Drewno konstrukcyjne

Większe oszczędności dzięki płycie budowlanej mfp® w wersji pióro-wpust marki Pfleiderer

Od lipca 2013 będzie dostępna na rynku płyta budowlana mfp® w wersji pióro-wpust. Zastosowanie tych innowacyjnych materiałów wiąże się ze zwiększeniem wykorzystania materiału nawet o 20%.

Płyty budowlane mfp® w wersji pióro-wpust szczególnie rekomendowane są w przypadku celowego uzyskania jak najbardziej szczelnego i jednocześnie skutecznie izolującego poszycia, czyli do poszycia dachowego, poszycia stropów i podłóg oraz ścian. Do tej pory w takich przypadkach dekarze musieli przycinać płyty w taki sposób, by krawędzie ich styku wypadały na wysokości krokwi, legarów lub belek w konstrukcjach ściennych czyli tam gdzie istnieje możliwość ich przymocowania do konstrukcji. Przy płytach typu pióro-wpust nie ma takiej konieczności. Wykończenie krawędzi w wersji pióro-wpust pozwala dużo skuteczniej ochronić wnętrze przed chłodem i hałasem. W przypadku poszyć ścian umożliwia otrzymanie gładszej i jednolitej powierzchni, co znacznie wpływa na estetykę.

Specyfikacja techniczna

– dostępna jest w formatach 2500×1250 i 2500×615 mm, o grubościach: 15 18, 22 i 25 mm.
– posiada górną i dolną (bazową) płaszczyznę, na której znajduje się napis techniczny, ułatwiający rozróżnienie obu płaszczyzn. To pozwala bezbłędnie zestawiać asymetryczne wykończenie pióro-wpust.
– frez pióro-wpust ukształtowany jest tak, aby uzyskać automatycznie szczelinę dylatacyjną optymalnej szerokości pomiędzy składanymi płytami.

Cenne porady

– przed użyciem płyt zaleca się 24-godzinną aklimatyzację w docelowym miejscu zastosowania
– aby usprawnić pracę na miejscu składowania lub budowy warto układać płyty napisem do dołu.
– podczas składowania i prac budowlanych, jak również po montażu płyty powinny być zabezpieczone przed bezpośrednim działaniem wody ( szlifowana powierzchnia płyt pod jej wpływem traci swoją gładkość)
– należy stosować płyty suche bez widocznych śladów zawilgocenia
– przy montażu podłóg pływających lub pomiędzy ścianami zalecana jest szczelina dylatacyjna 12 mm pomiędzy krawędzią płyty, a ścianą. Przy odcinkach dłuższych niż 12 m zalecana jest szczelina dylatacyjna o szerokości 25 mm. W przypadku konstrukcji podłogowych nie opierające się na legarach, dłuższe krawędzie płyt pióro wpust powinny mieć odpowiednią podporę lub łącznik.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pfleiderer.pl

ASZ

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 17 czerwca, 2013

Autor:

5/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły