Więcej przestrzeni na poddaszu – lukarna VELUX

Więcej przestrzeni na poddaszu – lukarna VELUX
Więcej przestrzeni na poddaszu – lukarna VELUX 

W przeciwieństwie do standardowej lukarny, instalacja rozwiązania VELUX nie wymaga budowy skomplikowanej konstrukcji na dachu. Dzięki wykorzystaniu zestawu wysokiej jakości idealnie dopasowanych do okien elementów instalacyjnych,  okna dachowe montowane są w formie lukarny. Całość wygląda od zewnątrz bardzo estetycznie i uatrakcyjnia bryłę budynku – okna wystają maksymalnie 60 cm ponad dach. Dla użytkowników największa różnica widoczna jest jednak wewnątrz pomieszczenia, które zyskuje dużo więcej przestrzeni.

To doskonałe rozwiązanie w przypadku renowacji lub adaptacji poddasza – podkreśla Monika Kupska-Kupis, architekt z firmy VELUX. Pomaga przekształcić ciasne i ciemne wnętrza w komfortowe, pełne światła miejsca do życia. Takie połączenia okien wyglądają bardzo efektownie i zapewniają większą swobodę aranżacji.

Jeszcze więcej światła

Okna dachowe, zamontowane z wykorzystaniem nowego rozwiązania firmy VELUX, nie tylko pozwalają cieszyć się panoramicznym widokiem, ale przede wszystkim zapewniają w pomieszczeniu jeszcze więcej światła dziennego i świeżego powietrza, a jak pokazały wyniki badania Grupy VELUX Barometr Zdrowych domów, Polacy uznali te czynniki za kluczowe dla dobrego samopoczucia w mieszkaniu.

Lukarna VELUX idealne wpisuje się w te potrzeby – zaznacza Jakub Bogacz, dyrektor marketingu firmy VELUX. Cieszymy się, że nowe rozwiązanie zapewni klientom to, czego oczekują – możliwość poprawy jakości życia na poddaszu, poprzez wykorzystanie okien dachowych.

Lukarna VELUX daje użytkownikom bardzo dużą elastyczność – zależnie od potrzeb i możliwości mogą się zdecydować na montaż okien z górnym lub dolnym systemem otwierania, a także klapowo-obrotowych. Dla większego komfortu, można również wyposażyć okna w system sterowania elektrycznego VELUX INTEGRA® oraz dodatkowe akcesoria: markizy lub rolety wewnętrzne.

Zestaw elementów montażowych

Gotowy zestaw konstrukcyjny obejmuje: zestaw izolacyjny BDX wraz z izolacją przeciwwilgociową BFX, elementy oblachowania zewnętrznego, system kołnierzy uszczelniających oraz belki wspierające i belki, które są elementem wykończenia wewnętrznego. Wszystkie elementy przygotowane są pod wymiar i doskonale do siebie pasują, co znacząco przyspiesza prace montażowe. Zastosowanie sprawdzonych, systemowych rozwiązań firmy VELUX gwarantuje doskonałe parametry termoizolacyjne oraz szczelny montaż okien.

Lukarna VELUX może być instalowana w dachach o kącie nachylenia między 35 a 70 stopni. Przed rozpoczęciem montażu należy zaprojektować i przygotować otwór w konstrukcji dachu, zgodnie z projektem, zależnie od liczby okien w zestawie. Minimalna szerokość otworu dachowego wynosi 1,68 cm, zaś maksymalna możliwa do uzyskania to 2,48 cm. Zestaw 4 okien można stworzyć z dowolnych okien dachowych VELUX o wymiarach 78×118 cm, 94×118 cm lub 114×118 cm, zaś zestaw składający się z 6 okien, tylko z okien o rozmiarze 78×118 cm. Lukarna VELUX będzie dostępna w sprzedaży od kwietnia 2017 roku.

Data utworzenia: 11.03.2017


Komentarze

 • stokrotka napisał(a):

  Osobiście byłam w pokoju ,w którym takie okna zostały założone. Istotnie potwierdzam,że wyglądają bardzo estetycznie, w pokoju jest dużo światła, powietrza i sprawiają wrażenie większej przestrzeni. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla małych poddachowych pomieszczeń, nadaje ono im ciepła i bezpieczeństwa. Według mnie to dobre rozwiązanie przy nakładach finansowych nie aż takich dużych i warto z tego rozwiązania skorzystać

 • PRZYJACIEL napisał(a):

  Jeśli miałbym w planie modernizację poddasza skorzystałbym z tego typu rozwiązania. Mało nakładów finansowych i robocizna przemawia za trafnym pomysłem wykorzystania proponowanego rozwiązania, zwłaszcza że idą za tym same korzyści.

 • barylka napisał(a):

  Świetnie,że firma Velux wprowadza tyle dobrych i pomysłowych rozwiązań na rynek. Już na zdjęciach widać jaka jest różnica w dopływie światła do pomieszczeń dachowych. Dzięki temu rozwiązaniu będzie na poddaszu dużo widniej ale też i cieplej w słoneczne dni. Wiadomo jak światło dobrze wpływa na poczucie człowieka , Dzięki temu rozwiązaniu wpokojach na poddaszu będzie o wiele przytulniej

 • Nora napisał(a):

  Pod względem nowych innowacyjnych rozwiązań na poddaszu firma Velux nie ma sobie równych. Doskonały pomysł wprowadzenia większej ilości naturalnego światła do wnętrz na poddaszu. Z zewnątrz rowniez wygląda to bardzo estetycznie, a doskonały zestaw montażowy dodatkowo zachęca zainteresowanych.

 • lolek napisał(a):

  Firma Velux wpadła na doskonały pomysł wykonania okna dachowego, które wygląda trochę jak lukarna. Takie rozwiązanie to więcej światła i więcej miejsca. Chyba warto spróbować zamontować takie coś u siebie na poddaszu.

 • Dana napisał(a):

  Muszę przyznać, że lukarny Velux wyglądają świetnie - super alternatywa dla tradycyjnych lukarn. Przy adaptacji często ciemnego i smutnego poddasza wydaje się to rozwiązaniem na wagę złota. Przede wszystkim zapewniają mnóstwo światła, a po sobie samej wiem, jak jest to ważne dla zachowania dobrego samopoczucia :)

 • stillraining28 napisał(a):

  Gdybym teraz remontował poddasze z pewnością zdecydowałbym się na lukarnę proponowaną przez firmę Velux. Proponowane rozwiązanie jest naprawdę genialne. Na zdjęciach widać, jak zmienia się pokój dzięki lukarnie – więcej światła, więcej powietrza, wrażenie większej przestrzeni… rewelacja. Z zewnątrz również wygląda to bardzo estetycznie. Poleżeć na łóżku z takim widokiem przez lukarnę – bajka.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły