Więcej przestrzeni na poddaszu – lukarna VELUX

 

W przeciwieństwie do standardowej lukarny, instalacja rozwiązania VELUX nie wymaga budowy skomplikowanej konstrukcji na dachu. Dzięki wykorzystaniu zestawu wysokiej jakości idealnie dopasowanych do okien elementów instalacyjnych,  okna dachowe montowane są w formie lukarny. Całość wygląda od zewnątrz bardzo estetycznie i uatrakcyjnia bryłę budynku – okna wystają maksymalnie 60 cm ponad dach. Dla użytkowników największa różnica widoczna jest jednak wewnątrz pomieszczenia, które zyskuje dużo więcej przestrzeni.

To doskonałe rozwiązanie w przypadku renowacji lub adaptacji poddasza – podkreśla Monika Kupska-Kupis, architekt z firmy VELUX. Pomaga przekształcić ciasne i ciemne wnętrza w komfortowe, pełne światła miejsca do życia. Takie połączenia okien wyglądają bardzo efektownie i zapewniają większą swobodę aranżacji.

Jeszcze więcej światła

Okna dachowe, zamontowane z wykorzystaniem nowego rozwiązania firmy VELUX, nie tylko pozwalają cieszyć się panoramicznym widokiem, ale przede wszystkim zapewniają w pomieszczeniu jeszcze więcej światła dziennego i świeżego powietrza, a jak pokazały wyniki badania Grupy VELUX Barometr Zdrowych domów, Polacy uznali te czynniki za kluczowe dla dobrego samopoczucia w mieszkaniu.

Lukarna VELUX idealne wpisuje się w te potrzeby – zaznacza Jakub Bogacz, dyrektor marketingu firmy VELUX. Cieszymy się, że nowe rozwiązanie zapewni klientom to, czego oczekują – możliwość poprawy jakości życia na poddaszu, poprzez wykorzystanie okien dachowych.

Lukarna VELUX daje użytkownikom bardzo dużą elastyczność – zależnie od potrzeb i możliwości mogą się zdecydować na montaż okien z górnym lub dolnym systemem otwierania, a także klapowo-obrotowych. Dla większego komfortu, można również wyposażyć okna w system sterowania elektrycznego VELUX INTEGRA® oraz dodatkowe akcesoria: markizy lub rolety wewnętrzne.

Zestaw elementów montażowych

Gotowy zestaw konstrukcyjny obejmuje: zestaw izolacyjny BDX wraz z izolacją przeciwwilgociową BFX, elementy oblachowania zewnętrznego, system kołnierzy uszczelniających oraz belki wspierające i belki, które są elementem wykończenia wewnętrznego. Wszystkie elementy przygotowane są pod wymiar i doskonale do siebie pasują, co znacząco przyspiesza prace montażowe. Zastosowanie sprawdzonych, systemowych rozwiązań firmy VELUX gwarantuje doskonałe parametry termoizolacyjne oraz szczelny montaż okien.

Lukarna VELUX może być instalowana w dachach o kącie nachylenia między 35 a 70 stopni. Przed rozpoczęciem montażu należy zaprojektować i przygotować otwór w konstrukcji dachu, zgodnie z projektem, zależnie od liczby okien w zestawie. Minimalna szerokość otworu dachowego wynosi 1,68 cm, zaś maksymalna możliwa do uzyskania to 2,48 cm. Zestaw 4 okien można stworzyć z dowolnych okien dachowych VELUX o wymiarach 78×118 cm, 94×118 cm lub 114×118 cm, zaś zestaw składający się z 6 okien, tylko z okien o rozmiarze 78×118 cm. Lukarna VELUX będzie dostępna w sprzedaży od kwietnia 2017 roku.


Więcej przestrzeni na poddaszu – lukarna VELUX
Oceń artykuł

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także