® dekarze, którzy stale stoją, odczuwają wyraźną ulgę: muszą zużywać mniej siły podczas chodzenia. (zdjęcie© ELTEN GmbH)

Ciężkie dachówki na stopie, ostry gwóźdź w podeszwie buta, dachówki śliskie w deszczu – dekarze narażeni są na wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa w pracy i – bez butów ochronnych – na poważne urazy stóp. Jednak w niektórych przypadkach pracownicy nie noszą ich, na przykład jeśli są niewygodne lub nawet utrudniają pracę. Nowoczesne buty ochronne muszą więc nie tylko chronić, ale i idealnie pasować. Nic dziwnego, ponieważ dekarze są narażeni na zwiększony stres stawów i mięśni pracując w pozycji stojącej lub klęcząc przez wiele godzin. Ponadto często pracują na twardych posadzkach nie posiadających właściwości amortyzujących. Rezultatem mogą być zmęczenie pleców lub mięśni, a także bóle stawowe. Przyczyną takich dolegliwości może być również niewłaściwe obuwie. Dlatego też, jeśli chodzi o utrzymanie zdrowia pracowników, kluczową rolę odgrywa komfortowe obuwie ochronne.

Dzięki materiałowi Infinergy® dekarze, którzy stale stoją, odczuwają wyraźną ulgę: muszą zużywać mniej siły podczas chodzenia.

Amortyzacja zapewniająca optymalny komfort noszenia

Aby sprostać wymaganiom w zakresie komfortowej ochrony stóp, przy opracowywaniu nowych modeli producenci stawiają na nowoczesne koncepcje amortyzacji. Jednym z przykładów jest „Maddox BOA® Black-red” z serii „Wellmaxx” niemieckiego specjalisty w dziedzinie ochrony stóp Elten. Podobnie jak wszystkie modele serii Wellmaxx, buty niskie i buty wysokie posiadają rewolucyjną technologię podeszwy z materiałem Infinergy® – opracowanym przez BASF z ekspandowanego termoplastycznego poliuretanu (E-TPU). Materiał ten szczególnie dobrze absorbuje uderzenia stopy, a pracownicy muszą zużywać mniej siły podczas chodzenia.
Wyraźna ulga dla dekarzy, którzy podczas pracy stale stoją. Płaska podeszwa z certyfikatem SRC oferuje szczególnie dobrą przyczepność – a czerwony kolor nadaje jej modny wygląd. Model ten zapewnia ochronę zgodnie z klasą ochrony S3.

Sprytne zapięcie BOA® eliminuje konieczność wiązania sznurowadeł i zapobiega przypadkowemu poluzowaniu się butów. (zdjęcie © ELTEN GmbH)
Sprytne zapięcie BOA® eliminuje konieczność wiązania sznurowadeł i zapobiega przypadkowemu poluzowaniu się butów. (zdjęcie © ELTEN GmbH)

Maddox BOA® czarno-czerwony” dzięki zamknięciu BOA® staje się niezawodnym partnerem szczególnie dla dekarzy. But można zamknąć jednym obrotem – nie ma potrzeby używania sznurowadeł. Przypadkowe poluzowanie jest zatem niemożliwe, podobnie jak ryzyko niebezpiecznego potknięcia. Dodatkowo, sprytne sznurowanie drutem dopasowuje kształt buta do indywidualnego kształtu stopy za pomocą pokrętła – dla dodatkowego komfortu.

Data utworzenia: 05.06.2020


Komentarze

 • rbialon napisał(a):

  ciekawe rozwiązania

 • rafal8647 napisał(a):

  super artykuł

 • Mariusz napisał(a):

  najgorsze co może być, używanie zwykłych butów na budowie, ale to jest z wygody i oszczędności. niestety często po fakcie jakiegoś wypadku dochodzimy do wniosku, że należało zadbać o bezpieczeństwo nóg. takie dedykowane buty dekarskie są najlepsze, posiadają już zabezpieczenia i ułatwienia, gdzie nie są potrzebne w zwykłych codziennych butach.

 • Roman napisał(a):

  Na co dzień używam butów roboczych renomowanej firmy co prawda w nieco innej pracy ale pozwala mi to docenić ich zalety. Gruba antypoślizgowa podeszwa, wzmocnione noski chroniące czubki palców, odpowiedni materiał wyściólki zapewniają komfort bezpiecznej pracy. Nie mniej jednak zaproponowane obuwie dekarskie ze sprytnym sznurowaniem drutem i dopasowaniem do kształtu stopy oraz ciekawym wzornictwem zaintrygowały mnie i będę męczył szefów o ich nabycie.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły