Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe Metabo

 

Firma Metabo, znany i ceniony na świecie producent m.in. elektronarzędzi w ostatnim czasie wprowadził zupełnie nową linię wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. Już na pierwszy rzut oka widać, iż nowe modele są konstrukcyjnie bardzo zwarte, trwałe, a jednocześnie niewielkie rozmiary sprawiają, iż pewnie leżą w dłoni.

Metabo, jako firma oferuje maszyny przede wszystkim profesjonalistom również i tym razem wyszła naprzeciw ich oczekiwaniom jednocześnie nie zapominając o grupie tak zwanych ambitnych hobbystów, którzy również potrzebują i oczekują dobrej jakości narzędzi. Warto już na wstępie wspomnieć, iż oprócz porządnych wiertarko-wkrętarek akumulatorowych Metabo oferuje, jako jedyna firma dodatkowe, niezwykle istotne z punktu widzenia klienta korzyści, które opiszemy nieco dalej. Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe Metabo to urządzenia, które z pewnością można zakwalifikować jako urządzenia profi. Zostały one podzielone na trzy klasy ze względu na możliwości tych urządzeń zaczynając od najlżejszej klasy L, średniej klasy LT i najmocniejszej LTX. Wszystkie trzy grupy akumulatorówek z pewnością sprawdzą się podczas wykonywania profesjonalnych prac.

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe Metabo

W przypadku klasy LT i LTX musimy wspomnieć, iż modele te wyposażone są System Impuls, który jest patentem firmy Metabo. Z pewnością użytkownicy poprzedniej generacji akumulatorówek zgodzą się, że System Impuls był i jest rzetelnym i mocnym punktem tych maszyn. Dla osób, które jeszcze nie posiadają wiertarko-wkrętarki Metabo chciałbym wyjaśnić, że System Impuls pozwala na znacznie łatwiejsze wykręcanie zapieczonych wkrętów oraz wiercenie otworów bez potrzeby punktowania w gładkich materiałach. Tradycyjny już wszystkie modele akumulatorówek uzbrojone są w diodową lampę oświetlającą miejsce kontaktu bitu z wkrętem, rozwiązanie to przydaje się szczególnie podczas pracy w ciemnych zakamarkach. Dla najbardziej wymagających użytkowników Metabo zaprojektowało najmocniejszy konstrukcyjnie model LTX. Zastosowano w nim innowacyjny silnik czterobiegunowy o bardzo dużym momencie obrotowym. Jednocześnie należy pamiętać, że pomimo wzrostu osiągów jednostki napędowej gabaryty silnika oraz ciężar nie uległy zwiększeniu. Większą moc udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu między innymi silniejszych magnesów trwałych oraz wspomnianym czterem szczotkom ustawionym względem siebie pod kątem 90°. Jest to obecnie najmocniejszy silnik szczotkowy stosowany w elektronarzędziach akumulatorowych.

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe Metabo

Nowe wiertarko-wkrętarki zasilane są akumulatorami litowo-jonowymi II-giej generacj o napięciu 14,4 i 18V w zależności od konfiguracji modelu. Metabo, jako jedyne na świecie jest tak pewne swoich akumulatorów, że oferuje na nie 3-letnią gwarancję od daty zakupu. 3-letnia gwarancja na akumulator to z pewnością duży argument podczas nabywania nowego narzędzia. Oczywiście 3-letnią gwarancją na akumulatory objęte są wszystkie akumulatory owej generacji, również te używane w inny urządzeniach akumulatorowych Metabo. Nie trzeba nikomu przypominać, że główną zaletą litowo- jonowych technologii zasilania jest niska waga akumulatora oraz zwiększona efektywność energetyczna. Ogniwa Li- Power dostarczają również o 40% więcej energii niż ich odpowiedniki wykonane w starszej technologii NiCd lub NiMH. Kolejną niezwykle istotną zaletą nowego źródła energii jest zredukowany o 40% ciężar, który ma ogromny wpływ na ergonomię pracy urządzeniem zasilanym akumulatorowo. Zlikwidowano również problem związany z samorozładowaniem oraz efektem pamięci, oznacza to, że nowe akumulatory są zdolne do pracy nawet po roku bezczynności, co więcej można je doładowywać przy dowolnym poziomie zgromadzonej energii bez ryzyka zmniejszenia pojemności jednostki zasilającej. Wszystkie wymienione zalety udało się uzyskać zaprzęgając do pracy niezwykle zaawansowane układy elektroniczne, które wyposażono w szereg systemów monitorujących wartości prądów, napięć i temperatur zarówno akumulatora jak i samego urządzenia. Dla przykładu nad bezpieczeństwem oraz żywotnością akumulatora czuwa system ESCP (Electronic single cell protection), który podczas pracy lub ładowania na bieżąco kontroluje poziom zgromadzonej energii w poszczególnym ogniwie chroniąc je przed przeładowaniem lub całkowitym rozładowaniem automatycznie wyłączając w zależności ładowarkę lub maszynę. Czas ładowania zależy od pojemności oraz napięcia akumulatora dla przykładu akumulator o pojemności 1,3 Ah i napięciu 14,4 V zostanie naładowany w zaledwie 25 min.

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe Metabo

Jeżeli powyższe cechy Państwa nie przekonują Metabo oferuje kolejny atut niezwykle mocno podkreślający solidność i pewność akumulatorówek Metabo, a mianowicie roczny „Pakiet serwisowy”, czyli 0 kosztów przez 12 miesięcy od daty zakupu. 0 kosztów, czyli brak kosztów podczas wymiany części również szczotek i przekładni zużytych w sposób naturalny, ale również brak kosztów za ewentualną robociznę, konserwacje, przegląd i transport, gdy maszyna trafi do Serwisu Metabo. Na dzień dzisiejszy żadna firma w Polsce nie zdecydowała się na tak duży krok i jednocześnie ukłon w stronę klienta. Metabo podkreśla, ze mogło pozwolić sobie na takie działanie, ponieważ jest pewna swoich wiertarko-wkrętarek akumulatorowych, a jeżeli maszyna ulegnie awarii to pokryje koszty naprawy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na temat „Pakietu serwisowego” Metabo na ich stronie internetowej www.metabo. pl. Ostatnia, ale również bardzo ważna zmiana wprowadzona w Serwisie Metabo dla podniesienia komfortu właścicieli i użytkowników elektronarzędzi Metabo wdrożony program „Metabo. One day Service”. ”Metabo. One day service” to obietnica ze strony Metabo, ze wszystkie elektronarzędzia, które trafią do Serwisu Metabo zostaną naprawione i odesłane do klienta w ciągu 24 godzin od przybycia. Co więcej Metabo chwali się, ze bardzo procent elektronarzędzi naprawiany jest w tym samym dniu, w którym jest dostarczony do Serwisu Metabo. Podsumowując, decydując się na zakup nowej wiertatko-wkrętarki akumulatorowej Metabo klient otrzyma solidną, trwałą i mocną akumulatorówkę z 3 letnią gwarancją na maszynę, 3-letnia gwarancje na akumulator (jedyna na świecie), „Pakiet serwisowy” (0 kosztów przez 12 miesięcy w przypadku awarii) oraz program „Metabo. One day service” (naprawa elektronarzędzia w Serwisie Metabo w ciągu max. 24h od jego dostarczenia). Te atuty sprawiają, ze wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Metabo staje się niezwykle atrakcyjna dla każdego Profesjonalisty. Paweł Dawidowicz

Data utworzenia: 20.12.2012


Komentarze

  • Wojciech napisał(a):

    Po długim okresie korzystanie z wiertarek Boscha przerzuciłem się na Metabo. Jestem tylko zły o jedno... że tak późno to zrobiłem...

  • Damian napisał(a):

    Metabo ze swoją serią z akumulatorami trafił w dziesiątkę, lekkie, zręczne a przy tym bardzo mobilne narzędzia nie straciły na mocy i trwałości. Używam i jestem bardzo zadowolony.

  • Matrix napisał(a):

    Współpracujemy z firmą Metabo od początku jej istnienia na Polskim rynku i szczerze możemy ją polecić. Narzędzia są doskonałej jakości a w razie jakiejkolwiek usterki są 3 lata gwarancji przy zakupie na fakturę czy paragon co daje przewagę 2 lat w porównaniu do konkurencji.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły